Rozgrzewamy jesienne temperatury i z tej okazji przygotwaliśmy dla Państwa OBNIŻKI CENOWE wybranych produktów w naszym sklepie eSterownik.pl!
W zakładce "PROMOCJA" znajdziecie wszystkie produkty objęte rabatem

User profile

Hajno1

 

 

Registration: 2021-08-29 18:51

Login: 2023-05-23 09:14

Devices: 1

Topics: 2

Posts: 5

user posts 
2021-12-08 12:06 Topic: eCoal.pl v3.5 » Dziwne zachowanie algorytmu po osiągnięciu zadanej temperatury wewnętrznej pomieszczenia.
  Hajno1 Posts: 5
Witam,
Kolego @leON22
Zatrzymanie pompy po dogrzaniu pomieszczenie odpada, 
Kolego @verb gdybym wiedział jak poprawnie uzyskać to czego oczekuję to bym tu nie pisał. 
Oczekuję tego by układ działał tak jak ja chcę a nie tak jak się komuś podoba. 
Co niby musze wiedzieć o swojej instalacji, bądź czego nie wiem ? A co o sterowaniu ? Zadaję proste pytania i oczekuję na nie odpowiedzi, i nie interesuje mnie odpowiedź typu 
verb napisał » 2021-12-02 19:31
Testuj. Wydaje "mnie się", że każdy kto obserwuje Twoje ruchy, zastanawia się czy cokolwiek wiesz o swojej instalacji, a o sterowaniu to już nic. Porad nie zastosowałeś, męcz się. Życzę -20 przez miesiąc ;]
 

O jakich poradach piszesz, o tym że mam podnieś temp. zadaną na kotle, skoro już i tak mam zbyt ciepło to po co mam to robić ?  zastanów się kolego czy tak to ma działać, być może Tobie takie działanie odpowiada, mi natomiast nie. Chodzi nie tylko o komfort ale i o ekonomie. To tyle, teraz z niecierpliwością będę oczekiwał -20 jak to kolega @verb życzy. 
Pozdrawiam 
2021-12-01 19:25 Topic: eCoal.pl v3.5 » Dziwne zachowanie algorytmu po osiągnięciu zadanej temperatury wewnętrznej pomieszczenia.
  Hajno1 Posts: 5
Witam, kolego @gwarek
Jako tako nie mam problemu ze zbyt niską temperaturą za zaworem 4D, mój problem polega na tym, że po osiągnięciu temperatury pomieszczenia zawór 4D jest w dalszym ciągu otwarty i kocioł dalej grzeje. Dla przykładu na chwilę obecną mam ustawioną temperaturę wew na 23,5 stopnia, rzeczywista i zmierzona temperatura (również przez sterownik pieca) to 24,5 st, a kocioł się nie odstawia i dalej podnosi temperaturę. Co zrobiłem na chwilę obecną:
- wyłączyłem ochronę powrotu po to by sprawdzić jak zachowuje się algorytm - zachowanie kotła jednak w dalszym ciągu bez różnicy
- ustawiłem temperaturę obniżoną za zaworem 4D, wygląda na to że to działa,

Testuję dalej, zobaczymy co z tego wyjdzie, 

Pozdrawiam 
2021-11-27 18:10 Topic: eCoal.pl v3.5 » Dziwne zachowanie algorytmu po osiągnięciu zadanej temperatury wewnętrznej pomieszczenia.
  Hajno1 Posts: 5
Tylko że to ja, jako użytkownik decyduję o temperaturze powrotu (skoro jest takie ustawienie, to chyba powinienem mieć na to wpływ) a ja życzę sobie by minimalna temperatura była na poziomie 39 st. Co w zasadzie jest zawsze spełnione. Stąd moje wątpliwości co do poprawności działania algorytmu. Myślę że algorytm retortowy e-coal nie działa do końca poprawnie, bądź są warunki o których nie mam pojęcia (np. minimalna temperatura kotła 55 st, wtedy zaczyna poprawnie pracować), ponieważ w opisie pracy nie ma o tym żadnej wzmianki. Możliwe że retortowy ręczny bądź grupowy będzie pracował bardziej stabilnie. 

Pozdrawiam 
2021-11-27 17:43 Topic: eCoal.pl v3.5 » Dziwne zachowanie algorytmu po osiągnięciu zadanej temperatury wewnętrznej pomieszczenia.
  Hajno1 Posts: 5
Witam,
Nasuwają się zatem następujące wnioski/pytania:
- skoro temperatura minimalna powrotu jest ustawiona na 39 stopni to dlaczego przebija powyżej tej wartości, 
- skoro temperatura powrotu jest powyżej zadanej i pomieszczenie jest nagrzane to dlaczego dalej grzeje i podnosi jeszcze bardziej temperaturę powrotu i temperaturę wewnątrz pomieszczenia.

Dla mnie oczywistym powinno być następujące działanie algorytmu. Skoro osiągnąłem temperaturę wewnątrz pomieszczenia to przymykam zawór 4D, przymykając zawór zwiększam temperaturę powrotu do pieca, przy czym nie podgrzewam dalej pomieszczenia, bo i po co skoro osiągnęła poziom zadany.

Pozdrawiam
2021-11-27 16:48 Topic: eCoal.pl v3.5 » Dziwne zachowanie algorytmu po osiągnięciu zadanej temperatury wewnętrznej pomieszczenia.
  Hajno1 Posts: 5
Witam,
Czy ktoś z użytkowników spotkał się z takim zachowaniem kotła bądź miał podobny problem. Po osiągnięciu temperatury zadanej wewnątrz pomieszczenia kocioł dalej grzeje, przechodzi w tryb w którym cały czas podaje paliwo i pracuje dmuchawa. Czujniki działają poprawnie, zawór 4D również. Z mojej obserwacji wynika że kocioł w ogóle nie reaguje na ustawione temperatury wewnątrz pomieszczenia, a sugeruje się jedynie wartością temperatury ustawionej za zaworem 4D.

Pozdrawiam 
2021-10-12 14:21 Topic: eCoal.pl v3.5 » Dodanie do wykresu statusu pracy dmuchawy.
  Hajno1 Posts: 5
Witam, Wszystkich
Jestem nowym użytkownikiem tego forum. Od niedawna posiadam piec OE+M20kw, w związku z tym uczę się jak na urządzeniu pracować tak by było ekonomiczne a jednocześnie wydajne.
Mam pytanie. Czy do wykresów można w jakiś sposób dodać status dmuchawy, tzn. interesuje mnie w szczególności moc z jaką w danym momencie pracuje.