Rozgrzewamy jesienne temperatury i z tej okazji przygotwaliśmy dla Państwa OBNIŻKI CENOWE wybranych produktów w naszym sklepie eSterownik.pl!
W zakładce "PROMOCJA" znajdziecie wszystkie produkty objęte rabatem
Forum  eCoal.pl v3.5  Uszkodzona dmuchawa czy uszkodzony sterownik? Subskrybuj
2017-08-23 15:47
  rubikonx9 Posts: 10 Ostrzeżenie: 0
W zeszłym tygodniu nasz region nawiedziły burze. Nic spektakularnego, ale w sieci prawdopodobnie pojawiło się chwilowe przepięcie - spalił mi się zasilacz od jednego urządzenia (niepowiązanego z piecem).

Po tychże burzach dwukrotnie "zawiesiła się" dmuchawa.

Za pierwszym razem odmówiła współpracy i przestała się włączać. Sterownik próbował grzać jak zwykle, ale dmuchawa nie reagowała. Wygasło. Po przestawieniu na tryb ręczny włączanie / wyłączanie dmuchawy nic nie zmieniało. Zrestartowałem cały sterownik, i to pomogło, dmuchawa zaczęła działać normalnie.

Za drugim razem sprawa wyglądała bardzo podobnie, tyle, że tym razem dmuchawa się nie wyłączyła. Dobrze, że byłem akurat w domu, bo ogień już zaszedł dość daleko w kierunku podajnika, na szczęście alarm temperatury podajnika to wychwycił.

Ponownie, po restarcie urządzenia dmuchawa niby działa normalnie - ale trochę strach ją tak zostawić, tymczasowo przełączyłem grzanie CWU na grzałkę.

Rozmawiałem ze sprzedawcą pieców, który stwierdził, że to na pewno problem z czymś przepalonym na sterowniku lub w gnieździe przewodu do dmuchawy. Zdjąłem pokrywę, ale wizualnie wszystko wygląda w porządku. Bezpieczniki także wyglądają dobrze.

Czy komuś przytrafiła się podobna przygoda? Jak dalej zdiagnozować problem? Jeśli problem leży po stronie sterownika, jakie są szanse i koszty naprawy?

Dzięki.
Tomasz
2017-08-23 22:51
  Mateusz91 Posts: 84 Ostrzeżenie: 0
W czasie burz sterownik powinien być wyłączony z instalacji, nie ważne jaka ona jest.
Wyraźnie pisze : W trakcie burzy odłączyć sterownik od zasilania.
2017-08-24 07:42
  konto usunięte Posts: 10188 Ostrzeżenie: 0
Witam,proszę o kontakt z serwisem pod numerem telefonu 605-780-882

Pozdrawiam
2017-08-24 12:37
  marleyy Posts: 490 Ostrzeżenie: 0
Mateusz91 napisał » 2017-08-23 22:51
W czasie burz sterownik powinien być wyłączony z instalacji, nie ważne jaka ona jest.

to nie wystarczy - mało kto pamięta o LAN a to tez trzeba odłączyć
2017-08-24 12:41
  konto usunięte Posts: 10188 Ostrzeżenie: 0
Dokładnie,a wszystko jest w instrukcji.
Pozdrawiam
2017-08-25 06:26
  rubikonx9 Posts: 10 Ostrzeżenie: 0
Mateusz91 napisał » 2017-08-23 22:51

Jasna sprawa... Bywają jednak przypadki, że trudno to wykonać, nie będąc w domu

Tak czy inaczej, wysyłam dzisiaj sterownik na serwis ES.
Users on-line: arlen, emaz, endriu249, kris48, marus, pgrzesiek1986, valiant