Wystąpił problem z dostępnością numeru Serwisu. Do czasu uruchomienia numeru głównego prosimy o kontakt pod numerem 605-780-882

User profile

Czeskan

Wałcz

 

Registration: 2024-10-30 10:50

Login: 2026-06-11 09:31

Devices: 1

Topics: 0

Posts: 3

user posts 
2026-01-26 12:33 Topic: Pello v3.5 / v4.0 » Niedopalony pellet w popielniku
  Czeskan Posts: 3

Witam, kocioł Defro Evopell 8kw, w popielniku mam spieki pelletu, co prawda nie są one twarde bo po ściśnięciu palcami bryłki rozsypują się. W ubiegłym sezonie nie miałem tego problemu popiół był sypki. Palę tym samym pelletem co w zeszłym roku, pellet Gold. 

Wartość opałowa 5 kWh = 17,99 MJ info z worka
Wartość opałowa robocza – 17,99MJ/kg (5,00 kWh/kg) – ENplus A1
Po przeważeniu 6 min =  1250g/6min


Co może być tego przyczyną?
Czy ktoś może mi pomóc?
Z góry serdecznie dziękuję.
2025-04-29 11:58 Topic: Pello v3.5 / v4.0 » Defro evopell 8kw ciągle rozpalanie
  Czeskan Posts: 3

Witam serdecznie,
od kilku dni moja pompa obiegowa co Wilo-Yanos PICO plus 25/1-6 przestała tłoczyć wodę. Diody pokazują 0,0 m3\h i pompa nie tłoczy wody bez względu na ustawienia czy to na I czy III biegu.
Rura przed pompą jest gorąca, zaraz za pompą też jet gorąca, a co każde 10cm jest coraz chłodniejsza i ok. 50 cm od pompy rura jest już zimna.
Bardzo proszę o pomoc.
2024-11-01 19:42 Topic: Pello v3.5 / v4.0 » Defro evopell 8kw ciągle rozpalanie
  Czeskan Posts: 3

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
od trzech dni mam zainstalowany nowy piec Defro Evopell 8kw
Mój problem polega na tym, że instalatorzy źle poustawiali piec i ten w ogóle się nie wyłącza, pracuje ciągle na dużych obrotach. Temperaturę na piecu mam ustawioną na 62 stopnie a w domu mam 26 stopni. Najgorsze, że nie potrafie ustawić pieca aby obniżyć temperaturę w mieszkaniu. W tej chwili piec spala ok. 2.5 worka na dobę, "masakra>
Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam