Wystąpił problem z dostępnością numeru Serwisu. Do czasu uruchomienia numeru głównego prosimy o kontakt pod numerem 605-780-882

User profile

mblazkie

 

 

Registration: 2021-10-12 09:38

Login: 2026-06-17 08:41

Devices: 1

Topics: 3

Posts: 34

user posts 
First pagePrevious page2 / 2Next pageLast page
2021-10-18 18:25 Topic: eCoal.pl v3.5 / v4.0 » Ogniwo Eko Plus + 25 - Pomoc w konfoguracji
  mblazkie Posts: 34
Tak wygląda u mnie ustawienie pomp i czujnik temperatury powrotu. Odnośnie czujnika bezprzewodowego w rozszerzeniach nie ma opcji dodania czujnika temperatury wewnętrznej. Jest tylko możliwość dodania czujnika temperatury dla obiegu CO...

dodane 2021-10-18 18:25


2021-10-18 14:13 Topic: eCoal.pl v3.5 / v4.0 » Ogniwo Eko Plus + 25 - Pomoc w konfoguracji
  mblazkie Posts: 34
Z tymi pompami postaram się dać znać wieczorem na jakim biegu są ustawione.
2021-10-18 13:43 Topic: eCoal.pl v3.5 / v4.0 » Ogniwo Eko Plus + 25 - Pomoc w konfoguracji
  mblazkie Posts: 34
Ok ustawiłem maksymalny kąt otwarcia zaworu 4D na 50%.
2021-10-18 13:33 Topic: eCoal.pl v3.5 / v4.0 » Ogniwo Eko Plus + 25 - Pomoc w konfoguracji
  mblazkie Posts: 34
Ok. Jak wrócę zerknę na to ale z tego co wiem to na nich się wyświetlają tylko wartości i automatycznie zmieniają ale zerknę czy jest tam jakiś przełącznik biegów.
2021-10-18 13:28 Topic: eCoal.pl v3.5 / v4.0 » Ogniwo Eko Plus + 25 - Pomoc w konfoguracji
  mblazkie Posts: 34
Proszę o podpowiedź gdzie to mogę sprawdzić?
2021-10-18 13:24 Topic: eCoal.pl v3.5 / v4.0 » Ogniwo Eko Plus + 25 - Pomoc w konfoguracji
  mblazkie Posts: 34
Ustawiłem za zaworem 4D na 35 stopni. Zgadza się, wieczorem było za ciepło dlatego na noc był ustawiony w tryb lato by nad ranem znów przejść na tryb zimowy. Oczywiście grzejniki były ciepłe. A co z tym kątem otwarcia zaworu 4D na 100%?
2021-10-18 13:19 Topic: eCoal.pl v3.5 / v4.0 » Ogniwo Eko Plus + 25 - Pomoc w konfoguracji
  mblazkie Posts: 34
Spróbuję ustawić na 40 za zaworem 4D. Część domu jest stara ale jest docieplona, ogólnie w chwili obecnej jest nawet za ciepło i te 21 stopni w pomieszczeniu byłoby myślę idealne. Mam jeszcze maksymalny kąt otwarcia zaworu 4D na 100%. Wyżej było o tym też wspominane. Czy tą wartość też należałoby zmodyfikować?
2021-10-18 13:14 Topic: eCoal.pl v3.5 / v4.0 » Ogniwo Eko Plus + 25 - Pomoc w konfoguracji
  mblazkie Posts: 34
Myślę, że aż tyle na pewno nie potrzebuję ale nie bardzo wiem jakie wartości dobrać. Chodzi o temperaturę za zaworem 4D?
2021-10-18 13:02 Topic: eCoal.pl v3.5 / v4.0 » Ogniwo Eko Plus + 25 - Pomoc w konfoguracji
  mblazkie Posts: 34
Powierzchnia grzewcza ok 240-250 m2
2021-10-18 12:35 Topic: eCoal.pl v3.5 / v4.0 » Ogniwo Eko Plus + 25 - Pomoc w konfoguracji
  mblazkie Posts: 34

Zostawię w takim razie pompę CWU bo na pewno wiem, że mam dwie takie same pompy oraz jest zawór 4D.
BT4 w takim razie pominę jako pokój i dodam go w module rozszerzeń bo zależy mi na tym by sterować temperaturą w pomieszczeniu i utrzymać te zadane 21 stopni. Oczywiście sparuję po powrocie z pracy i dam znać. Czy po sparowaniu jako regulator pokojowy w ustawieniach trzeba jeszcze coś pozmieniać?

2021-10-18 12:19 Topic: eCoal.pl v3.5 / v4.0 » Ogniwo Eko Plus + 25 - Pomoc w konfoguracji
  mblazkie Posts: 34

Temperatura ustawiona na 57 bez obniżonej temperatury.
Harmonogram kotła wyłączony.

Ochronę powrotu ustawiłem na pompę CWU chociaż była jeszcze taka opcja jak pompa mieszająca.
Moc dmuchawy na podtrzymaniu ustawiona na 38%.
Moduł bezprzewodowy specjalnie dokupowałem do czujników tak więc jest zamontowany.

Czy przy takich ustawieniach nie będzie większego zużycia paliwa i większej temperatury wewnątrz? Chciałem ustawić na 21 ale ta temperatura odczytu z czujnika nie widnieje na schemacie.
2021-10-18 11:53 Topic: eCoal.pl v3.5 / v4.0 » Ogniwo Eko Plus + 25 - Pomoc w konfoguracji
  mblazkie Posts: 34

1. Temperatura zadana jest ustawiona na 52, temperatura obniżona to 47
2. Nie bardzo wiem gdzie znaleźć temperaturę powrotu i jak to ustawić
3. Znalazłem ochronę powrotu i wybrałem zawór 4D, choć było więcej opcji
4. W "Pokoju" na odczycie pokazuje mi 22,2 nie wiem dlaczego nie ma tego na schemacie
5. Tu również nie bardzo wiem co z tym zrobić

Niestety instalator jedyne co to pokazał jak rozpalić w kotle teraz staram się sam to poustawiać tak więc dziękuję za wyrozumiałość.
2021-10-18 11:31 Topic: eCoal.pl v3.5 / v4.0 » Ogniwo Eko Plus + 25 - Pomoc w konfoguracji
  mblazkie Posts: 34
Dzień dobry,
Jestem tu nowym użytkownikiem i posiadaczem kotła Ogniwo Eko Plus + 25. Od kilku tygodni piec jest w użyciu. Sporo już poczytałem ale jeszcze nie wszystko jest dla mnie jasne. Metodą prób i błędów próbuję poustawiać wszystko tak by działało jak najbardziej ekonomicznie. W związku z tym mam prośbę by zerknąć na mój kocioł z sugestiami co można by tam jeszcze poprawić. Mam jeszcze pytanie dot. czujnika temperatury BT4 który posiadam. Czy ten czujnik współpracuje z głowicami termostatycznymi czy też jest wystarczalny by piec dostosował się do zadanej temperatury w harmonogramie? Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi i sugestie.
2021-10-16 15:27 Topic: eCoal.pl v3.5 / v4.0 » Aktualizacja BT4B
  mblazkie Posts: 34
Witam
Proszę o aktualizację czujnika BT4B.
First pagePrevious page2 / 2Next pageLast page