W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Problemy z ogniwo eko plus m Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona1 / 2Następna stronaOstatnia strona
2018-03-21 21:24
  grzegorzw84 Posty: 63 Ostrzeżenie: 0
Witam wszystkich. Jest to moj pierwszy post dlatego na poczatku chcialbym sie przywitac. 
Nigdy nie mialem pieca z podajnikiem dlatego prosze was o kilka porad. 
1. W instukcji pieca pisze ze min powrot powinien byc w granicach 45st. Ja mam w granicach 35- 38st. 
Piec 20kw. Dom 160m2+ bojler 120l. Dom ocieplony okna nowe. Temp. na piecu 55 zalozony zawor 4D
 pompka c.o. za zaworem dodam jeszcze ze nie mam zaworow termostatycznych zalozonych, a zawor 4D otwart na 55- 60% co daje mi temp. na dom w granicach 33-35st.
 Przeczytalem na tym forum post zeby podniesc temp. na 60 zawor przymknac na 40%, zrobilem tak i na niewiele.sie to zdalo.temp. puszczona na dom i na powrocie nawet nieznacznie spadla. Czy ratuje mnie zalozenie termostatow wtedy moglbym otwozyc zawor 4d na 60- 70% powrot mialb na pewno pow. 45st. a zawory termostatyczne pilnowaly by zeby temp. w domu nie wzrastala???
2. Pale w opcji retortowy- e coal  za rowniutkie 7 dni piec spalil mi 170 kg. Ekogroszku-retopalu co daje srednia 25kg na dobe(przy ostatnich mrozach i wiatrach) zastanawi sie czy to norma.czy duzo? Mam wrazenie ze on chodzi caly czas i chcialbym sprobowac utawic go na retorty- grupowe. Nie wiem od jakich mocy zaczac moze 8 -12 i jakie ustawienia nafmuchu?. Gdyby mogl ktos.mi doradzic bylbym bardzo wdzieczny, bo mam niezly metlik w glowie. 
    
2018-03-21 22:46
  przemekoep10kw Posty: 232 Ostrzeżenie: 0
heja to dobry wynik w takie mrozy tylko 25kg w grupowym spalisz mniej sproboj 8-4podania,36nadmuchu i dla 12-5podan 37 nadmuchu histereza 1 .0 i histeteza max 2.0 obserwuj kopczyk zagladaj do pieca .
2018-03-21 22:56
  anaana Posty: 649 Ostrzeżenie: 0
Jeśli masz możliwość założenia termostatów to nawet się nie zastanawiaj,
polecam głowicę elektroniczną bo te pokrętła słabo pilnują zadanej tem. 
Mam takie zwykłe i jak jest chłodniej to muszę dać 5 a jak nue ma mrozu to wystarczy 4. W jednym pokoju jest elektroniczna to zawsze tam jest 21st.

Lepiej dla kotła Ogniwa gdy różnica pomiędzy tem. zasilania a powrotu jest nsjmniejsza. Ktoś gdzieś tak piwiedział.
2018-03-21 23:08
  tadwit Posty: 9 Ostrzeżenie: 0
Cześć! Ja zastosowałem siłownik do zaworu 4D. Rozwiązanie to jest na tyle dobre, że nie kręcisz tym zaworem bo wszystko robi za ciebie właśnie siłownik. Temperaturę wychodzącą na instalację ustalasz w: ustawienia - obwody CO - obwód CO1 - zawór 4D - trmperatura zadana. Ochronę powrotu zapewniasz wtedy np przez pompę CWU (tam określisz sobie też minimalną temp powrotu, np 45 st.). Takie rozwiązanie daje stabilną pracę kotla i stałą temperaturę w domu, którą możesz w każdej chwili zmodyfikować np przez aplikację mobilną jako "temperatura za zaworem". Tak czy inaczej  nie trzeba wtedy zaworów termostatycznych, bo całego interesu pilnuje zawór 4D  z siłownikiem! Musisz oczywiście zaznaczyć w typie obwodu "pompa CO + zwór 4D" Dużo informacji znajdziesz na forum, także co do palenia w grupowym. Powodzenia!
2018-03-21 23:16
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Ano ja tak twierdzę, i będę się tego trzymał.
Głowice termostatyczne zwykle pracują dobrze, pod warunkiem że są markowe, Danfoss to górka pólka, później nie ma długo nic.. Tak czy inaczej, jak pisze anaana: nie wymyślono nic lepszego dla komfortu. Głowice rulez (amiga się kłania).

2018-03-22 00:43
  lukaszledwon Posty: 86 Ostrzeżenie: 0
Nie jest czasem u kolegi coś nie tak z zaworem 4d?   Otwarty na 55-60% i tylko 35 stopni na dom?? Chyba coś nie gra. Ja mam na piecu 60 zawór kiedy siłownik otworzy go na 33% daje na dom ponad 42 stopnie...

2018-03-22 04:45
  grzegorzw84 Posty: 63 Ostrzeżenie: 0
Lukaszledwon tez sie wlasnie nad tym zastanawiam dlatego napisalel na tym forum. Na zaworze.nam 10 stopniowa skale nam go ustawionego na 5.5-6. To mi puszcza na dom niecale 37-38st. 
Ale mam jeszcze jeden problem z tym piecem. Juz 3 raz w przeciagu tych 9dni zalaczyl sie alarm wygaszanie kotla w trybie grzanie. Piec i czujnik temp. Juz raz czyscilem. Czy ten model tak ma ze tak szybko zachodzi sadza?? Przeciesz to jest nierealne zeby go czyscic calego co 2 dni. Czy ktos spotkal sie z tak czesto wlanczajacym sie alarmem wygaszanie w trybie grzanie??
2018-03-22 06:15
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
99% żłe zainstalowany 4d
2018-03-22 06:48
  grzegorzw84 Posty: 63 Ostrzeżenie: 0
Tzn.?? Czemu muwisz ze zle??
A miales stycznosc z tym bledem? Kur... Blad wskakuje i mi kociol studzi. 
2018-03-22 06:54
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
napisz jaki masz zawór 

dodane 2018-03-22 06:54Zrób zdjecie jak sa rury podłączone lub chociaz jakies rysunek 
2018-03-22 07:36
  grzegorzw84 Posty: 63 Ostrzeżenie: 0
Ok zrobie ale dopiero wievzorem bede w domu.
2018-03-22 09:25
  lukaszledwon Posty: 86 Ostrzeżenie: 0
Spokojnie nie denerwuj się. Po to jest te forum. Mi też bardzo pomogli na początku przygody z piecem z podajnikiem. Prób zdjęcia, Ameno napewno Ci pomoże.  To będzie najprawdopodobniej  problem z 4d.
2018-03-22 12:03
  anaana Posty: 649 Ostrzeżenie: 0
Alarm wygaszenia w trybie grzania możesz sobie wyłączyć.

Dobra głowica termostatyczna-elektroniczna ma tą przewagę że może otworzyć się na max-a żeby dogrzać pomieszczenie. 
2018-03-22 15:07
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
A takie termostaty na grzejnikach z duzą pojemnoscia wodna , to dla pracy kociołka tez nie jest za dobrze .
Moim zdaniem czy głowice termo , czy 4d i siłownik maja swoje wady i zalety , ważne zeby mając jedno czy drugie ustawić to tak zeby działało  poprawnie .
Jakieś tanie głowice to za przeproszeniem o dupe rozstrzaść .
2018-03-22 16:14
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Tyle że jak stary dom i źle dobrane są grzejniki to na samym zaworze nie ujedziesz tak pięknie do końca bo jak w cieplejszym pomieszczeniu będzie akurat to gdzie indziej może być za chłodno, gdy podniesiesz temp. za zaworem żeby zrobić cieplej tam gdzie chłodno to tam gdzie było dobrze zrobi się za ciepło i trzeba kombinować z kryzowaniem grzejników tam gdzie będzie za ciepło jak są działające i nie cieknące zawory.
2018-03-22 17:10
  gmaj22 Posty: 2240 Ostrzeżenie: 0
I to moze nie rozwiązać problemu, bo wystarczy że słońce zajrzy przez duże przeszklenia o różnych porach dnia albo zimny wiatr mocniej dmuchnie i wszystko bierze w łeb. Głowice termo zdecydowanie najlepsze.
2018-03-22 17:13
  MONAT Posty: 135 Ostrzeżenie: 0
Dokładnie

2018-03-22 18:11
  grzegorzw84 Posty: 63 Ostrzeżenie: 0
Ameno zdecydowalem sie juz na glowice termo. Caleffi czy cos takiego wloska firma. W moim przypadku zdecydowanie lepiej sie to sprawdzi. Niektore pokoje zimne a w niektorych caly czas cieplo. Co do bledu wygaszanie w trybie grzanie wylaczylem w opcji sterownika algorytm wygaszania kotla przez czujnik spalin. Kociol moze nie jest czysciutki troche spalin jest ale zeby co 2 dni wygaszalo mi piec??? 
2018-03-22 20:29
  ujec Posty: 10 Ostrzeżenie: 0
Odnośnie temperatury powrotu. Sprawdź, czy w dobrym miejscu masz zainstalowany czujnik powrotu. U mnie instalator zainstalował go na powrocie z zaworu 4D, ale przed powrotem z bojlera CWU, co fałszowało mi te pomiary, kiedy działała pompa CWU. Po drugie na aplikacji w smartfonie jest dodatkowo dostęp w ustawieniach do kalibracji czujników. U mnie patrząc na przekłamania czujnika za zaworom 4D (różnica pomiędzy wskazaniami czujnika podpiętego do pieca, a termometra z kapilarą) stwierdziłem, że czujnik powrotu też zaniża o 2 stopnie i taką ustawiłem poprawkę kalibracyjną czujnika powrotu.  Pozdrowienia
2018-03-22 21:27
  grzegorzw84 Posty: 63 Ostrzeżenie: 0
Ujec niestety piec nie jest podpiety do neta. Poza tym czuc reka ja sie dotknie ze ten powrot jest letni. Czujnik zamatowany przy samym piecu.
dodane 2018-03-22 21:26Ameno tak to wyglada u mnie zdjecie jest mocno okrojone bo nie moglem wyslac na smartfonie. Papka c.o. za zaworem 4d
dodane 2018-03-22 21:27
Pierwsza stronaPoprzednia strona1 / 2Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: heniekwi, huep, LeszekZ, radgold, Sahryn66