W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Uszkodzona dmuchawa czy uszkodzony sterownik? Subskrybuj
2017-08-23 15:47
  rubikonx9 Posty: 10 Ostrzeżenie: 0
W zeszłym tygodniu nasz region nawiedziły burze. Nic spektakularnego, ale w sieci prawdopodobnie pojawiło się chwilowe przepięcie - spalił mi się zasilacz od jednego urządzenia (niepowiązanego z piecem).

Po tychże burzach dwukrotnie "zawiesiła się" dmuchawa.

Za pierwszym razem odmówiła współpracy i przestała się włączać. Sterownik próbował grzać jak zwykle, ale dmuchawa nie reagowała. Wygasło. Po przestawieniu na tryb ręczny włączanie / wyłączanie dmuchawy nic nie zmieniało. Zrestartowałem cały sterownik, i to pomogło, dmuchawa zaczęła działać normalnie.

Za drugim razem sprawa wyglądała bardzo podobnie, tyle, że tym razem dmuchawa się nie wyłączyła. Dobrze, że byłem akurat w domu, bo ogień już zaszedł dość daleko w kierunku podajnika, na szczęście alarm temperatury podajnika to wychwycił.

Ponownie, po restarcie urządzenia dmuchawa niby działa normalnie - ale trochę strach ją tak zostawić, tymczasowo przełączyłem grzanie CWU na grzałkę.

Rozmawiałem ze sprzedawcą pieców, który stwierdził, że to na pewno problem z czymś przepalonym na sterowniku lub w gnieździe przewodu do dmuchawy. Zdjąłem pokrywę, ale wizualnie wszystko wygląda w porządku. Bezpieczniki także wyglądają dobrze.

Czy komuś przytrafiła się podobna przygoda? Jak dalej zdiagnozować problem? Jeśli problem leży po stronie sterownika, jakie są szanse i koszty naprawy?

Dzięki.
Tomasz
2017-08-23 22:51
  Mateusz91 Posty: 84 Ostrzeżenie: 0
W czasie burz sterownik powinien być wyłączony z instalacji, nie ważne jaka ona jest.
Wyraźnie pisze : W trakcie burzy odłączyć sterownik od zasilania.
2017-08-24 07:42
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Witam,proszę o kontakt z serwisem pod numerem telefonu 605-780-882

Pozdrawiam
2017-08-24 12:37
  marleyy Posty: 490 Ostrzeżenie: 0
Mateusz91 napisał » 2017-08-23 22:51
W czasie burz sterownik powinien być wyłączony z instalacji, nie ważne jaka ona jest.
Wyraźnie pisze : W trakcie burzy odłączyć sterownik od zasilania.


to nie wystarczy - mało kto pamięta o LAN a to tez trzeba odłączyć
2017-08-24 12:41
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Dokładnie,a wszystko jest w instrukcji.
Pozdrawiam
2017-08-25 06:26
  rubikonx9 Posty: 10 Ostrzeżenie: 0
Mateusz91 napisał » 2017-08-23 22:51
W czasie burz sterownik powinien być wyłączony z instalacji, nie ważne jaka ona jest.
Wyraźnie pisze : W trakcie burzy odłączyć sterownik od zasilania.



Jasna sprawa... Bywają jednak przypadki, że trudno to wykonać, nie będąc w domu


Tak czy inaczej, wysyłam dzisiaj sterownik na serwis ES.
2022-10-09 12:13
  juru Posty: 13 Ostrzeżenie: 0

Witam ponownie.
Wątek sprzed 5 lat ale może ktoś to przeczyta. W mojej okolicy była burza. Oczywiście wszystko wyłączyłem z sieci ale zapomniałem o przewodzie z modemu internetowego do pieca. Walnęło ,modem się zepsuł -wymieniony ,sterownik działa ale nie ma możliwości zmiany parametrów przez telefon lub komputer (po zalogowaniu wyświetla się komunikat URZĄDZENIE NIE PODŁĄCZONE).
Wszystko jest podłączone prawidłowo, przewody sprawdzone. Co mogło się uszkodzić, czy jest jakaś możliwość naprawy ?
Pozdrawiam

dodane 2022-10-09 11:53Nie napisałem że ma sterownik eCoal V3.5

dodane 2022-10-09 12:13Dodatkowo temperaturę spalin pokazuje ciągle około 175 stopni, bez znaczenia czy się pali czy nie
2022-10-11 15:16
  gwarek Posty: 582 Ostrzeżenie: 0

Witam.
Zacznij od wymiany kondensatora w dmuchowie.
Jak zauważysz problem z dmuchawą to podłącz ją bezpośrednio z sieci.
Wyjaśnisz sobie co powoduje problem.
Użytkownicy online: bacabalin, Jirka932024