W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Praca pompy CO w trybie auto lato Subskrybuj
2017-05-13 07:42
  marleyy Posty: 490 Ostrzeżenie: 0
Da sie? Chcialbym zeby dzialala mi pompa co2 (w moim wypadku grzejniki)  zakrece wszystkie zawory  na grzejnikavh i zostawie drabinkinw lazienkach zeby schly reczniki...da sie? Czy musze zamienic wtyczke pompy co z cyrkulacja zeby obejsc temat?
2017-05-14 13:03
  wiktoriano Posty: 279 Ostrzeżenie: 0
No mnie też by się to przydało, niestety pompy są wyłączone w trybie auto lato jak osiągnie temperaturę zew. Można by było rozwiązać ten problem gdyby do aktualizacji dodali do obwodu CO2 opcje np. Pomiń auto lato. 
Wtedy ustawiam sobie na programator, a programator można ustawić w "placebo" czyli temp 30st. i pompka działa cały czas lub 10 st i pompka działa w trybie czas postoju i czas pracy


Co na to Elektrosystem?
Jak komuś się przyda takie coś to proszę pisać w tym temacie, jak się zbierze odpowiednia ilość chętnych to wprowadzą. 

Co wy na to?
dodane 2017-05-14 13:03Nowa opcja ma dwa zastosowania.
1. Takie jak marleyy, czyli łażienka podłączona pod CO2.
2. Ja zaś stosuje jako pompę cyrkulacyjną, bo gniazdo jest zajęte przez pompę ochrony powrotu.
2017-05-15 08:16
  marleyy Posty: 490 Ostrzeżenie: 0
Myślę, że to byłaby przydatna opcja bo sporo z nas używa drabinki w łazience do suszenia ręczników. Tymczasem latem pojawia się problem bo faktycznie żadna pompa nie kręci.

Panowie z ES możecie rozważyć taką funkcjonalność?
Najlepiej jakby był kalendarz dla CO1 i CO2 i opcją "POMIŃ AUTO-LATO" i "WYŁ" wtedy np ustawiam że pompa CO2 kręci rano i wieczorem przez 2-3h (bo wtedy są mokre ręczniki a w ciągu dnia pompa stoi bo nie ma potrzeby.

Myślę, że to nie jest zbyt skomplikowane jeżeli chodzi o implementację (kopiuj wklej z innych kalendarzy)
pozdr

2017-05-15 10:43
  Mucha Posty: 21 Ostrzeżenie: 0
Popieram, chociaż w moim przypadku chodzi o podłogówkę. Ja w tamtym roku podpiąłem, pompę do podłogówki bezpośrednio do gniazdka bo w trybie auto lato mi ją wyłączało.

Kolejna sprawa to praca pompy cyrkulacyjnej CWU która jest wyłączana w trybie ręcznym. W okresie przejściowym kiedy codziennie wygaszam kocioł muszę kombinować z wyciąganiem kabli zasilających podajnik i dmuchawę tak aby pozostać w trybie auto. W ubiegłym roku prosiłem o poprawienie tego ale bez skutku. Co ciekawe w starym sterowniku cyrkulacja chodziła cały czas nawet po przejściu w tryb ręczny. No cóż takie udogodnienie mam w nowym sterowniku, że muszę przed położeniem się spać pójść do kotłowni i powyciągać kable ze sterownika. I nie pomogą tu żadne internety, tablety itp. Po prostu się nie da.
2017-05-17 08:55
  sitkowskib Posty: 36 Ostrzeżenie: 0
Obecnie w programatorze trybu auto-lato można ustawić w interesujących nas godzinach tryb zima, co przy zakręconych grzejnikach, prócz drabinki, da efekt grzania jedynie łazienki. Można jeszcze wyłączyć pogodówkę na 4D i ustawić na sztywno żądaną temperaturę za zaworem w konfiguracji: Pompa CO + zawór 4D
2017-05-18 07:33
  mnich Posty: 263 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM /SERWIS
Państwa propozycje zostały przekazane do działu rozwoju sterownika, który teraz zdecyduje czy funkcja jest warta wprowadzenia w następnej aktualizacji.
2017-05-25 23:11
  AndrewKowal Posty: 6 Ostrzeżenie: 0
Myślę, że powyższe pomysły są warte wprowadzenia w kolejnych aktualizacjach. Sam chętnie bym skorzystał z takiej możliwości.
2017-06-06 19:39
  ares1980aa Posty: 44 Ostrzeżenie: 0
Cały czas korzystam w taki sposób " sitkowskib" dobrze napisał:
1. tryb auto lato np. 13 C -- dla 100% pewności bo może będzie cieplejsza noc  ja dałem w programatorze w nocy od 20:00 do 03:00 "zima" i wtedy trzeba zmienić w obwody CO. 
2. Obwody CO: praca pompy w moim przypadku CO1 --  praca = 3 min; postój = 70 min tak mało a wystarczy na ręczniki w weekendy dałem jeszcze z kilka godzin w ciągu dnia zazwyczaj goście itd ... więcej ręczników więc niech będzie ciepły cały czas wilgoć tez mniejsza wtedy jest w łazience. -- Oczywiście termostaty na wszystkich kaloryferach skręcić .
Użytkownicy online: Dan123, Konstech, muchy