User profile

qqdeal

 

 

Registration: 2019-10-04 13:40

Login: 2022-01-03 23:03

Devices: 0

Topics: 1

Posts: 2

user posts 
2021-01-05 15:59 Topic: eCoal.pl v3.5 » Hałasująca instalacja
  qqdeal Posts: 2
Panowie, mam problem. Od jakiegoś czasu rury i grzejnik hałasują tak, że nie dają mi spać. Dzieje się to prawdopodobnie od czasu poszerzenia instalacji o kilka grzejników. Na pewno nie pomogło to, że pod moją nieobecność woda została spuszczona na włączonej instalacji i pompa CO chodziła kilka godzin na sucho. 

Problem przejawia się na dwa sposoby:
1. Od czasu do czasu w rurze zaczyna się miarowe, metaliczne stuknie (nagranie stukania dorzucam do postu). Do tego grzejnik działa jak pudło rezonansowe i w połączeniu z ciszą nocną jest to nie do zniesienia. Próbowałem namierzyć źródło tego stukania, ale w kotłowni słychać co najwyżej cichutkie kliknięcie. Nie wydobywa się ono ani z pompy CO, ani zaworu 4D. Przynajmniej nie bezpośrednio. Kiedy występuje stukanie? Ciężko mi to jednoznacznie stwierdzić. W trybie lato problem w ogóle nie występuje, a po przełączeniu na tryb zima stuka w początkowej fazie rozgrzewania instalacji. Próbowałem powiązać stukanie z wykresami, ale nie udało mi się niczego konkretnego zauważyć. 

2. Pompa CO szumi zdecydowanie za głośno. O czym to może świadczyć? Na początku miałem wrażenie, że pomaga wciskanie guzika odpowietrzania, ale sam już nie jestem pewny. Na pewno pomogło odkręcenie i wyczyszczenie pompy. Problem jest taki, że nie mam zaworów po obu stronach, więc muszę spuszczać wodę, żeby to zrobić. 

Chętnie dorzucę więcej informacji, żebyście nie musieli wróżyć z kuli tylko najpierw muszę wiedzieć co będzie potrzebne. 

2020-11-18 18:53 Topic: eCoal.pl v3.5 » Miał ktoś dzisiaj problem z wykresami ? .
  qqdeal Posts: 2
Dzisiaj u mnie to samo. O 15:58 sterownik przestał zapisywać dane i alarmy.