W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl  Instalacja fotowoltaiczna w zastępstwie kotła Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona161 / 188Następna stronaOstatnia strona
2022-11-15 10:14
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
pab11o napisał » 2022-11-14 18:20

Ceny wegla spadły, jeżeli gminny ekogroszek będzie po 2tysie to ciężko  będzie powyżej tej kwoty sprzedać. Ja myślę że za prąd nic bym nie zapłacił mam 7kw pv.

Pab one spadają w TV jak prezes albo krzywousty przemawia a tak naprawdę to ja w okolicy jeszcze nie słyszałem żeby ktoś ten węgiel sprzedawał czy kupił czy w ogóle gdzieś ktoś posiada do sprzedaży. Im doopę ratuje na razie pogoda. Gminy już trzepią porciętami co w ogóle dostaną, czy to będzie się palić. Co będzie gdy przywiozą jakiś syf za który gmina musi wyłożyć kasę za 60 dni, następna rzecz to ten limit taniego węgla, 1,5 do końca roku i nastepne 1,5 po nowym. komu wystarcza 3 tony na rok? pewnie tym co siedzą tutaj i w większości mają nowe domy, na starsze chałupy ludzie potrzebują średnio 5 czy 6 ton, skąd ten węgiel? z wolnęgo rynku. Mam i takich klientów gdzie wożę smrodogroszek i spalają za zimę po 10 i 11 ton i są to zwyczajne domy jednorodzinne a nie jakieś firmy czy świetlice. Żeby jeszcze wójtowie czy burmistrzowie nie wynajmowali ładowarek jak im ten węgiel ludzie zaczną z powrotem przed wejściami do urzędów kiprować. Pożyjemy, zobaczymy. Połowę składów już wykończyli a to nie jest problem tylko tej zimy. W TV słychać że PIH będzie kontrolował wszystkie składy w polsce te co jeszcze zipią czy nie ma zmowy cenowej, hehe. Niech  teraz kontrolują wszystkie gminy, tam jest zmowa cenowa która wykończy następne składy które na własną rękę ściągnęły drogi ale dobry węgiel zza granicy. Ja bynajmniej nie mam zamiaru dopłacać do tego interesu tylko po to żeby prezes zebrał oklaski.
2022-11-15 15:55
  pab11o Posty: 559 Ostrzeżenie: 0
karoka65 napisał » 2022-11-15 10:14
pab11o napisał » 2022-11-14 18:20

Ceny wegla spadły, jeżeli gminny ekogroszek będzie po 2tysie to ciężko  będzie powyżej tej kwoty sprzedać. Ja myślę że za prąd nic bym nie zapłacił mam 7kw pv.

Pab one spadają w TV jak prezes albo krzywousty przemawia a tak naprawdę to ja w okolicy jeszcze nie słyszałem żeby ktoś ten węgiel sprzedawał czy kupił czy w ogóle gdzieś ktoś posiada do sprzedaży. Im doopę ratuje na razie pogoda. Gminy już trzepią porciętami co w ogóle dostaną, czy to będzie się palić. Co będzie gdy przywiozą jakiś syf za który gmina musi wyłożyć kasę za 60 dni, następna rzecz to ten limit taniego węgla, 1,5 do końca roku i nastepne 1,5 po nowym. komu wystarcza 3 tony na rok? pewnie tym co siedzą tutaj i w większości mają nowe domy, na starsze chałupy ludzie potrzebują średnio 5 czy 6 ton, skąd ten węgiel? z wolnęgo rynku. Mam i takich klientów gdzie wożę smrodogroszek i spalają za zimę po 10 i 11 ton i są to zwyczajne domy jednorodzinne a nie jakieś firmy czy świetlice. Żeby jeszcze wójtowie czy burmistrzowie nie wynajmowali ładowarek jak im ten węgiel ludzie zaczną z powrotem przed wejściami do urzędów kiprować. Pożyjemy, zobaczymy. Połowę składów już wykończyli a to nie jest problem tylko tej zimy. W TV słychać że PIH będzie kontrolował wszystkie składy w polsce te co jeszcze zipią czy nie ma zmowy cenowej, hehe. Niech  teraz kontrolują wszystkie gminy, tam jest zmowa cenowa która wykończy następne składy które na własną rękę ściągnęły drogi ale dobry węgiel zza granicy. Ja bynajmniej nie mam zamiaru dopłacać do tego interesu tylko po to żeby prezes zebrał oklaski.

 Pewnie masz racje ale nie które składy mają też żniwo co raz w tygodniu  jadą po 25t węgla na kopalnie dla ludzi którzy  kupili na pgg. A ludzie też mają mętlik w głowie, teściowej udało mi się wrzucić orzech do koszyka ale ona wolała poczekać na węgiel gminny.😀
2022-11-15 18:49
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

pab11o napisał » 2022-11-15 15:55
Pewnie masz racje ale nie które składy mają też żniwo co raz w tygodniu  jadą po 25t węgla na kopalnie dla ludzi którzy  kupili na pgg. A ludzie też mają mętlik w głowie, teściowej udało mi się wrzucić orzech do koszyka ale ona wolała poczekać na węgiel gminny.😀



Muszą jechać po ten sam gatunek węgla i to z jednej kopalni, zaklepanego do odbioru jednego dnia. Jak wielu znajdziesz takich klientów na swoim terenie? Jeśli dobrze poszukasz to jednego na miesiąc i wyślesz TIRa po 1,5t węgla. Twoja teściowa właśnie z tego powodu wolała poczekać na węgiel gminny bo wiadomości skrzętnie segregują podawane informacje sugerując że węgiel będzie kosztował 2000zł, że będzie to węgiel z PGG, i jego dostępność będzie na zawołanie o każdej porze dnia i nocy.
Więc sprzedaż Twojego węgla w cenie 3500zł/t jest nadal aktualne Ale zrobisz jak uważasz każdy z nas ma swoje za i przeciw.
2022-11-15 20:12
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
I tak piszemy tu nie na temat, to może coś doradzicie. Warto przykleić z 5cm styro od strony piwnicy ? Da to coś ? Nudzę się, to może bym sobie pierdyknął równy biały sufit
2022-11-15 20:18
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Gdybyś te 5 cm pierdyknął ale na fundament z zewnętrznej strony dało by dużo. Od wewnątrz na sufit piwnicy moim zdaniem nie da nic. Chłód wspina się po zimnych murach a powietrze jest raczej izolatorem a przewodnikiem.
Jeśli bardzo Ci się nudzi wsadź to w poddasze/pod dach zyskasz dużo bardziej niż izolując piwnicę.
2022-11-15 20:26
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Poddasze jakiś czas temu robiłem pianą PUR, powinno być OK. W kazamatach mam garaż na dwa auta, i jak się brama podniesie to tam momentalnie robi się zimno, może ino nad garażem dać ? Miałem tam potężny grzejnik, ale jak likwidowałem kocioł, to uznałem że też wypierd..... może źle zrobiłem.
2022-11-15 20:41
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Ja jak pisałem zostawiłem w gospodarczym dla kocura który tam spędza jesień i zimę, na dzień sam se otwiera drzwi Grzejnik ustawiony na 8*C byle nie przymarzło.
Wracając do styropianu moim zdaniem gra nie warta świeczki zysk energetyczny będzie znikomy a Ty się chłopie narobisz. Szkoda styropianu nie znajdziesz jakiejś miejscówki na ścianie od północnej strony? Byle przykleić przed zimą a opędzlujesz elewację na wiosnę.
2022-11-15 20:48
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Verb ,  docieplenie podłogi parteru da sporo korzyści ,  jeśli garaż masz w bryle domu to też sciany garażu sąsiadujące z domem dociepla się , tak samo sufit .  Jak by nie było grzejesz chaupe  i wszystkie przegrody , jesli nakleisz styroyropian od dołu na sufit w piwnicy to ta podłoga parteru nie oddaje juz tyle ciepła do piwnicy 
2022-11-15 20:50
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Wiesz co... bawiłem się z wnuczką na podłodze nad garażem i wydawało mi się, że jest zbyt chłodna. Dlatego napisałem co o tym myślicie. Dom fajnie byłoby ocieplić, ale ja jestem tępy w te klocki, co najwyżej mogę to ocieplenie spieprzyć
2022-11-15 20:51
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Tu akurat musze zgodzić się z ameno, jak się nudzisz i masz styro to lep na pewno nie zaszkodzi a na drugi rok ściany bo dach masz ok.
2022-11-15 20:53
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Ameno25 napisał » 2022-11-15 20:48
Verb ,  docieplenie podłogi parteru da sporo korzyści ,  jeśli garaż masz w bryle domu to też sciany garażu sąsiadujące z domem dociepla się , tak samo sufit .  Jak by nie było grzejesz chaupe  i wszystkie przegrody , jesli nakleisz styroyropian od dołu na sufit w piwnicy to ta podłoga parteru nie oddaje juz tyle ciepła do piwnicy 
OK, czyli warto ? Te 50mm starczy ? Ciężko będzie mi to zrobić, bo tam idzie cała instalacja CO na parter, ale jakoś dam radę.

dodane 2022-11-15 20:53
verb napisał » 2022-11-15 20:50
Wiesz co... bawiłem się z wnuczką na podłodze nad garażem i wydawało mi się, że jest zbyt chłodna. Dlatego napisałem co o tym myślicie. Dom fajnie byłoby ocieplić, ale ja jestem tępy w te klocki, co najwyżej mogę to ocieplenie spieprzyć
Się narobiło.. to było do marcinabb
2022-11-15 20:53
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
verb napisał » 2022-11-15 20:50
Wiesz co... bawiłem się z wnuczką na podłodze nad garażem i wydawało mi się, że jest zbyt chłodna. Dlatego napisałem co o tym myślicie. Dom fajnie byłoby ocieplić, ale ja jestem tępy w te klocki, co najwyżej mogę to ocieplenie spieprzyć

W piwnicy nie musi być pięknie, jak coś nawet nie dotniesz na styk to dopryskasz pianką
2022-11-15 20:54
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
karoka65 napisał » 2022-11-15 20:51
Tu akurat musze zgodzić się z ameno, jak się nudzisz i masz styro to lep na pewno nie zaszkodzi a na drugi rok ściany bo dach masz ok.
I tak chyba zrobię, i tak nie ma nic do roboty w kotłach ostatnio. A mnie ręce świerzbią żeby coś porobić, bo dziadzieję.
2022-11-15 20:55
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
A jak tam zużycie ? u mnie od soboty do teraz 
2022-11-15 20:57
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
karoka65 napisał » 2022-11-15 20:53
W piwnicy nie musi być pięknie, jak coś nawet nie dotniesz na styk to dopryskasz pianką
Tak, w piwnicy to smolę, ale to było o ociepleniu budy na zewnątrz, a tego nie umiem robić.

dodane 2022-11-15 20:57
Ameno25 napisał » 2022-11-15 20:55
A jak tam zużycie ? u mnie od soboty do teraz
Nic nie widać. Ale nieważne. Mi bierze 1kW/h, w domu ciepło, ino mnie wnerwia że pracuje ON/OFF. Poza tym super.
2022-11-15 20:59
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Na rury mozesz wycinać nozem termicznym o ile nie są grubsze niz te 5cm , jelsi zaś  te rury sa grubosci styro , to dojzdzasz styropianem do rury , a pozniej mozęsz ta przestrzeń wypełnić pianką 
dodane 2022-11-15 20:5927kW 
2022-11-15 21:25
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Rury są miedziane 28 i mniej, ale w uchwytach, i będą wystawać poza styro. Między nimi i stropem mogę nabić pianki, ale i tak będą wystawać (tym bardziej że są otulone). Ale to chyba pikuś w porównaniu do całej powierzchni (około 42m2 nad garażem) ?
2022-11-15 21:28
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Jak pisałem moim zdaniem nie ma to sensu przyklejanie styro na sufit garażu. Wolał bym przeznaczyć styro na przyszły rok aby klepnąć którąś ścianę byle 5 cm. Ja 2 lata temu Knaufa Etixxa 0,031 kupowałem za 192złm3 teraz kosztuje prawie 500zł/m3. Więc bardzo dyskusyjne jest marnowanie tak cennego materiału na piwnicę a nie na ścianę zewnętrzną.
U mnie przez ostatnie 7 dni 46kWh zjadła pompa ale wiecie że słońce było i solary grzały a nie pompa - brać proszę na to poprawkę że u mnie zużycie jest "inne". I rekuperacja swoje zrobi.
2022-11-15 21:34
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
OK, a zrobisz mi to ocieplenie ? Ja się uja znam na budowlance i nie mam się zamiaru uczyć w tym wieku. Dzięki za poradę, ale nie ogarnę.
2022-11-15 21:42
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Verb nie ogarnę za daleko i chyba covida złapałem bo kaszlę tak że mnie zatyka, nie można złapać tchu i aż tak bardzo że puściłem dziś bełta.

Toż to klejenie sporych płyt na ścianę do równego. U mnie ocieplają domy do wysokości stropu później ni ma nic.I czekają do przyszłego roku.
Wolę robić elektrykę, rekuperację, klimatyzację, izolację wełną niż tak precyzyjne prace styki mi pali na widok układania płytek. A żona namawia.
Pierwsza stronaPoprzednia strona161 / 188Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: bartkas, cegi5, CHIENA1234, matrixpro, S_76