W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  Defro Smart II  Histereza Auto-Lato Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
2018-10-18 11:40
  crazyman Posty: 57 Ostrzeżenie: 0
Widać programiści wywodzący się od C, C++ albo assembler i stare dobre nawyki, pozdrawiam - programista

2018-10-19 03:17
  reaker Posty: 45 Ostrzeżenie: 0
Zwracam honor - w aktualnej instrukcji objaśnienia parametrów są lepsze. Miałem wersję instrukcji z 2015 roku.
2018-10-19 09:03
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
anaana napisał » 2018-10-18 10:11

Kolejne mistrzostwo to brak jednoczesnej pracy pompy mieszającej i pompy cyrkulacyjnej. 🤔👏👏👏🤐

Anaana gdyby to napisał jakiś świierzak to bym sie nie dziwił ale Ty raczej do nich nie należysz
Seba wyjaśnił, ale "Oni" piszą ładnie a ja jak chłop krowie na rowie
Jak sobie to wyobrażasz? jedno gniazdo i niezależna praca dwóch pomp?
Trzeba by dodatkowe gniazdo w sterowniku.
Oczywiście fizycznie można to zrobić bo spinasz mieszającą i cyrkulacyjną w jedną wtyczkę i wpinasz w ster z tym że jak załączy Ci się cyrkulacja będzie pracowała i mieszająca, jeśli włączy się mieszająca będzie pracowała i cyrkulacja.
Pracują jednocześnie? pracują
2018-10-19 09:33
  anaana Posty: 649 Ostrzeżenie: 0
Karaoka kto Ci powiedział że ma być z jednego gniazda???
Mało jest gniazd które nie są wykorzystane?
Nowy ster powstał na bazie starego dołożono gniazda nie rozszerzając ich funkcji.
Tyle w temacie. Kopiuj wklej 😉😉😉  może być to i to 😊😊😊
dodane 2018-10-19 09:33P.S. To jest tak jak z tym 30 i 0, większość logicznie myślących stwierdzi że 0 to jest coś wyłączone a 30 włączone na max.
Tylko po co byłaby instrukcja? 🤣🤣🤣 
AAA dlaczego z automatu włączony jest priorytet Cwu?
2018-10-19 09:40
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
U Ciebie może niewykorzystane a u drugiego tak. To że Ty masz ( nie wiem ) jedną pompę na CO nie znaczy że ktoś nie ma dwóch a większość raczej ma jak większa chałupa, CWU też prawie wszyscy grzeją i zostaje jedna wolna "dziura" w sterowniku.
A co do tych 30 to Ty chcesz 0 drugi 10, trzeci może -50 a ES chciał 30 i wsio.
Ilu ludzi tyle gustów, trzeba czytać instrukcję bo dla każdego z osobna nikt sterownika nie będzie robił.
2018-10-19 10:19
  anaana Posty: 649 Ostrzeżenie: 0
Kto drugi chce 10? "0" od wiek wieków to coś wyłączone. Wyolbrzymiasz 😐 Jedna chałpa 11m*10m dwie kondygnacje druga 12m*7m dwie kondygnacje to raczej nie są takie malutka 🤗 w obu eCoal. 
E-S może sobie przyjąć że ustawione 50st to w rzeczywistości 40st.
Wszyscy mają mieć na sztywno włączony priorytet Cwu? 
Dostaję ster to ma być wszystko wyłączone 😕, jeśli chcę włączyć to szukam w instrukcji. 😊

dodane 2018-10-19 10:19P.S. Można? 


2018-10-19 10:31
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Anaana żeby zakończyć tą dziwną dyskusję napisze że producent zrobił jak chciał i Ty czy ja mamy się dostosować do tego co jest w programie zapisane. Jeśli mi czy Tobie to nie odpowiada zawsze możemy sobie znaleźć inny sterownik gdzie priorytet włącza się na TAK czy na Nie lub inną wartością.
Jak dla mnie "kruszysz kopie" o pierdoły.
2018-10-19 11:16
  anaana Posty: 649 Ostrzeżenie: 0
Oj Karoka Karoka jesteś uparty, a sterownik jest dla Kogo?
Dla E-S? czy dla odbiorcy? Już Ci napisałem może być tak trudny w ustawieniach dla zwykłego urzytkownika a dla programisty 01, (zero jeden) jest bardzo proste 🙂👍
Bywaj zdrów.
2018-11-07 17:24
  reaker Posty: 45 Ostrzeżenie: 0
@ES Jest możliwość, żeby podbić temp kotła w momencie załączenia pompy CWU? 
Domyślam się, że taki był zamysł Histerezy#2, ale to wyłącza pompę CO
dodane 2018-11-07 17:24Kolejny minus dla sterownika na obecną pogodę - w trybie Lato powinna być możliwość ustawienia temp. pieca. Obecnie niezależnie od trybu ustawiamy temp pieca poprzez programator, ewentualnie można się bawić regulatorem pogodowym i to w jakiś sposób załatwia sprawę. Ale wydaje mi się, że regulatora pogodowego mało kto używa.
2018-11-20 00:44
  root Posty: 9 Ostrzeżenie: 0

@reaker, ale o tym regulatorze pogodowym i trybie lato było już dawno pisane, i co zabawne właśnie przez nas w wątku: Sugestia nowej funkcjonalności z wiadomym skutkiem

Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: bart0000, bersmo69, bozena, dudi1, huep, ihnaja, LOKIR, Oski, Piecgrosz, Sit19923