W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  ustawienie zaworu 4D Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona5 / 5Następna stronaOstatnia strona
2018-09-24 22:07
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Będzie chociaz wiedział jaka temperatura idzie na instalację i w jak ma kręcić żeby ja utrzymać a tą temp. możesz sobie ustawić, możesz tez ustawić sterowanie zaworem pogodowo, ustawiając krzywą grzewczą dla zaworu ( obieg grzewczy 1 )
Poczytaj tą instrukcję bo mnie już paluchy bolą
2018-10-25 21:14
  Snopek Posty: 23 Ostrzeżenie: 0

Ok.Przyznam, ze pomogles, bo bez tej czujki to by byla lipa czuje...DZIEKI!

Ustawie pokojowo. To znaczy bym chcial zeby mi zawor 4d tak krecil zeby w pokoju bylo 22 stopnie.

Powinno wystarczy to co mam tylko prawidlowo podlaczone, prawda?

Dzis to i tak tego nie bede rozbieral tylko jutro sie tym zajme za dnia co by dmuchac na eeehe zimne.

dodane 2018-10-25 21:14
Pewnie to widac w statystykach.,

Piec chodzi, zawor sie otwiera 100%, nagrzewa pomieszczenie to spada do 0%...i tak w kolo.
Jak mialem w zawor 4d zeby wylaczal pompy po dogrzaniu na nie, to kiedys mi zawor sie odkrecal miedzy  30 a 60%, teraz chyba po aktualizacji jak tak ustawie to ciagle jest 100% i w ogole sie nie zamyka (testowalem pare godzin tylko bo  w domu sie zrobil upal a zawor non stop otwarty)
2018-10-26 13:33
  Djdd Posty: 9 Ostrzeżenie: 0
w ustawieniach "obwody co" można ustawić max kąt otwarcia zaworu, np.60% (jak komu odpowiada)
2018-10-26 13:50
  mamut Posty: 352 Ostrzeżenie: 0
Snopek raczej krzywą grzania masz skopaną. Na aktywnym regulatorze pogodowym i chcąc aby pompa działała cały czas, musisz sobie dobrać odpowiednio krzywą grzania do swoich potrzeb. 55 to powinieneś dawać jak na zewnątrz z -15. Teraz grzejniki przy opcji ciągłej pracy pompy powinny być letnie.
2018-10-26 15:45
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Snopek 40st walisz w podłogówkę  Chyba nie przeczytałeś zalecanej lektury instrukcji obsługi sterownika U mnie w grzejniki "leci" przy obecnych warunkach 33*C , w podłogę powinno wystarczyć 25 st . Popraw krzywą grzania jak radzi mamut ( proponuję dla +10st : 27st  , dla -10st : 35st , jak będzie za zimno dołożyć jak za gorąco odwrotnie ) i zatrzymanie pompy po dogrzaniu pomieszczenia daj na NIE
2018-10-29 14:23
  Irek7703 Posty: 42 Ostrzeżenie: 0
witam,
ja mam pytanie o zawór 4D ale bez siłownika.
Wczoraj zauważyłem, ze temperatura na listwie za zaworem nie jest stała, a byłem święcie przekonany, ze zawór powinien tak działać. Przez około 30 sekund zawór utrzymuje zadaną temperature, po czym temperatura wyraźnie spada, by za jakąś minute powrócić do zadanej.
Nie sprawdziłem jakiej firmy jest to zawór, jednak jest to zestaw zintegowany (rozdzielacz, zawór + pompa Wilo + siłowniki na kazdym obwodzie).
Dodam tylko, ze w tym czasie temperatura na kotle była stała
Mam pytanie czy to normalne, czy próbować ściągac do domu fachowca do naprawy?
dzięki,
Irek




Pierwsza stronaPoprzednia strona5 / 5Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: 11305, Agraf, duszaw, ptarac, roman19, Sit19923, wiesiekk1