W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl  stary kocioł - upgrade do 5 kategorii Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona1 / 2Następna stronaOstatnia strona
2018-02-06 11:59
  macut Posty: 293 Ostrzeżenie: 0
cześć,
mam kocioł Ogniwo Eko 15 kW.

Czy jest możliwy upgrade tego kotła do 5 kategorii? Nie chciałbym wymieniać kotła, ale zmodyfikować go (jak?) tak, żeby spełniał wymagania 5 kategorii.

W gminie są aktualnie dotacje na takie działania, ale nie widzę sensu wymiany kotła, który spokojnie jeszcze kilka lat posłuży.
2018-02-06 12:16
  zetbal Posty: 71 Ostrzeżenie: 0
Sprawdź dokładnie warunki dotacji w gminie. Przejdź do urzędu lub znajdź w necie i dokładnie sprawdź co obejmuje ta "promocja". Prawdopodobnie z przeróbkami nie załapiesz się na nią. 
2018-02-06 14:31
  sitkowskib Posty: 36 Ostrzeżenie: 0
Sprawdź dokładnie, bo u mnie w gminie dotowali jedynie piece na pellet, gazowe i olejowe. Ekogroszek nie był "EKO"
2018-02-06 14:40
  macut Posty: 293 Ostrzeżenie: 0
u nas ekogroszek jest eko, o ile kocioł spełnia wymagania 5 kat

Dofinansowaniem mogą być objęte wyłącznie przedsięwzięcia związane z ograniczeniem niskiejemisji, zlokalizowane na terenie województwa dolnośląskiego, w szczególności:a) wymiana lokalnych źródeł ciepła zasilanych paliwami stałymi lub biomasą na
[..]
kotły na paliwa stałe lub biomasę charakteryzujące sięparametrami co najmniej jak dla kotłów 5 klasy (wg PN-EN 303-5:2012).

Pytam, bo może akurat ktoś ma doświadczenia w podobnym zakresie. Wiadomo, najprościej sprzedać stary kocioł i kupić nowy....
2018-02-06 15:35
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
macut napisał » 2018-02-06 14:40
 Wiadomo, najprościej sprzedać stary kocioł i kupić nowy....

Niestety ale to jedyne wyjście żeby skorzystać z dotacji.
2018-02-06 15:48
  Maram1304 Posty: 39 Ostrzeżenie: 0
starego pieca nie można sprzedać trzeba zezłomować jeśli chcesz dotacje.
2018-02-06 16:07
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Niekoniecznie, zależy od warunków jakie stawia decydent.
Zawsze można nazbierać trochę puszek i innych niepotrzebnych gratów i zawieźć do punku skupu złomu
2018-02-06 20:32
  Pink01 Posty: 198 Ostrzeżenie: 0
W Małopolsce jest wyraźnie powiedziane - likwidacja starego kotła. Tego wskazanego przez audytora energetycznego - czyli tego który się zgłosiło w ankiecie przystąpienia do programu i który widział audytor kiedy oceniał budynek. Nie sądzę żeby właściciel punktu skupu złomu przyjął stare puszki i inne graty i na dokumencie " Formularz Przyjęcia Odpadów Metali " potwierdził nieprawdę pisząc że przyjął kocioł taki to a taki, o mocy takiej a takiej. Ja w każdym razie tak nie robię ( a oprócz handlu węglem prowadzę też skup złomu ). Za potwierdzenie nieprawdy w celu wyłudzenia środków finansowych i to w dodatku z kasy publicznej to prokurator jest. I bardzo dobrze że jest - trzeba się w końcu oduczyć łgać i kraść.
2018-02-06 20:43
  sq9tbu Posty: 1240 Ostrzeżenie: 0
Likwidacja to pojęcie względne. Można likwidować na wiele sposobów łącznie ze sprzedażą. Likwidacja poprzez sprzedaż, utylizację, przekazanie, fizyczne zniszczenie, jednym słowem pozbycie się.
2018-02-06 20:45
  simko1 Posty: 421 Ostrzeżenie: 0
Wiem ze u nas w gminie trza było mieć kwit ze złomu z adnotacja ze to był piec. Mógłby od sąsiada lub "koza" byle pisali ze piec
2018-02-06 20:51
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
za dobrą flaszkę napiszą że to był piec na ekogroszek 4 kategorii nówka sztuka nie śmigana prosto z alledrogo
Swoją drogą różnica między 4 i 5 kategorią to tylko 15% ale w 4 można mieć "ruszt awaryjny" jak widziałem ten mój ruszt w 10kW OEP to nazwał bym to pomyłką a nie rusztem. Ale może jak go wyjmę to też będzie 5 kategoria
2018-02-06 21:27
  adkwapniewski Posty: 408 Ostrzeżenie: 0
Do kiedy kotły 4 klasy mogą pracować w Małopolsce ? Jest jakiś plan wymiany ?
2018-02-06 21:56
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Pink01 napisał » 2018-02-06 20:32
W Małopolsce jest wyraźnie powiedziane - likwidacja starego kotła. Tego wskazanego przez audytora energetycznego - czyli tego który się zgłosiło w ankiecie przystąpienia do programu i który widział audytor kiedy oceniał budynek. Nie sądzę żeby właściciel punktu skupu złomu przyjął stare puszki i inne graty i na dokumencie " Formularz Przyjęcia Odpadów Metali " potwierdził nieprawdę pisząc że przyjął kocioł taki to a taki, o mocy takiej a takiej. Ja w każdym razie tak nie robię ( a oprócz handlu węglem prowadzę też skup złomu ). Za potwierdzenie nieprawdy w celu wyłudzenia środków finansowych i to w dodatku z kasy publicznej to prokurator jest. I bardzo dobrze że jest - trzeba się w końcu oduczyć łgać i kraść.

Kobra nie świruj żeś taki anioł
To że w małopolsce to czy tamto to nie znaczy że wszędzie jest tak samo.
W sąsiedniej gminie nikt do nikogo nie chodzi, ba nie masz jeszcze żadnej podpisanej umowy a już kocioł wymieniasz na dopłatę a gdzie indziej dopiero możesz myśleć o wymianie jak umowę podpiszesz.
Nie trzeba mieć żadnego świstka ze złomowania starego kotła.
Piszę tylko protokół że u takiego i takiego pod takim adresem zamontowałem kocioł w klasie takiej i siakiej, znaczy 5-ej , Świstek z badań, i ogólenie co pi razy drzwi kosztowało w 4 do 5 pozycji i to wsio.
Szanowna komisja pstryknęła dwie fotki i żegnaj Gienia.
Tak to wygląda u mnie w opolskim ( a raczej sąsiedniej gminie ) czyli nie znaczy że tak musi być wszędzie, warunki narzuca ten który kładzie kasę.

2018-02-07 08:31
  RFAJ Posty: 118 Ostrzeżenie: 0
Tychy.....Musiał być ,,Protokół likwidacji koła węglowego  z ad....przyjęto do likwidacji kocioł zdemontowany w nieruchomości położonej....wystawiony imiennie przez składnicę złomu ,fakt nikt na złomie nie dochodził czy to ten kocioł.
2018-02-08 09:27
  marleyy Posty: 490 Ostrzeżenie: 0
sq9tbu napisał » 2018-02-06 20:43
Likwidacja to pojęcie względne. Można likwidować na wiele sposobów łącznie ze sprzedażą. Likwidacja poprzez sprzedaż, utylizację, przekazanie, fizyczne zniszczenie, jednym słowem pozbycie się.


Likwidacja poprzez sprzedaż? hehe a co to za likwidacja skoro inna osoba będzie mogła w tym palić i truć innych?
2018-02-08 10:16
  Walter Posty: 169 Ostrzeżenie: 0
RFAJ napisał » 2018-02-07 08:31
Tychy.....Musiał być ,,Protokół likwidacji koła węglowego  z ad....przyjęto do likwidacji kocioł zdemontowany w nieruchomości położonej....wystawiony imiennie przez składnicę złomu ,fakt nikt na złomie nie dochodził czy to ten kocioł.



Potwierdzam tak było,potwierdzony protokół likwidacji był wymagany przy odbiorze inwestycji.  
2018-02-08 10:45
  sq9tbu Posty: 1240 Ostrzeżenie: 0
U mnie możesz truć nawet 2 kategorią, to nikogo w gminie nie obchodzi. Jakbym miał gaz to bym w niego wszedł. A z tymi kominkami to przegieli ze tez nie mozna palic. Na slasku juz mowia ze na likwidacje kominkow zgody nie bedzie tak jak w malopolsce.
2018-02-08 13:11
  macut Posty: 293 Ostrzeżenie: 0
Dowiadywałem się u siebie w gminie - podobno jest taka opcja, żeby odłączyć kominek od przewodu kominowego. Coś takiego jest dla mnie do przełknięcia (lepiej niż demolka salonu), chociaż szkoda, że wieczorem nie będzie można przepalić dla atmosfery...
2018-02-08 15:48
  gmaj22 Posty: 2240 Ostrzeżenie: 0
A w powiecie opolskim:
O kotle węglowym x-klasy ani nawet peletowym ani słowa....


"Dotacja przysługuje mieszkańcom Powiatu Opolskiego, którzy zakupią i zamontują następujące rodzaje kotłów grzewczych:kocioł c.o. gazowy,kocioł c.o. elektrycznykocioł c.o. olejowy,lub
podłączą się do sieci ciepłowniczej,zakupią i zamontują pompy ciepła – o zainstalowanej mocy cieplnej do 40 kW,  przy jednoczesnej likwidacji  węglowego kotła c.o

.KWOTY DOTACJI
3.500 zł  – w przypadku podłączenia lokalu mieszkalnego do sieci ciepłowniczej
.3.500 zł – w przypadku zakupu kotła o mocy do 30 kW
,4.000 zł – w przypadku zakupu kotła o mocy powyżej 30 kW,
3.500 zł – w przypadku zakupu pompy ciepła."
2018-02-08 15:53
  macut Posty: 293 Ostrzeżenie: 0
U nas warunki są sporo lepsze.
Dotacja 50%, limit kosztów 20k (więc dotacja maksymalnie 10k)

http://miasto.zawidow.sisco.info/?id=1226
Pierwsza stronaPoprzednia strona1 / 2Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: