W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Pompa CWU i zapychanie pieca Subskrybuj
2023-02-01 09:10
  electrons Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
Witam, 

Przychodzę tutaj bo brak mi już pomysłów. A problemy mam dwa:

1. Dziwne zachowanie pompy CWU, przynajmniej jak dla mnie. Pompa nie wyłącza się przy dogrzaniu do danej temperatury - ciągnie dużo powyżej temperatury zadanej. Nie reaguje też na wyłączenie CWU - po ustawieniu parametru na "Wyłączony" pompa ciągnie dalej do pewnego momentu. 
Kiedyś działało to prawidłowo, niestety nie jestem w stanie powiedzieć kiedy zaczęła tak dziwnie chodzić. Reset sterownika nie przynosi skutków a zanim przywrócę ustawienia fabryczne, chciałem poradzić się forum. 


2. Druga sprawa, możliwe że powiązana z powyższym. Raz na jakiś czas sterownik zasypie cały kocioł węglem. Wyłączy się dopiero kiedy wejdzie w alarm wygaszenie kotła. Trwa to już od jakiegoś czasu, myślałem że to kwestia złego doboru temperatur. Ale Ostatnio doszedłem do wniosku że dzieje się to chyba losowo - raz piec chodzi bez szwanku przez miesiąc, a raz wywali się dwa razy w tygodniu na tych samych ustawieniach.  

Kocioł to Ogniwo Plus M 20kW, pompa CWU, Cyrkulacja, Pompa CO2 i Pompa CO1 z zaworem 3D. Dom ok. 100m^2, nieocieplony

Ps. Chciałbym wstawić zdjęcia, ale niestety forum nie chce ich władować, niezależnie od rozmiaru i wielkości :/

2023-02-01 09:40
  faco Posty: 830 Ostrzeżenie: 0
Pompa CWU Ci wychładza układ jak go przegrzejesz, dlatego nie reaguje na Twoje reakcje
Kto Ci tam dał takie wartości w grzaniu 97/220 😮🤔 
Chciałbym to widzieć jak tam wygląda w tym piecu  

Ustawienia -> zaawansowane -> Algorytm wygaszenia kotła  -> tylko w grzaniu.


Tryb grzania:
Czas pracy podajnika ->5s
Czas postoju podajnika ->30s
Moc dmuchawy ->35%


To na początek
2023-02-01 10:27
  electrons Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
Dziękuje za odpowiedź, 
No więc jedno się wyjaśniło. Nie wiedziałem że sterownik przypisuje taką funkcję CWU

Co do ustawień grzania, dobrałem je eksperymentalnie i w sumie z powodzeniem lecę na nich od września. Ale posłucham się doświadczonych - zmienione, zobaczymy 
2023-02-01 10:34
  faco Posty: 830 Ostrzeżenie: 0
Obwód CO1
Zatrzymanie pompy po dogrzaniu pomieszczenia -> NIE
Maksymalny kąt otwarcia zaworu 4D ->60%

Wsp. wzmocnienia -> 0,5
Histereza pracy zaworu -> 1°C

Widząc te wykresy nawet nie cofając się do września, to dziwne ze ten piec jeszcze stoi w piwnicy 
2023-02-01 11:06
  electrons Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
zrobione a co jest nie tak na wykresach, na co zwrócić uwagę?
2023-02-01 12:12
  faco Posty: 830 Ostrzeżenie: 0
Na ustawiającego aby nie wysechł przy ustawianiu pieca, bo ja już wyschnąłem 
Dalej się już radź sam, piec się teraz już sam dostawi, tylko tego nie skopaj 
Użytkownicy online: adam777, Awert, bersmo69, danieldykowski, koruss, mar60