Rozgrzewamy jesienne temperatury i z tej okazji przygotwaliśmy dla Państwa OBNIŻKI CENOWE wybranych produktów w naszym sklepie eSterownik.pl!
W zakładce "PROMOCJA" znajdziecie wszystkie produkty objęte rabatem

User profile

dragonstrazak

Ciechocinek

 

Registration: 2016-10-30 16:29

Login: 2022-08-22 19:02

Devices: 1

Topics: 2

Posts: 2

user posts 
2021-10-24 22:10 Topic: eCoal.pl v3.5 » Spalanie pelletu OE 16kw
  dragonstrazak Posts: 2
Dolaczam sie z prośbą o optymalne ustawienie podajnika na pelet. Wszystko jest ok tylko kopiec zbyt mały jak kolega napisal wyżej. Wydluzylen czas podawania do 15s.
2021-10-24 10:27 Topic: eCoal.pl v3.5 » ogniwo eko plus 25 kw plus pelet. jakie ustawienia sterownika?
  dragonstrazak Posts: 2
czesc,

potrzebuje pomocy, moze ktos z was już używa. Mianowicie przy wysokich cenach ekogroszku na kujawach postanowiłem spróbować testowo piec zasypać peletem. Ktoś wie jakie należy wprowadzić ustawienia na piecu? obecnie na ekogroszek mam retorta grupowe. Gdyby ktoś pytał o zasadność - cena tony ekogroszku 1550 zł z dostawą, peletu 840.

pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
2017-02-07 10:27 Topic: eCoal.pl v3.5 » Pomoc przy optymalnym ustawieniu kotła ogniwo eko plus 25kw+ ecoal
  dragonstrazak Posts: 2
Witajcie. Jestem tu nowy więc na początku chciałbym przywitać wszystkich użytkowników forum. Piszę by prosić o pomoc, być może ktoś z was spotkał się z podobnym problemem. Dom wybudowany niedawno. Kocioł zasila podłogówke w korytarzu, kuchni i łazienkach, pozostałe pokoje to zwykłe grzejniki z termoregulatorami. Na początku zaraz po tynkach jak odpalaliśmy kotłownie kocioł był ustawiony w tryb auto tak że nie przechodził praktycznie wogóle w tryb podtrzymania. Podłączony czujnik zewnętrzny i wewnętrzny w pokoju. Przez pierwszy tydzień na tych ustawieniach w komin poszła prawie tona ekogroszku. 4 worki na dobę praktycznie trzeba było zasypać. Ale być może ma to związek z tym że ściany były mokre? Obecnie od jakiegoś czasu piec jest ustawiony w tryb spalanie retorta grupowe z odpowiednimi parametrami. spalanie groszku zmalało ale są spieki i do tego co tydzień piec jest tak uwalony że wymaga gruntownego czyszczenia.

Moja gorąca prośba bo na pewno są tutaj osoby dużo bardziej zaawansowane które swój piec ustawiały już pare sezonów. Może ktoś z Was mógłby zerknąć na moje ustawienia i pomóc doprowadzić je do optymalnych? i drugi temat - czy wyłączenie czujnika zewnętrznego temperatury i ustawienie np zadanej na kotle na 50 stopni na stałe poprawi czy pogorszy sytuacje z ilością spalonego groszku? W tej chwili 2 worki po 30 kg muszę wsypać na dobę. Czy jest możliwość ustawienia kotła tak aby jak nie ma nikogo w domu na noc temperatura była dużo niższa?czy muszę mieć do tego dodatkowy programator pokojowy? Za wszelką pomoc i sugestie serdecznie dziękuję.

Jacek