Wystąpił problem z dostępnością numeru Serwisu. Do czasu uruchomienia numeru głównego prosimy o kontakt pod numerem 605-780-882

Profil użytkownika

ShinsEssel

Tarnowskie Góry

 

Rejestracja: 2026-06-15 22:11

Logowanie: 2026-06-29 07:32

Urządzenia: 0

Tematy: 2

Posty: 2

posty użytkownika 
2026-06-29 07:37 Temat: eCoal.pl v3.5 / v4.0 » Sterowanie piecem przez Home Assistant
  ShinsEssel Posty: 2
Ok, udało mi się zrobić coś, co działa. Może jest to trochę na około, ale będzie funkcjonowało.

Kod w YAMLu:


rest_command: 
    ustaw_temp_kotla:
     username: !secret eCoal_username_admin
     password: !secret eCola_password_admin
     url: >-
      http://192.168.1.130/setregister.cgi?device=0&kot_tzad={{ states(counter.zmien_temperature_zadana_kotla) }}
     method: GET

W adresie URL wrzucone jest odniesienie do pomocnika "licznik". Akcję zdefiniowałem jako automatyzację w GUI, a nie w YAMLu - moim zdaniem czytelniej. 

Nie mogę wrzucić screena - ale automatyzację wyzwalam na zmianę stanu pomocnika, czyli przy klikaniu w + lub -.
2026-06-26 22:38 Temat: eCoal.pl v3.5 / v4.0 » Sterowanie piecem przez Home Assistant
  ShinsEssel Posty: 2
No dobra, wkleiłem to, co napisał Czad i niby się to uruchamia po restarcie, widzę w integracjach Rest_Command, ale on ma 0 encji. Nie umiem też tego w żaden sposób połączyć z jakąkolwiek encją. Wiesz, jak to zrobić?
2026-06-16 10:08 Temat: eCoal.pl v3.5 / v4.0 » Sterowanie piecem przez Home Assistant
  ShinsEssel Posty: 2
Próbuję dodać sterowanie piecem do mojego Home Assistanta. Przeglądając forum znalazłem kilka sposobów implementacji na pobieranie danych, jednak nie umiem znaleźć sposobu, na ich wysterowanie. 

Generalnie póki co korzystam z takiego rozwiązania.

W pliku configuration.yaml wywołuję plik do komunikacji z piecem:

Następnie w pliku wywołuję zapytanie do rejestrów i pobieram dane z pieca:

W efekcie dostaję coś takiego w HA:


Niestety w takiej konfiguracji encje nie mają możliwości sterowania wartościami zadanymi pieca. Czy ktoś umiałby pomóc z tym, jak należy przygotować taką encję, która mogłaby sterować jakąś wartością pieca?

Wiem, że jest rozwiązanie oparte o MQTT, ale nie chcę z niego korzystać, bo do tej pory miałem 1 podejście i zakończyło się koniecznością przywracania urządzenia do ustawień fabrycznych, więc póki nie rozgryzę tego sterowania nie będę się w to pchał.