W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Prośba o pomoc. Szybki spadek temperatury pieca i duże spalanie. Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
2016-12-29 21:04
  Rafratek Posty: 13 Ostrzeżenie: 0
Witam, serdecznie po Swiętach! Faktycznie podłogówka jest spięta szeregowo z pompą CO i na razie to odłączyłem (pompę podł. CO2 ze sterownika i ustawien, oraz zakręciłem na zasilaniu i powrocie).
Wczoraj przeczyściłem kociołek i na razie startuję jakby od "nowa". Podczas czyszczenia było na ściankach trochę ciemnej sady a w popielniku trochę niespalonego węgla, ale na razie nic nie ruszałem ( winę zrzuciłem na te ustawienia podłogówki.) Podkręciłem temp. kotła na 48 C, pompa 10 / 10 min, praca podajnika 5 sek, korekta dmuchawy 2% i zawór 4D na 4/10 na grzejniki odkręcone na 100 % i będę obserwował... 
Pierwsza obserwacja jest taka, że od godziny 2:00 piec nie może osiągnąć temperatury zadanej (początkowo dochodził do ok. 58 i się wyłączał) 
i najprawdopodobniej kocioł i pompa CO chodzi ciągle. Może to być spowodowane faktem, że nie może osiągnąć temperatury zadanej 22,5C (z czujnika w salonie) Wychodząc temu na przeciw włączyłem na powierzchni kuchni 
i salonu drugi kaloryfer (to tej pory wyłączony z powodu podłogówki w kuchni) i zobaczymy co będzie ...
Jeśli koledzy z forum mają jakieś uwagi na tym etapie, chętnie wysłucham
pozdrawiam 
dodane 2016-12-29 21:04witam, podnosze dyskusje
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: BednarekM, bozena, roman19, wojtekr1960