W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  Pello v3.5  Sterownik Pello Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona1 / 2Następna stronaOstatnia strona
2018-09-12 08:37
  kaluzas Posty: 22 Ostrzeżenie: 0
Witam,

Właśnie stałem się posiadaczem pieca Ogniwo EKO PELLET 18KW a wraz z nim sterownika Pello 3.5 

Po kilku klikach na platformie eSterownik prawie nigdzie w materiałach ale jak widać i na forum nie ma specjalnego miejsca dla tego sterownika. Kiedy czytam z czym współpracują poszczególne zestawy dostępne do rozbudowy sterowników wszędzie jest cała seria bruli.pl, eCoal.pl ..... a nie ma słowa o Pello . 

Intuicja trochę podpowiada, że albo platforma nie nadąża za nowym sterownikiem albo (tak lekko intuicyjnie podejrzewam ) jest on traktowany jako Pelletowa wersja eCoal i tak należy do niego na platformie podchodzić. 

Jaka jest prawda
Czy będzie nowa kategoria na forum dla sterownika Pello czy dyskutować w którejś istniejącej  ?


2018-09-12 08:47
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Intuicja dobrze Ci podpowiada, po słowie "albo".
2018-09-12 09:21
  PrzemekP Posty: 1517 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM / ADMIN
Słuszna uwaga - forum nie nadążyło - Dział został dodany.
2018-09-27 07:17
  marian1955 Posty: 19 Ostrzeżenie: 0
Ja też  jestem  świerzas  w  temacie Pello 3,5  plus  modem radiowy....na  razie  jest  nas  tu  niewielu  ale  mamy  jak  samochodziarze  własny  klubik  i   o  to  chodzi ...serdecznie  pozdrawiam , grzeję  cwu od  miesiąca , dom  od  2  dni...na  razie  brak  przemyśleń  i  możliwości  porad  bo  to  ani  specjalnych  doświadczeń  ani   to  zima ...na  pewno  mamy  coś  co   jest  extraklasą  w  branży , szkoda  tylko  ze  nie  można  mieć  kartona  Żywca  obok  pieca  i  udawać  że  się  go  reguluje  bo monterzy  poinformowali  Szanowną  że  takie  rzeczy     się  robi  przy  komputerze  i  wtopa.
                                                                                                  Ukłony  dla  wszystkich Marian.
2018-09-27 08:24
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Przecież nic nie stoi na przeszkodzie żeby się na okres "strojenia" wyprowadzić od Szanownej z laptopem czy tabletem do kotłowni 
PS. Oprócz ustawień musi być jeszcze obserwacja płomienia, co na palniku i w popielniku  
2018-09-27 10:43
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Kotłów z Pello pracuje więcej jak by się wydawać mogło, jak zawsze pisałem: fora to garstka ludzi.
2018-09-27 11:07
  AndrzejEZG Posty: 1 Ostrzeżenie: 0

Cześć, też właśnie odpaliłem EcoPellet.
NA tą chwilę mam problemy przy włączonej pogodówce (nie utrzymuje zadanej temperatury), jak uda mi się rozwiązać to powiem co zmieniłem

Pozdrawiam
2018-09-27 13:02
  marian1955 Posty: 19 Ostrzeżenie: 0
LEonnie...dzięki  za    sugestię...napisz  mi  jak  wypadła  ostatnia  zima..czy   były  awarie czy  było  w  domku  ciepło...jaki   metraż  i  ile  ton  , bo  teraz  czas  zapomnieć  o  kosztach  zakupu  i  montażu a  zadziałać  tak  by  nie  puszczać  ciepełka  na  ogródek. Tak  po  prawdzie  to  chciałbym  wiedzieć  ile  kg /na  sezon /na 1m2 , przy  założeniu , że  mamy  do  czynienia  ze  średnim  zabezpieczeniem budynku...hej..  Niech  zima  będzie  nam  sprzyjać...M.
2018-09-27 14:18
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Leon akurat pali wunglem
2018-09-27 15:14
  marian1955 Posty: 19 Ostrzeżenie: 0
A jo je Hanys  co  uciekł  od  wungla etwa 20 lot temu...mam  za  sobą  dlugi  okres drewno- brykietowy , no  a  teraz kolejna  zmiana , ale  tu  każdy  równy  gość LEonn też...pozdrawiam  wszystkich. M.
2018-10-05 22:52
  garjar Posty: 8 Ostrzeżenie: 0
Czesc wszystkim. 
Posiadacz OgniwaEkoPellet18KW od 2 tygodni. Pale od 3 dni. 
Nie mialem wczesniej doswiadczenia z podajnikiem wiec na poczatek dezorientacja i lekka panika 
Na chwile podlaczylem internet ale odczyty sa zaklamane poniewaz czujniki byly w kotlowni.
Zakupie zestaw radiowy to bede ustawial na powaznie teraz to byl test.
Pozdrowienia z przed kociolka 
dodane 2018-10-04 23:10Pierwszy dzien z zestawem radiowym minal.  Obserwacja trwa. Pozdrawiam
dodane 2018-10-05 22:52Mozecie podpowiedziec co kliknac zeby pojawily sie statystyki? Pozdrowienia
2018-10-06 11:19
  marian1955 Posty: 19 Ostrzeżenie: 0
Wielce  Szanowny  kolego.......
      Mamy  dokładnie  ten sam  kociołek oraz  brak  doświadczenia  w  jego  użytkowaniu....napisz  mi  laskawie  jak  Ci  się  układa  współpraca  z  urządzeniem  na  te  jesienne  dni ,wieczory  oraz  noce , tzn.  nas  w  końcu  interesuje  najbardziej  - czy  jest  ciepło  w  domku  no  i  ile tego  towaru  na  dobę....aha   mam  system  dodatkowy , radiowy  i  też  się  go  uczę  namiętnie  , bo  też  sprawa  idzie  o  to  czy  na  mrozy  będziemy  "fachowcami" , inne  tematy  to ręcznie  czy  automat ...ile  na  kotle temp.? MOŻNA  BY  WYMIENIAĆ  DO  WIECZORA ....Pozdrawiam  Marian1955 Majer , Jastrzebie-Zdrój. Hej........
2018-10-06 12:43
  pawel3 Posty: 496 Ostrzeżenie: 0
link do statystyk jakby ktoś potrzebował
2018-10-06 17:52
  garjar Posty: 8 Ostrzeżenie: 0
marian1955 napisał » 2018-10-06 11:19
Wielce  Szanowny  kolego.......
      Mamy  dokładnie  ten sam  kociołek oraz  brak  doświadczenia  w  jego  użytkowaniu....napisz  mi  laskawie  jak  Ci  się  układa  współpraca  z  urządzeniem  na  te  jesienne  dni ,wieczory  oraz  noce , tzn.  nas  w  końcu  interesuje  najbardziej  - czy  jest  ciepło  w  domku  no  i  ile tego  towaru  na  dobę....aha   mam  system  dodatkowy , radiowy  i  też  się  go  uczę  namiętnie  , bo  też  sprawa  idzie  o  to  czy  na  mrozy  będziemy  "fachowcami" , inne  tematy  to ręcznie  czy  automat ...ile  na  kotle temp.? MOŻNA  BY  WYMIENIAĆ  DO  WIECZORA ....Pozdrawiam  Marian1955 Majer , Jastrzebie-Zdrój. Hej........

Grzeje od 2 tygodni, od 2 dni z zastawem, tak naprawde dzisiaj koledzy z Elektro-Sytem telefonicznie i za pomoca internetu pomogli mi ustawic parametry. Bardzo fachowa ekipa. Sam bym nie dal rady, bez wytlumaczenia przez nich co do czego sluzy bardziej bym puszczal pieniadze w atmosfere niz w budynek. Tam kazda 0,1 parametru ma znaczenie. Wazna sprawa to dobry pellet. Dlatego pale na automacie. Zerknij w moj schemat, zapewne jeszcze duzo do poprawy ale na poczatek niech przez kilka dni tak pracuje zeby miec lepszy poglad na prace. Pompa cwu pilnuje temperatury powrotu, obieg 1 na grzejniki z zaworem 4D i regulatorem pokojowym, obieg 2 na podlogowke z termostatem bez regulatora, jako pompa dodatkowa podpieta jest cyrkulacja cwu. Co ciekawe dostalem kociol z odwrotnie ustawionym mechanizmem do czyszczenia palnika przez co czesto nie mogl sie rozpalic i dawal alarmy. Dzisiaj temat rozwiazany. Generalnie w domu jest cieplo woda tez goraca 👍heej




2018-10-07 00:49
  marian1955 Posty: 19 Ostrzeżenie: 0
dobre  slowo  na  niedzielę już...pozdrawiam i  dziekuję  serdecznie  za  kontakt  i  wiadomości....Mnie  też   prowadzili  fachowcy    z  serwisu ,bo  to  dla  świerzasa  jak  ja  było  nie  do  przejscia.....Też  idę  w  automaty  bo  to  bezpieczniejsze  na  poczatek...jest  to  wciągająca  zabawa i  sporo  tego  w  instrukcjach  pisanych   i w  compie...napisz   mi  czy   Twoja  miejscowość  to  ta  przed  Skoczowem....bo  jeśli  tak  to  my  sąsiady..U  mnie  jest  trochę  inaczej   , bo  jedna  pompa  obiega  część  mieszkalną  a  druga  wali  na  lecznicę , tam  będzie  trochę  problemow    bo  drzwi  się  otwierają  milio  razy...pellet  mam   b. dobry  z  Zebrzydowic...a  TY  SKĄD KUPUJESZ???
Pozdrowienia  dla  wszystkich  w  domu...Marian ...Hej
2018-10-07 22:08
  garjar Posty: 8 Ostrzeżenie: 0
marian1955 napisał » 2018-10-07 00:49
dobre  slowo  na  niedzielę już...pozdrawiam i  dziekuję  serdecznie  za  kontakt  i  wiadomości....Mnie  też   prowadzili  fachowcy    z  serwisu ,bo  to  dla  świerzasa  jak  ja  było  nie  do  przejscia.....Też  idę  w  automaty  bo  to  bezpieczniejsze  na  poczatek...jest  to  wciągająca  zabawa i  sporo  tego  w  instrukcjach  pisanych   i w  compie...napisz   mi  czy   Twoja  miejscowość  to  ta  przed  Skoczowem....bo  jeśli  tak  to  my  sąsiady..U  mnie  jest  trochę  inaczej   , bo  jedna  pompa  obiega  część  mieszkalną  a  druga  wali  na  lecznicę , tam  będzie  trochę  problemow    bo  drzwi  się  otwierają  milio  razy...pellet  mam   b. dobry  z  Zebrzydowic...a  TY  SKĄD KUPUJESZ???
Pozdrowienia  dla  wszystkich  w  domu...Marian ...Hej

Pisze z Nowego Sacza i okolic wiec to nie te rejony ale klimat mozemy miec podobny z tym ze u mnie wystepuja zimą częste wiatry które dodatkowo wyciągają cieplo z domu. Testuje pellet o nazwie Poltarex (albo jakos tak) a za kilka dni wezme na probe Olczyk, takie cus ma moj najblizszy sklad opalu. I jedno i drugie cholernie sie ceni. Bede szukal jeszcze czegos innego. Pozdrowienia. Hej
2018-10-08 08:45
  marian1955 Posty: 19 Ostrzeżenie: 0
No  masz  szczęście...jeśli   kilka  regionow  kraju  może  uważać  się  za  piękne  no  to  też  jesteśmy  u  Ciebie. Olczyk  o  ile   mają  oryginał to   extraklasa  krajowa , u  nas  są  3  mieszanki   tej  firmy od 840 do 1100....tego  nie  przeskoczymy ,idzie  sprawa  o  to  aby  efektywnie  rzecz  spalić...u  mnie  oprócz  wiatrów  jest  lecznica  i  drzwi  się  nie  zamykają  i  w  sumie  też  problemik...pozdrawiam..pozdrawiam  Marian.
2018-11-12 12:55
  3397 Posty: 1 Ostrzeżenie: 0
W firmie Ogniwo odwrotnie ustawiony mechanizm czyszczenia rusztu to chyba norma. Też tak miałem. Dopiero serwis palnika telefonicznie pomógł mi ustawić mechanizm prawidłowo.Próbuję na wszelkie sposoby ustawić parametry, by kocioł reagował na wskazania czujników i we właściwym momencie się rozpalał, na razie bez sukcesów. Jutro skontaktuję się z serwisem sterownika może to pomoże ( dzisiaj jest święto ). Chyba, że już ktoś to przerabiał i może mi pomóc.
2018-11-18 12:41
  Olo74 Posty: 19 Ostrzeżenie: 0
Witam
Udało mi się już prawie wszystko poustawiać.
Ale
mam spory problem ze statystykami - pokazuje mi , że w 10h spaliłem 80% zasobnika a statystyki mówią, że łyka mi nawet 400k/d. Faktycznie nie zużyłem nawet pół worka.
Podajnik kalibrowałem i nic to nie pomogło.
Ktoś co może podpowiedziec?
2018-11-18 13:47
  simko1 Posty: 421 Ostrzeżenie: 0
A jaki masz wpisany przesyp na minutę? Chyba że w pello inaczej to wygląda niż w ecoal
Pierwsza stronaPoprzednia strona1 / 2Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: ania1313, wojtas81