Rozgrzewamy jesienne temperatury i z tej okazji przygotwaliśmy dla Państwa OBNIŻKI CENOWE wybranych produktów w naszym sklepie eSterownik.pl!
W zakładce "PROMOCJA" znajdziecie wszystkie produkty objęte rabatem

User profile

electrons

 

 

Registration: 2021-10-29 19:49

Login: 2023-03-30 14:27

Devices: 1

Topics: 3

Posts: 2

user posts 
2023-02-01 11:06 Topic: eCoal.pl v3.5 » Pompa CWU i zapychanie pieca
  electrons Posts: 2
zrobione a co jest nie tak na wykresach, na co zwrócić uwagę?
2023-02-01 10:27 Topic: eCoal.pl v3.5 » Pompa CWU i zapychanie pieca
  electrons Posts: 2
Dziękuje za odpowiedź, 
No więc jedno się wyjaśniło. Nie wiedziałem że sterownik przypisuje taką funkcję CWU

Co do ustawień grzania, dobrałem je eksperymentalnie i w sumie z powodzeniem lecę na nich od września. Ale posłucham się doświadczonych - zmienione, zobaczymy 
2023-02-01 09:10 Topic: eCoal.pl v3.5 » Pompa CWU i zapychanie pieca
  electrons Posts: 2
Witam, 

Przychodzę tutaj bo brak mi już pomysłów. A problemy mam dwa:

1. Dziwne zachowanie pompy CWU, przynajmniej jak dla mnie. Pompa nie wyłącza się przy dogrzaniu do danej temperatury - ciągnie dużo powyżej temperatury zadanej. Nie reaguje też na wyłączenie CWU - po ustawieniu parametru na "Wyłączony" pompa ciągnie dalej do pewnego momentu. 
Kiedyś działało to prawidłowo, niestety nie jestem w stanie powiedzieć kiedy zaczęła tak dziwnie chodzić. Reset sterownika nie przynosi skutków a zanim przywrócę ustawienia fabryczne, chciałem poradzić się forum. 


2. Druga sprawa, możliwe że powiązana z powyższym. Raz na jakiś czas sterownik zasypie cały kocioł węglem. Wyłączy się dopiero kiedy wejdzie w alarm wygaszenie kotła. Trwa to już od jakiegoś czasu, myślałem że to kwestia złego doboru temperatur. Ale Ostatnio doszedłem do wniosku że dzieje się to chyba losowo - raz piec chodzi bez szwanku przez miesiąc, a raz wywali się dwa razy w tygodniu na tych samych ustawieniach.  

Kocioł to Ogniwo Plus M 20kW, pompa CWU, Cyrkulacja, Pompa CO2 i Pompa CO1 z zaworem 3D. Dom ok. 100m^2, nieocieplony

Ps. Chciałbym wstawić zdjęcia, ale niestety forum nie chce ich władować, niezależnie od rozmiaru i wielkości :/

2022-01-27 09:22 Topic: eSterownik.pl » Szablony programatora
  electrons Posts: 2
Witam wszystkich. 
Mam taką prośbę/sugestię do tworzących stronę. 
Czy byłaby możliwość wprowadzenia szablonów programatora? Chodzi o to, żeby móc globalnie zapisywać dane szablony dla programatorów, a gdyby jeszcze można było w jednym miejscu wybrać szablon dla wszystkich urządzeń to już z w ogóle byłoby cudownie.
O co chodzi. Programatory temperatury to rzecz genialna w sterowniku. Ale w przypadku pracy 3 zmianowej, konkretne temperatury są potrzebne w innych godzinach, w zależności od zmiany. Przeklikiwanie każdego urządzenia co tydzień to mordęga, a ustawienia które są dobre dla wszystkich trzech przypadków są nieekonomiczne. Stąd moja propozycja definiowania szablonów, gdzie jednym kliknięciem można by zmienić programator dla wszystkich podzespołów. Moim zdaniem taka funkcjonalność wielu ułatwiłaby życie, a wystarczy że zostanie wprowadzona na stronie sterownika.
Pozdrawiam 
2021-10-31 18:57 Topic: eSterownik.pl » Parametry na wykresach
  electrons Posts: 2
Witam, 
szukam szukam i nie potrafię znaleźć.. Czy jest możliwość dodania do wykresów na platformie statystyk takich jak działanie pomp, moc dmuchawy czy działanie podajnika?