W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl  Instalacja fotowoltaiczna w zastępstwie kotła Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona38 / 188Następna stronaOstatnia strona
2018-10-28 19:11
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
A po co Ci grzałki? chociaż pompa je ma ale nie przewiduję żeby ich miała użyć.
Co Ci powiem o kosztach teraz? na wiosnę Ci powiem, grzanie wody wychodzi taniej jak wunglem tyle na teraz Ci powiem.
Znowu naczytałem grzałki a Ty o grzejnikach, hehe
Tak mam wszędzie grzejniki, żadnej podłogówki.
Ale żeśmy zaś wątek zaspamowali.
dodane 2018-10-28 19:11
leON22 napisał » 2018-10-28 18:57
To już jakieś konkrety , czytałem o tej Twojej pompie Wiesiu , a odnośnie mocy tej pompy to jak ją dobrać ? Czym się sugerować ? Czy można to przeliczyć na podstawie np. spalonego węgla w sezonie grzewczym u mnie średnio 3,5 tony

Leon ja jak przy kotłach, na oko
Dużo o mocy powiedział mi sam eCoal, widziałem z jaką średnią mocą pracował kocioł przez kilka zim, ile grochu spalałem. W sumie miała być 6kW bo też by to obleciała ale z powodu obcego bojlera doradzono mi te 2 kW większą.Przeniesiony z wątku: Ogniwo "Eko Plus +" i nowy palnik
2018-10-28 19:15
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Dobra Karoka na wisonę podajesz koszta , 
Ja tez teraz całą zimę będę pracował w domku gdzie chodzi PC , takze skonfrontujemy  Przeniesiony z wątku: Ogniwo "Eko Plus +" i nowy palnik
2018-10-28 19:30
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Ameno ja mam na obu jednostkach podliczniki, do kilowatogodziny będę wiedział.
Za sierpień na CWU poszło 66,5 kWh
wrzesień gdzie od 25-ego rano i wieczorem pompa dogrzewała już dom po 3 godziny rano i pod wieczór tak jak miałem przy kotle w okresach przejściowych, poszło 79,1 kWh
Października mamy jeszcze dwa dni, tutaj na początku było po te 6 godzi, później 7, nastepnie po 8 godzin na dobę i chyba dwie doby tyrkotała cały czas, bardziej z ciekawości
Październik powinien zmieścić się w 250 kWh, zobaczę za dwa dni.
Żadnego świrowania z taryfami, normalnie G11, cena prądu to 52gr/kWh.
Można policzyć ile to kasy, porównać ile węgla za to się kupi.
Na razie jestem daleki od zachwalania komukolwiek bo zima wszystko pokaże dopiero.
dodane 2018-10-28 19:30Jeśli Przemek to znajdzie to proszę aby przenieść te kilka postów może do wątku o PV Marcina?Przeniesiony z wątku: Ogniwo "Eko Plus +" i nowy palnik
2018-10-28 21:02
  procho Posty: 569 Ostrzeżenie: 0
Oczywiście chodziło mi w pytaniu o pompę ciepła powietrze-woda czyli ten rodzaj co ma karoka65.
Pompa gruntowa dla domku jednorodzinnego to pomyłka
Ciekaw jestem generalnie jak taka pompa pracuje w połączeniu z grzejnikami i przy jakich temp podpiera się grzałką. 
Czekamy Karoka65 na relacje po cały sezonie grzewczym. Powiesz ile Cie kosztowało grzanie i jaką temp zasilałes swoje grzejniory

Przeniesiony z wątku: Ogniwo "Eko Plus +" i nowy palnik
2018-10-29 14:22
  anaana Posty: 649 Ostrzeżenie: 0
Ostatnie 3 miesiące i za groma nie chce wyjść 55gr.
193KWh-148,24  (0,7681zł)
138KWh-113,53  (0,8227zł)
45KWh-54,83  (1,2184zł)
Ile trzeba nabić KWh żeby wyszło 55gr?Przeniesiony z wątku: Ogniwo "Eko Plus +" i nowy palnik
2018-10-29 14:58
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Anaana w Tauronie wychodzi mi 52gr z wszystkimi opłatami, "goła" kWh to coś 29gr ale tak podaje tylko Arturo72 na muratorze
Z prognoz na poprzedniej umowie średnio na miesiąc wychodziło mi około 480kWh/miesiąc na bytowy.
Ty o świeczce siedzisz w domu?
Nie wiem jak to zrobić żeby za miesiąc zużyć 140 czy 45kWh?
Nie masz światła, lodówki, telewizorów, komputerów, czajnika, mikrofali itp?
dodane 2018-10-29 14:58Nie wiem też dlaczego robisz jakieś podchody z ceną prądu?
Sprzedawcę podałem kilka postów wcześniej, cenniki są na oficjalnych stronach ogólnie dostępne.
Przeniesiony z wątku: Ogniwo "Eko Plus +" i nowy palnik
2018-10-29 15:13
  anaana Posty: 649 Ostrzeżenie: 0
Nie są żadne podchody, jesteś trochę uprzedzony.
45Kwh to chodzi piec, pompy, jeden telewizor osoby pilnującej od 18h trochę żarówek.
Teraz mieszkam w drugim domu.
Przy 193 bardzo dużo obiadów w piekarniku pieczonych bez tłuszczu.
Trzeba przejść z Energa na Taurona.
W drugim domu chodzi lodówka, automat, telewizory dwa, automatyczny wentylator z higroskopem, laptop jeden praca ok 7h i spokojnie rachunek miesięczny ok 60zł ( bez piekarnika- zmiana diety)
P.S. opłaty stałe podzielone między dół i górę. Piec idzie na prądzie z dołu 😏😉
Przeniesiony z wątku: Ogniwo "Eko Plus +" i nowy palnik
2018-10-29 15:31
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Bo wyglądało to trochę tak jakbym coś naciągał z cenami prądu
Dostałem ostatnio pismo z Taurona i do końca roku na razie do opłat 0 pln. 
Nie płace za prąd bytowy czy ogrzewanie obecnie nic a dlatego że po montażu PV zapłaciłem jeszcze jedną starą prognozę ze starej umowy i wyszła mi tam nadpłata, z tego pobierają sobie opłaty stałe.
Obecnie mam jeszcze trochę prądu z nadprodukcji do przepalenia. Wiadomo że zima prędzej czy później nadejdzie i będzie przepał
Z tym że przyjdzie wiosna i panele zaczną bilansować ten przepał. Wziąłem rozliczenie roczne i praktycznie rozliczony zostanę dopiero końcem czerwca z prądu.Przeniesiony z wątku: Ogniwo "Eko Plus +" i nowy palnik
2018-10-29 15:38
  anaana Posty: 649 Ostrzeżenie: 0
I to jest OK panele +pompa 👍, szkoda tylko że pompa jest tak droga a gwarancja tak krótka. Chociaż dobry producent to i podziała.Przeniesiony z wątku: Ogniwo "Eko Plus +" i nowy palnik
2018-10-29 15:42
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Anaana są też dużo tańsze, ja po prostu lubię i nie boję się nowości, RBRy tez zmieniałem jak rękawiczki jak tylko sie pojawiały nowe modele. Wszystko zepsuć się może czy kocioł, pompa czy samochód jakby na to patrzył to trzeba by chodzić na piechotę i siedzieć przy ognisku Przeniesiony z wątku: Ogniwo "Eko Plus +" i nowy palnik
2018-10-29 15:44
  leON22 Posty: 6508 Ostrzeżenie: 3
Wiesiu z prądu zostaniemy rozliczeni na koniec tego roku . Na zużycie tego co zostanie w magazynie mamy rok czasu Przeniesiony z wątku: Ogniwo "Eko Plus +" i nowy palnik
2018-10-29 15:45
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Dzięki za sprostowanie jeśli tak jest, wydawało mi się że rok od podpisania umowy i uruchomienia PV.Przeniesiony z wątku: Ogniwo "Eko Plus +" i nowy palnik
2018-10-29 16:00
  leON22 Posty: 6508 Ostrzeżenie: 3
Też tak myślałem , ale Tauron rozlicza rok kalendarzowy Przeniesiony z wątku: Ogniwo "Eko Plus +" i nowy palnik
2018-10-29 16:05
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Hmmm? czyli nadprodukcję z tego roku trzeba "zjeść" do końca tego roku? a to co na przyszły wyjdzie do końca następnego?Przeniesiony z wątku: Ogniwo "Eko Plus +" i nowy palnik
2018-10-29 16:45
  leON22 Posty: 6508 Ostrzeżenie: 3
Na szczęście do końca przyszłego roku 


dodane 2018-10-29 16:45"Na wykorzystanie nadwyżek wyprodukowanej energii oraz wprowadzonej do sieci nie wcześniej niż 01.07.2016 Prosument posiada aż 365 dni od daty odczytu rozliczeniowego, po upływie powyższego okresu traci taką możliwość."
2018-10-29 20:40
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Dziś będzie długo...

Panowie może na początek odniosę się do ciepłej pompy - temat OK i bardzo drogi jeśli miałbym wybierać to tylko Panasonica T-CAP około 25k PLN, zaraz za nim LG Therma V (vs. H) której cena spadła do akceptowanych poziomów około 12k za 9kW urządzenie. I w tym przypadku nie ma wybacz różnica 50% w kosztach urządzeń a SCOP  bardzo porównywalny. W tej cenie (12k PLN) nie ma już co brać pod uwagę ogrzewania z COP=1 i trza przebranżowić się na pompiarza.

Karoka wybrał De Dietrich?? wszedłem z ciekawości na ich stronę www ale cholera mnie bierze jak pierwsze co widzę to WYSOKIE COP=4,8 a co mnie to interesuje COP ja chce tym grzać chałupę w środku zimy i COP dla mnie nie ma znaczenia. Później cena urządzenia LWD promocja teraz 5000 PLN taniej! cena od 25k PLN wcześniej podobno kosztowała 30k PLN  (chyba na etapie budowy prototypu). Z kontekstu wypowiedzi rozumiem że karoka grzeje nadal grzejnikami bo wspominał że pompa ogarną temat do 65*C... Jeśli to prawda?? ja brałbym byle monobloka (Meeting) za 8-10k PLN a za resztę dołożył paneli 15k PLN to 4kW na dachu i 4MWh rocznie do przepalenia w monobloku. To tylko moja ocena i jak dobrze wiecie nigdy nie chciałbym podważać słowa karoki, jego decyzji, a już w ogóle rozliczania wydanych JEGO pieniędzy. Wszak ze "szkoły" jestem ekonomistą a z zawodu analitykiem I analizując... tak sobie myślę że rekuperacja (o ile możliwa do przeprowadzenia) powinna być pierwszą decyzją przed zakupem pompy - szkoda wywalać "grawitacyjną" ogrzane powietrze z domu a "szczelinami" wciągać te o temperaturze równej zewnętrznej. Wszak używka średniej klasy rekuperatora to koszt około 1500 PLN a odzyska realnie 60% ciepła, powiem więcej ja nawet mam w planach w rekuperatorze dołożyć grzałkę lub 2 z dwóch powodów ale o tym może kiedyś...


A teraz coś dla tych co mają Taurona wychodzą różne hocki, klocki w rozliczeniach taurona ktoś ma jakiś rachunek prosumentowy i może wziąć go w ręce i sprawdzić czy są tam jakieś "szacunki" poboru dzień i noc. Nie mój temat i nie mój operator stąd tylko prośba o weryfikację. Ale podobno Tauron wymyślił nowy wzór rozliczania faktur dla prosumenów.


Reasumując moja większa instalacja dobija już do 10MWh... 9980kWh więc szykuje się święto - coś jak wolne 12 listopada bo brak awarii, serwisu i kosztów rachunków za prąd. Stąd pomysł jak nagrodzić tą instalację dać jej dzień wolnego (przełączyć włącznik DC) , czy macie jakiś inny pomysł?
2018-10-29 21:18
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Hmmm? nie wiem dlaczego mam pomijać COP?
Nie ważne jest czy z 1kWh pobranej będę miał 2, 3 czy 4 więcej?
Daikin jest już na nowym czynniku R32 co daje to że tego czynnika w układzie jest mniej, podobno jest lepszy i nie podlegam już pod F-gazy.
Co do cen to chyba nie doczytałeś wszystkiego do końca bo Panas wychodzi nawet drożej z tego co piszesz a nie interesowałem się nim choć na FM jest chyba najbardziej popularny.
Monobloka też rozważałem ale odpadł w przedbiegach jak o nich poczytałem więcej.
Te 65 stopni tez raczej nie będzie mi potrzebne bo grzejąc grochem zawór nie puszczał  mi nigdy więcej na instalację jak 45 stopni i po krótkim czasie głowice zamykały przepływy także zasilając instalację pompą mogę jeszcze dużo zjechać z temp. zasilania co korzystne jest dla pompy.
Nigdy nie dogoni się tej całej techniki czy to telewizor, lodówka, samochód czy choćby ta pompa ale wole mieć coś nowszego niż to co będzie ginąć powoli śmiercią naturalną wypierane nowymi technologiami.
2018-10-29 21:59
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

R32 pomijam bo moim zdaniem tylko ze względu na jego cenę! Karoka ja porównuje tylko koszty do zysków monoblok nie jest idealny, LG Therma V jest bardzo przyzwoita, a Panaconic zajebiścialk - moim zdaniem.

Jednak przeliczając efektywność do ceny bez zastanowienia brałbym monobloka (grzejąc kaloryferami) a za zaoszczędzone pieniądze dokładał PV. Moja sytuacja jest inna docelowo będzie 100% podłogówka i zasilanie jej w okolicach 27*C kocioł w tym przypadku odpada a elektryka jest bardziej ekonomiczna co definitywnie wybiorę nie wiem ma na to jeszcze około 3-4 lata ale robię wszystko aby do "ulepa 80m2" doklejanego do domu być jak najbardziej eko. Okna 3 szybowe, rekuperacja, wełna lambda 0,031 może piana PUR?
2018-10-29 22:12
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
A mi monoblok odpadł w przedbiegach, co ludek to inne pomysły
Plan jest taki że po zimie będę wiedział dokładnie ile prundu mi potrzeba i ile mi braknie.
Potrzeby bytowe mam duże a z instalacją już poszaleć za bardzo nie idzie mogę dorzucić poniżej 2,7kWp, także dla mnie COP jest dość ważne dla CO.
Gdyby nie było takich haraczy można by to rozbudowywać sukcesywnie i olać COP czy samą pompę, wsadzić grzałkę do bufora i po całym krzyku ale to nie przy starej budzie i grzejnikach a na stare lata rewolucji w chałpie już robił na pewno nie będę.
dodane 2018-10-29 22:12Aaaa, 3 czy 4 lata to ja może mam już do "końca" a nie żeby coś skończyć
2018-10-30 13:10
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Karoka nie przesadzaj że masz 3 czy 4 lata "do końca" z takim myśleniem zamiast PV pojechał bym kamperem na objazdówkę Europy
Niestety u mnie też dach powoli się kończy i będę musiał coś pomyśleć czy zdjąć 4 płaskie kolektory słoneczne i zastąpić je PV czy może zrobić jakieś zadaszenie nad planowanym tarasem byle upchnąć do 10kW.
Na początku roku postawie gdzieś na działce konstrukcję na gruncie bo inwerter i 4 panele już są i czekają na ostatnie 2 szt. Dlaczego na gruncie bo może jak zbije zadaszenie to będę chciał je gdzieś przenieść.

Ostatnia alternatywa to kawał dachu pod kątem około 7* skierowany na północ jednak stoi "za domem" i muszę sprawdzić jak i w jakich okresach jest tam słońce. A później przekalkulować czy instalacja tam ma sens.
Pierwsza stronaPoprzednia strona38 / 188Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: CZACHA1906, Jarek56, stanislawn, Vitis