W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Problemy, problemy i jeszcze raz problemy. Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona3 / 4Następna stronaOstatnia strona
2019-12-16 20:09
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
@paris zagadaj do Piotra @Ameno25  Jest lepszy w te "klocki" i mieszka w Twojej miejscowości, a może to nawet Twój sąsiad  
2019-12-16 20:27
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Pink01 napisał » 2019-12-16 19:28
To jest ewidentnie brak powietrza i to jak na moje spowodowany jakimś zatorem za palnikiem, nie sądzę żeby problem był od strony napowietrzenia palnika.
Może masz kobra rację, ino na focie górnych drzwi nie widać żeby waliło dymem, a niżej się kotłuje. Po otwarciu drzwiczek palnik ruszyłby natychmiast z kopyta. Na moje czapa, ale nie będę się upierał ;]
2019-12-17 09:42
  pikpik Posty: 58 Ostrzeżenie: 0
Tryb automatyczny eCoal nie potrafi sobie poradzić. Po 1 dniu wali groszkiem jak glupi - zmniejszałem podanie ale nie za wiele to pomogło. Pale w ręcznym ponieważ tylko tam jestem w stanie coś osiągnąć. 10/90 dlatego żę przy takich nastawach jest dosyć mało nieprzepalonego groszku.
2019-12-17 11:23
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Wygaś, rwij koronę, wyczyść kanał powietrzny i wklejaj na nowo. Godzinka roboty. Jak już zdejmiesz koronę, to zobacz czyś jej nie podsmażył, ekoenergia jest dość czuła na zbyt niski poziom żaru.
Chyba że masz niedrożne do komina, jak pisał kobra. Ale jak to po zmianie opału na wysokokaloryczny jak pisałeś, to tu może być problemik.
2019-12-17 21:55
  CptYolo Posty: 3 Ostrzeżenie: 0
Miałem ten sam problem, i to w takim samym kotle jak Twój. U mnie problemów było wiele... Musiałem poprawić wszystko po swoim "monterze". Uszczelniłem połączenie kocioł/podajnik, później po wielu nie udanych próbach dopiero zacząłem czytać forum i dowiedziałem się że należy wkleić koronę. Po wklejeniu korony i tak było to samo co u Ciebie czyli po krótkim czasie opał zamiast się spalać leciał do podajnika. Zaczęło mnie to denerwować, i wezwałem kominiarza bo myślałem że mam za słaby ciąg kominowy. Oczywiście usłyszałem, że to dla tego że piec jest za duży do tego domu i komin za niski. Już się powoli zacząłem rozglądać za kominami nawet, ale w między czasie oglądałem wykresy spalania u ludzi tutaj z forum. Spojrzałem na ustawienia Leona i poustawiałem wszystko tak samo i myślałem sobie, że najwyżej doreguluję trochę i będzie dobrze bo u niego spalanie jest eleganckie. No i jakże wielkie było moje rozczarowanie jak okazało się, że na takich samych nastawach kocioł ledwo dobija do zadanej temperatury. Temperatura spalin miała max 60 stopni. Dopiero jak poobserwowałem jak działa tryb automatyczny, zobaczyłem że żeby spaliny miały normalną temperaturę  dmuchawa musi chodzić na 40/41% także dużo więcej niż u innych. No i teraz możesz podejrzeć mój kocioł. Doszedłem do tego sam, chociaż na pewno dało by się coś poprawić, ale ja jestem zadowolony. Oczywiście sporo nauczyłem się przez samo czytanie forum, poradnika palacza i instrukcji ;p
2019-12-17 22:56
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
No właśnie Leon nie jest złotym środkiem na wszystkie bolączki młodych palaczy z problemami spalania Każdy ma inną instalację, inny kociołek, inny opał i preferuje inne temp.wew. dlatego proszę się zbytnio nie sugerować moimi ustawieniami, bo to wynik 3 sezonów obserwacji, testów i modyfikacji instalacji. Do każdego kotła trzeba podchodzić indywidualnie, pozdrawiam Leonard  
2019-12-17 23:09
  CptYolo Posty: 3 Ostrzeżenie: 0
@leON22 Masz rację, ale  dużo mi to pomogło. Ogólnie nie tylko Twoje ustawienia i wykresy, ale i innych. Swoją drogą w pewnym momencie już miałem ochotę napisać priv i poprosić o pomoc w ustawieniu tego pieca Również pozdrawiam.
2019-12-18 09:23
  pikpik Posty: 58 Ostrzeżenie: 0
Panowie wczoraj zawitali do mnie ludzie z KOTSTALU. Wyszlo na mały ciąg kominowy ale chyba udało się to poprawić mocnym nadmuchem od dołu ok. 60%. Od wczoraj nie mam problemów, czekam dalej i zdam relacje.
2019-12-18 09:37
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Gadałeś że automat nie potrafi, bo uznałeś że ma się wędzić, gotować i go włączał nie będziesz. A gdybyś go poobserwował, to byś wiedział że trza wiać. I to jest to zawracanie d.py na forach.
2019-12-18 11:27
  Lopi1 Posty: 27 Ostrzeżenie: 0
Trochę dziwne, sprawdz raz jeszcze drożność , kanały, czopuch, kolana, komin.  
2019-12-18 13:03
  pikpik Posty: 58 Ostrzeżenie: 0
Inter-qrwa-nauta napisał » 2019-12-18 09:37
Gadałeś że automat nie potrafi, bo uznałeś że ma się wędzić, gotować i go włączał nie będziesz. A gdybyś go poobserwował, to byś wiedział że trza wiać. I to jest to zawracanie d.py na forach.


Obserwowałem go często jednak jako nowy użytkownik takiego kotła nie byłem w stanie stwierdzić, że jest za mało powietrza. Ogień wydawał mi się ok. Przeglądałem ustawienia różnych sterowników na forum itd. Automat zwiększałem korektę do +3 więc teoretycznie max dmuchał do 61% a i tak sobie nie radził. Nie wiem dlaczego w grupowym na 60% i 6 podaniach na razie jest git.
2019-12-18 13:16
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Serwis sprawdził czy korona się trzyma ? Mi jak puściła, to zanim wkleiłem na nowo, musiałem dmuchać że brakowało już mocy wiatrakowi. A Twoje 60% to wiesz, że to już prawie koniec ? Inna rzecz, to przesłona na dmuchawie, jeśli ją masz, to przy ecoalu ma być otwarta.
2019-12-18 14:16
  pikpik Posty: 58 Ostrzeżenie: 0
Inter-qrwa-nauta napisał » 2019-12-18 13:16
Serwis sprawdził czy korona się trzyma ? Mi jak puściła, to zanim wkleiłem na nowo, musiałem dmuchać że brakowało już mocy wiatrakowi. A Twoje 60% to wiesz, że to już prawie koniec ? Inna rzecz, to przesłona na dmuchawie, jeśli ją masz, to przy ecoalu ma być otwarta.
Nie mam przesłony, korona sprawdzana.
2019-12-18 16:38
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
paris napisał » 2019-12-16 18:11
 leON22 mam prosbę mieszkam w okolicy, kolo ciebie proszę o inf ,ręce mi opadają chodzi o powrot niedogrzany, ty mi pomozesz jak się zdzwonomy chcialbym opowiedziec całą historie a ty wyciągniesz wnioski i mi pomozesz bo jestes najlepszy.Pozdrawiam 

I co mnie też ręce opadają napisz do mnie na PW , bo Twoje wyłączone , sterownik dalej niedostępny 
2019-12-18 17:26
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Leon czy Ty aby nie zaczynasz już prosić o możliwość pomagania?
Gościu ma to w głębokim poważaniu a Ty się spusz...sz , daj na luz, ten co powinien to zrobić do porządku wziął kasę i zdupił a Ty chcesz uszczęśliwiać świat na siłę?
A z tym drugim kotłem od pikpik to kiszka z tym wiatrem, taka proteza w leczeniu
2019-12-18 18:40
  pikpik Posty: 58 Ostrzeżenie: 0

Koledzy ogień do oceny https://youtu.be/vJPmEF5OUG4



A z tym drugim kotłem od pikpik to kiszka z tym wiatrem, taka proteza w leczeni.


Wiem ale przed nowym rokiem raczej nikt mi już wsadu w komin nie zrobi. Więc robię co się da. Druga sprawa, że ja sam do końce jestem przekonany o winie komina.
2019-12-18 19:03
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
karoka65 napisał » 2019-12-18 17:26
Leon czy Ty aby nie zaczynasz już prosić o możliwość pomagania?
Gościu ma to w głębokim poważaniu a Ty się spusz...sz , daj na luz, ten co powinien to zrobić do porządku wziął kasę i zdupił a Ty chcesz uszczęśliwiać świat na siłę?
A z tym drugim kotłem od pikpik to kiszka z tym wiatrem, taka proteza w leczeniu

Wiesiu, dostałem telefon z góry od samego "prezesa" żebym gościowi pomógł przed świętami, bo mieszka blisko mnie   ale sam widzisz jak jest 
2019-12-18 19:09
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
pikpik napisał » 2019-12-18 18:40
Druga sprawa, że ja sam do końce jestem przekonany o winie komina.
I masz pewnie rację. Bo niby co ?
2019-12-18 19:11
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
@pikpik w/g mnie za ostro idzie
2019-12-18 19:59
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
karoka65 napisał » 2019-12-18 17:26
Leon czy Ty aby nie zaczynasz już prosić o możliwość pomagania?
Gościu ma to w głębokim poważaniu a Ty się spusz...sz , daj na luz, ten co powinien to zrobić do porządku wziął kasę i zdupił a Ty chcesz uszczęśliwiać świat na siłę?
A z tym drugim kotłem od pikpik to kiszka z tym wiatrem, taka proteza w leczeniu



Wygląda na to że na forum wykreował się drugi mikołaj
Pierwsza stronaPoprzednia strona3 / 4Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: adamb12, AdamSroka16, Pieron, Szido