W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  Defro Smart II  Współpraca z Defro Subskrybuj
2017-03-30 19:33
  reaker Posty: 45 Ostrzeżenie: 0
Dlaczego Defro przestało oferować Wasze sterowniki w swoich kotłach?
Ja akurat kupiłem ich piec ze względu na Wasz sterownik...

2017-03-31 09:32
  z.seczkowski Posty: 45 Ostrzeżenie: 0
Umowa z firmą Defro została rozwiązana bez winy Elektro-Systemu s.c. Pytanie o przyczynę niestosowania sterowników proszę kierować do Firmy Defro.
2017-03-31 22:43
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
reaker, napisze Ci tak: jak jakiś insztalator nauczy się w końcu montować jakiś kocioł to jemu się już nie chce uczyć od nowa czegoś nowego skoro po kilku latach jednego coś zaczęło mu się choć po trochę udawać
Druga rzecz, często jedna duża firma robi mały skok w bok żeby wywrzeć nacisk na drugiej dużej firmie współpracującej choćby tylko po to żeby wynegocjować na tej firmie lepsze ceny jeśli tej firmie świtały by w głowie jakieś podwyżki.
Podobne co do pierwszej części mojego posta jest z Kamenem, insztalatory nauczyły się jak włączyć sterownik Techa i jak przyszło przycisnąć guzik na Bruli to było już za trudno.
Na szczęście te stare pierdziele będą odchodzić powoli do lamusa, czytaj emerytury i może kaganek oświaty weźmie górę nad starymi wierzeniami
Dowalił młodzieniaszek 52 lata, ale czuję się na 21, hehe
Bynajmniej w sterownikach do kotłów
2017-04-01 00:54
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
karoka65 te "stare pierdziele" jak wyżej napisałeś , do których niestety już się zaliczamy , muszą jeszcze trochę popracować , a technika idzie do przodu w kosmicznym tempie , pracuję w firmie produkującej systemy bezpieczeństwa do samochodów , żeby to wszystko ogarnąć trzeba mieć łeb 6/9 , linie produkcyjne to już nie manufaktura lecz pełna automatyka , w której człowiek , pracownik jest tylko niezbędnym "trybikiem" żeby tym sterować , tak że taki sterownik kotła w porównaniu z tymi z którymi pracuję to "mały pikuś" , ale cały czas szkolenia itp. chociaż lubię takie wyzwania ,naprawdę ciężko to wszystko ogarnąć i czasami człowiek ma tego wszystkiego dość , bo przecież są młodsi , mądrzejsi ( na szczęście niektórzy naprawdę kumaci ) ktoś im musi to wszystko przekazać , to tyle OFF TOP , pozdrawiam
2017-04-21 17:12
  reaker Posty: 45 Ostrzeżenie: 0
Wracając do tematu.
Czy będziecie rozwijać/ulepszać współpracę Waszego sterownika z kotłami Defro? 
Czy algorytmy sterowania nie będą już modernizowane dla tych kotłów? (aktualni posiadacze kotłów Defro zostaną na lodzie)
2017-04-21 19:15
  mnich Posty: 263 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM /SERWIS
Wszystkie sterowniki w wersji 3.5 są cały czas rozwijane.
https://esterownik.pl/forum/posty,2306/-automatyczne-aktualizacje-opis-zmian-
2017-12-25 01:05
  piter Posty: 8 Ostrzeżenie: 0
Znajomy teraz zakupił piec defro ze sterownikiem już innej firmy i spalanie jest tam automatyczne ze dmuchawa działa 24h na wolnych obrotach i ciągle podtrzymuję temperaturę zadana tak dobiera parametry podajnika oraz nadmuchu . Pytanie brzmi czy nie będzie to mniejsze spalanie ponieważ wolne obroty dmuchawy nie wydmuchuja temperatury z pieca w komin lecz zostaje w piecu wszystko . I nie musi od nowa nabijać temperatury . Co o tym myślicie ? 
Może by elektro również zrobiło takie spalanie ? I również do defro smart ponieważ mam kocioł z 2016 r a widzę że jak defro zrezugnowalo ze współpracy to elektro przestało robić aktualizacje do defro smart czy tylko mi się wydaje ? 
Użytkownicy online: erwinpaszek, leszno.krzyz, Szido, Zuzia1