W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Burner S...... czyżby? ?? Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 3Następna stronaOstatnia strona
2017-01-15 18:54
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Więcej problemów z nierównomiernym paleniem w burnerze mają posiadacze 10KW i tak gdybam.. a jak by dorobić dodatkowe otwory napowietrzające na wzór 16KW, powinno to trochę polepszyć palenie. Ktoś już próbował? Pewnie było to gdzieś opisane przed czystką forum ...
2017-01-15 19:21
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Mi sie wydaje ze otwory w burnerze sa  po prostu za duże i na małych mocach cisnienie powietrza jest zbyt niskie by zapewnić dystrybucje pwoietrza równomierne na calym palniku , dlatego otworów  powinno byc według mnie więcej i mniejszych ,  czym dalej od dmuchawy otwór powinien sie delikatnie zwiększać  
2017-01-15 19:24
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Myślałem, że sa po równo rzędy otworów do czasu jak nie zajrzałem by je przeczyścić. 10KW (podajnik z lewej) ma od przodu ze strony drzwiczek trzy rzędy, z przeciwnej zaś dwa. Tak jak piszesz przydało by się ich więcej.
2017-01-15 23:14
  caffe23 Posty: 1244 Ostrzeżenie: 0
esterowniksabaton napisał » 2017-01-15 18:54
Więcej problemów z nierównomiernym paleniem w burnerze mają posiadacze 10KW i tak gdybam.. a jak by dorobić dodatkowe otwory napowietrzające na wzór 16KW, powinno to trochę polepszyć palenie. Ktoś już próbował? Pewnie było to gdzieś opisane przed czystką forum ...

Poniżej palnik 10kW z naciętymi dodatkowymi otworami.
Od strony gdzie ślimak unosi węgiel do góry jest w tej chwili więcej otworów niż to było robione fabrycznie .
W oryginale były dwa rzędy teraz jest pięć. Po przeciwnej stronie gdzie były trzy rzędy teraz jest cztery.
Modyfikacja spowodowała lepsze napowietrzenie palnika a tym samym polepszyła proces spalania.
Przed modyfikacją nie mogłem w żadnym trybie pracy, na żadnych ustawieniach pozbyć się żużlowych, twardych i szklistych kalafiorów, które nie spadały do popielnika. Teraz jest o wiele lepiej. Spieki żużlowe są w dalszym ciągu ale są małe i bardzo kruche.
Głównym powodem mojej modyfikacji był opal jaki mi się trafił na ten sezon (bardzo miękki i "lepki" miał z odsiewu).
Z modyfikacji jestem zadowolony.
Jedyny, niewielki problem jaki mi pozostał to pozbawiony zwojów ślimak w części palnika, który wygoliłem za bardzo ze dwa lata temu.
Na razie jednak nie zamierzam kupować nowego ślimaka bo ten golas jakoś daje sobie rade.

 

2017-01-16 07:10
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Czy myślał ktoś o zaspawaniu całkowicie tych szczelin i wywierceniu otworów pod katem np 30* ku górze .
Zrobić większą ilość otworów bliżej siebie czym dalej od dmuchawy zwiększając średnice.
Pod kątem dlatego by powietrze było kierowane ku górze tam gdzie się pali  
2017-01-16 11:13
  gregors Posty: 316 Ostrzeżenie: 0
Może to przez ten przeciw zwój który mieli groch na miał są takie problemy?  powietrze ma ciężko się przebić? 
Po odgarnięciu dmucha ładnie. 

Myślę też o zmniejszeniu palnika o jeden człon,  ma ktoś może rysunek tej tulejki dystansowej?
To bym sobie dorobił. 

2017-01-16 17:43
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Niestety nikt nie ma, a kto miał to sobie poszedł. A ten kto nie poszedł nie pokaze Szybciej będzie jak sobie zamówisz ślimak na 3 człony w Ogniwie, albo zadzwonisz do MAGA Z SERWISU.
2017-01-16 18:03
  gregors Posty: 316 Ostrzeżenie: 0
Eeee tam, szybciej i taniej będzie jak sam to rozkręcę, narysuję i wytoczę.
2017-01-16 18:09
  Mateusz91 Posty: 84 Ostrzeżenie: 0
Niestety nasze niebieskie strzały mają palnik do dupy I trzeba się z tym pogodzić....Ja po gwarancji wymieniam palnik na nowy.
2017-01-16 18:12
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
gregors to Ty nie wiesz że taka tuleja dystansowa to już większa szkoła jazdy i tylko nie liczni maja tajemna wiedzę jak ona wygląda  i jak ją zrobić
2017-01-16 18:19
  gregors Posty: 316 Ostrzeżenie: 0
Hahaha
Teraz już wiem
Zapytałem o rysunek bo szybko bym to wytoczył bez rozkręcania, a tak to czeka mnie więcej ,,ciężkiej pracy".
2017-01-16 18:22
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Nie Ameno "synu wyszukiwarek internetowych". Inni mają suwmiarki w domu. A Ty co chcesz wiercić? Przecież jeszcze trzy miesiące temu chwaliles pod niebiosa. Oczywiście jesteś dalej bardzo zadowolony, tylko tak sobie dywagujesz . Smutne to. Powodzenia w wybieraniu sadzy. DOBRZE ZE MACIE TRYB RĘCZNY. Niedługo będziecie na nim palić, a zaplaciliscie za MEGA AUTOMAT. Smutne to. 
2017-01-16 18:24
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
No ale nie wiadomo czy Ty dasz rade , człowieku do tego to trzeba palić w kotle ze 20 lat i posiadać tajemna wiedzę 
A tak na poważnie to ES  zachowało sie brzydko i wcale sie nie dziwie ze wszyscy odeszli lub nie chcą już pomagać . 
2017-01-16 18:26
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Szkoda jednak że była walka o to żeby sterownik wyglądal tak jak wygląda. Byście teraz zdychali z dziurą w palniku bez możliwości korekty i innych trybów. Ale to by było piękne.
dodane 2017-01-16 18:26Dobra żegnam was wszystkich serdecznie. Trzy strzały i BAN od BALKONOWCA.
2017-01-16 18:28
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
energotop napisał » 2017-01-16 18:22
Nie Ameno "synu wyszukiwarek internetowych". Inni mają suwmiarki w domu. A Ty co chcesz wiercić? Przecież jeszcze trzy miesiące temu chwaliles pod niebiosa. Oczywiście jesteś dalej bardzo zadowolony, tylko tak sobie dywagujesz . Smutne to. Powodzenia w wybieraniu sadzy. DOBRZE ZE MACIE TRYB RĘCZNY. Niedługo będziecie na nim palić, a zaplaciliscie za MEGA AUTOMAT. Smutne to. 



A Ty co teraz na ES już sie pogniewałeś   ,  a TY za co zapłaciłeś znawco ?
Co Cie to obchodzi co ja chce wiercić , co mnie obchodzi czy inni maja suwmiarki o czym Ty piszesz ,
W ogóle po co ta pusta gadka z Twojej strony ? 
2017-01-16 18:44
  oxalis3 Posty: 304 Ostrzeżenie: 0
Mateusz91 napisał » 2017-01-16 18:09
Niestety nasze niebieskie strzały mają palnik do dupy I trzeba się z tym pogodzić....Ja po gwarancji wymieniam palnik na nowy.

 I kto bogatemu zabroni, pewnie znasz ceny nowych podajników. Zastanów się, taki energo co wpadł tu przypadkiem oraz wiele innych (kiedyś) aktywnych osób na tym forum (z takim verb (milo) na czele), palą na tym palniku. Jak pooglądasz na youtubie to całkiem dobrze to wygląda, nawet jak palą na miśku , a nie na nowym sterze Milo.
Oczywiście jak Cie stać to wymieniaj może Ci się zwróci za jakieś 20 lat.

2017-01-16 21:34
  makog Posty: 661 Ostrzeżenie: 0
oxalis3 napisał » 2017-01-16 18:44
Mateusz91 napisał » 2017-01-16 18:09
Niestety nasze niebieskie strzały mają palnik do dupy I trzeba się z tym pogodzić....Ja po gwarancji wymieniam palnik na nowy.

 I kto bogatemu zabroni, pewnie znasz ceny nowych podajników. Zastanów się, taki energo co wpadł tu przypadkiem oraz wiele innych (kiedyś) aktywnych osób na tym forum (z takim verb (milo) na czele), palą na tym palniku. Jak pooglądasz na youtubie to całkiem dobrze to wygląda, nawet jak palą na miśku , a nie na nowym sterze Milo.
Oczywiście jak Cie stać to wymieniaj może Ci się zwróci za jakieś 20 lat.

Verb nie mam Brunera-S tylko Brucera i tez znacznie zmodyfikowanego, owszem Energo ma Brunera-S ale tez znacznie zmodyfikowanego, obaj juz dawno rozstali sie z miskiem, jednym z nielicznych zadowolonych z Brunera-S to jest chyba Ameno i tu bez zadnych zlosliwosci, bo znow bedzie ze sie czepiam.
2017-01-16 21:55
  Mateusz91 Posty: 84 Ostrzeżenie: 0
To kolega Ameno musi mi udzielić jakiś rad jeśli chodzi o palenie na tym palniku
2017-01-16 21:55
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Nigdy nie pisałem że jestem zadowolony to po pierwsze  
Jak już co to nie narzekam i nie płaczę , spalanie mam zadowalające , w domu ciepło , do kotła tylko wsypuje węgiel , czyszczę raz na 2 tyg , wynoszę popiół , w kotłowni mam czysto , na co mam narzekać ?
Mam zrobioną modyfikację owszem . Jak dla mnie to już sterownik jest gorszy niż kocioł , mam na myśli ustawienia spalania , reszta ustawień  w miarę ok .

2017-01-17 12:00
  kubanos Posty: 965 Ostrzeżenie: 0
Ktoś tam chciał zobaczyć foto palnika skróconego - ale mam tylko jak działa. 
Na fotce palnik wychodzi z postoju. 







Węgiel wesoła. 

Większe kawałki, które widać rozpadają się przy ściskaniu więc jest ok. 


Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 3Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: Szido, wojrad, Zbigt