W dniu 26 maja (wtorek) będą niedostępne schematy dla urządzeń w wersji 3.5. Prace związane będą z aktualizacją serwisu eSterownik
Niedługo również zostanie wyłączona synchronizacja danych do wykresów oraz statystyk. Dane będą zsynchronizowane po zakończeniu prac.
Forum  eSterownik.pl  Dziura w korpusie podajnika Burner S Subskrybuj
First pagePrevious page11 / 11Next pageLast page
2020-05-01 10:00
  karoka65 Posts: 2869 Ostrzeżenie: 0 Karoka-EKO
Paliłeś suchym węglem to długo służył.
2020-06-20 16:57
  mar60 Posts: 4 Ostrzeżenie: 0
Witam ponownie. Znalazłem przyczynę dziur w podajniku. Półtora miesiąca temu zrobiła mi się dziura koło wentylatora. Zakleiłem prowizorycznie, a wczoraj powstała druga dziura w odległości 6 cm w stronę pieca. I tak miałem już wyłączać piec więc wszystko rozebrałem. Okazało się, że otwór na ślimak w przednim segmencie retory jest w kształcie jajka. Natomiast korpus podajnika od środka (tylko z jednej strony od wentylatora) jest wytarty w kształcie fali na długości ok 17 cm (odcinek od pieca do podajnika). I te dwie dziury powstały na dołkach fali. Trzecia byłaby pewnie za miesiąc. Ślimak wygląda idealnie, żadnych wżerów i wytarć. Czytałem na tym wątku , że ktoś zgłaszał  w 2013 roku do Ogniwa problem z wycierającym się ułożyskowaniem ślimaka. Otrzymał odpowiedź od konstruktora , że na ma prawa się wytrzeć. Szanowny Panie konstruktorze mylił się Pan. Ma prawo,  po 9 sezonach.
2020-06-20 17:42
  leON22 Posts: 3637 Ostrzeżenie: 1
Nie no szacun, po 9-ciu sezonach to i tak długo wytrzymał Czyli segment przedni retorty, to "najsłabsze ogniwo" Ogniwa  Fizyki nie oszukasz , ze starości wszystko leci w dół , ślimak w podajniku również 
PS. Ciekawe jak wygląda mój po 5 sezonach , mam zamiar wkrótce zrobić kapitalkę palnika , łącznie z uszczelnieniem jego segmentów
First pagePrevious page11 / 11Next pageLast page
Users on-line: WOJT33