User profile

CptYolo

 

Kotstal 17kW ~140m2, CO-Grundfos Alpha 1L CWU Omnigena omis

Registration: 2019-10-08 15:46

Login: 2022-01-02 23:12

Devices: 1

Topics: 0

Posts: 3

user posts 
2019-12-17 23:09 Topic: eCoal.pl v3.5 » Problemy, problemy i jeszcze raz problemy.
  CptYolo Posts: 3
@leON22 Masz rację, ale  dużo mi to pomogło. Ogólnie nie tylko Twoje ustawienia i wykresy, ale i innych. Swoją drogą w pewnym momencie już miałem ochotę napisać priv i poprosić o pomoc w ustawieniu tego pieca Również pozdrawiam.
2019-12-17 21:55 Topic: eCoal.pl v3.5 » Problemy, problemy i jeszcze raz problemy.
  CptYolo Posts: 3
Miałem ten sam problem, i to w takim samym kotle jak Twój. U mnie problemów było wiele... Musiałem poprawić wszystko po swoim "monterze". Uszczelniłem połączenie kocioł/podajnik, później po wielu nie udanych próbach dopiero zacząłem czytać forum i dowiedziałem się że należy wkleić koronę. Po wklejeniu korony i tak było to samo co u Ciebie czyli po krótkim czasie opał zamiast się spalać leciał do podajnika. Zaczęło mnie to denerwować, i wezwałem kominiarza bo myślałem że mam za słaby ciąg kominowy. Oczywiście usłyszałem, że to dla tego że piec jest za duży do tego domu i komin za niski. Już się powoli zacząłem rozglądać za kominami nawet, ale w między czasie oglądałem wykresy spalania u ludzi tutaj z forum. Spojrzałem na ustawienia Leona i poustawiałem wszystko tak samo i myślałem sobie, że najwyżej doreguluję trochę i będzie dobrze bo u niego spalanie jest eleganckie. No i jakże wielkie było moje rozczarowanie jak okazało się, że na takich samych nastawach kocioł ledwo dobija do zadanej temperatury. Temperatura spalin miała max 60 stopni. Dopiero jak poobserwowałem jak działa tryb automatyczny, zobaczyłem że żeby spaliny miały normalną temperaturę  dmuchawa musi chodzić na 40/41% także dużo więcej niż u innych. No i teraz możesz podejrzeć mój kocioł. Doszedłem do tego sam, chociaż na pewno dało by się coś poprawić, ale ja jestem zadowolony. Oczywiście sporo nauczyłem się przez samo czytanie forum, poradnika palacza i instrukcji ;p
2019-12-01 22:17 Topic: eCoal.pl v3.5 » Różnice temperatur zasilanie powrót
  CptYolo Posts: 3
Żeby udostępnić sterownik publicznie musisz wejść w "moje konto" a później kliknać "modyfikuj". I zaznacz jak na obrazku.