User profile

juzo

Grębocin

 

Registration: 2019-07-10 08:04

Login: 2022-04-20 07:36

Devices: 1

Topics: 12

Posts: 102

user posts 
First pagePrevious page6 / 6Next pageLast page
2019-09-11 08:39 Topic: eCoal.pl v3.5 » Dym w podajniku na ekogroszek
  juzo Posts: 102
Dzięki Panowie, uspokoiliście mnie Czekam teraz na moduł radiowy i czujniki temperatury które wczoraj zamówiłem i będę kontynuował zabawę. Mam nadzieję, że przed sezonem grzewczym uda mi się już wszystko opanować (z Waszą niezastąpioną pomocą  )
2019-09-11 07:30 Topic: eCoal.pl v3.5 » Dym w podajniku na ekogroszek
  juzo Posts: 102
Kocioł jest czysty - on jest nowy i działa dopiero 3 dzień, tak samo wkład kominowy.
2019-09-11 07:15 Topic: eCoal.pl v3.5 » Dym w podajniku na ekogroszek
  juzo Posts: 102
Witam.
Kolejny piękny dzień przyniósł kolejny problem. Mianowicie dzisiaj po otwarciu podajnika podczas pracy kotła zaczął wychodzić dym z ekogroszku. Podajnik był zapełniony w 1/3 i dym zaczął wychodzić dopiero po uruchomieniu wentylatora bo wcześniej go tam nie było. Dodam, że jeśli wentylator jest na postoju to żadnego dymu nie ma. Ogólnie nawet zastanawiam się czy to jest dym bo czujnik CO który wisi nad piecem/podajnikiem nie zarejestrował żadnego odczytu (chociaż bardziej wyglądało to na dym niż pył).

Czy to normalne? Może nie powinienem otwierać klapy w momencie gdy kocioł może uruchomić dmuchawę? Na postoju kotła w podtrzymaniu dymu nie ma nigdzie - ani w palenisku ani w podajniku czyli raczej komin jest ok (w końcu jest nowy wkład i 250cm2/8m wysokości raczej jest wystarczające aż nadto do tego kotła).

Przy okazji drugie pytanie - jak dosypuję węgiel to można dzieś w sterowniku wybrać ilość dosypanego węgla ale i można gdzieś też wybrać czas do opróżnienia. Skąd mam wiedzieć jakie wartości tam wklepać? O ile ilość jest logiczna to czas pozostaje dla mnie zagadką. 
2019-09-10 07:43 Topic: eCoal.pl v3.5 » Ustawienie przesłony na wentylatorze
  juzo Posts: 102
Dziękuję za odpowiedź. A co zrobić żeby ten kopczyk był większy? O ile w podtrzymaniu mogę zwiększyć czas podawania to w grupowym co mam przestawić?

Dlaczego ogólnie większość korzysta z tego spalania grupowego? Czy automat od ecoal jest gorszy?

Palnik chyba był wklejony bo próbowałem go ręką wyjąć to ani nie drgnął. Dosuszanie miałem zrobione fabrycznie.
2019-09-09 23:43 Topic: eCoal.pl v3.5 » Ustawienie przesłony na wentylatorze
  juzo Posts: 102
Witam,

Kolejny dzień narodził kolejne pytanie Zrobiło się nieco zimniej i solary nie dają już rady tak więc byłem zmuszony uruchomić piec do grzania CWU. Moje pytanie dotyczy ustawienia przesłony wentylatora. Moim zdaniem dziwnie mała szczelina daje zadowalający (moim zdaniem ) poziom płomienia. Czy tak mocne przymknięcie przesłony przy moich ustawieniach jest naturalne? załączam zdjęcie i filmik jak palnik pracuje w trybie podtrzymania (w momencie gdy po przerwie podał ekogroszek i uruchomił dmuchawę). Będę wdzięczny za rozwianie wątpliwości.

dodane 2019-09-09 23:43Nikt nie pomoże? :( 
2019-08-28 10:02 Topic: eCoal.pl v3.5 » Termometry bezprzewodowe jako termostaty
  juzo Posts: 102
Super, dziękuję za odpowiedź. Trochę mnie to uspokoiło bo wolę nie sprawdzać co by się stało po zagotowaniu wody w kotle  
2019-08-28 10:01 Topic: eCoal.pl v3.5 » Najnowsza wersja oprogramowania 1.1.30.4 :)
  juzo Posts: 102
Fajnie by było gdyby ktoś opublikował jakąś listę zmian Wprawiony użytkownik pewnie szybko zauważy co się zmieniło ale nowy (czyli ja) nie będzie wiedział zbytnio co zyskał dzięki aktualizacji  
2019-08-27 14:36 Topic: eCoal.pl v3.5 » Termometry bezprzewodowe jako termostaty
  juzo Posts: 102
Wielkie dzięki Panowie za pomoc!

Zastosuję ustawienia przy następnym rozpaleniu i będę obserwował zgodnie ze wskazówkami. Czujnik przełożony blisko wejścia powrotu do pieca więc powinno być teraz prawidłowo. Muszę jeszcze zamówić moduł bezprzewodowy i termometry bo dostałem info, że moduł jest ponownie dostępny na stronie sklepu.

Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam 
dodane 2019-08-27 14:36Mam jeszcze jedno pytanie - co stałoby się w przypadku osiągnięcia temperatury pieca blisko 100 stopni? Czy sterownik pomimo trybu lato otworzył by zawór 4d i uruchomił pompę na grzejniki? 
2019-08-26 07:34 Topic: eCoal.pl v3.5 » Termometry bezprzewodowe jako termostaty
  juzo Posts: 102

IeON22, pawel3 - dziękuję za odpowiedzi. Sterownik udostępniłem. Mam jednak dodatkowe pytania

1) Moim zdaniem hydraulik źle podłączył czujnik temperatury powrotu, wrzucam zdjęcie instalacji. Opisując to co widzicie - na zaworze 4D: z prawej wejście wody z pieca, z dołu powrót wody do pieca, z lewej powrót wody z grzejników, z góry ciepła woda na grzejniki. Hydraulik przyczepił czujkę temperatury na powrocie wody z grzejników. Nie mogliśmy uruchomić ciepłej wody na grzejniki bo jak stwierdził jest zbyt ciepło na dworze i zawór 4D ciągle się zamyka. Jak poszedł to pogłówkowałem i stwierdziłem, że czujnik jest chyba źle podłączony bo powinien być na powrocie wody z zaworu 4D do pieca (a nawet pod kolankiem z którego wraca też woda z CWU). Przełożyłem czujnik pod te kolanko pod zaworem 4D i wszystko zaczęło magicznie działać. Moim zdaniem wcześniej było błędne koło - czujnik powrotu wykrywał zbyt niską temperaturę i zamykał obieg na grzejniki. Zamykając obieg na grzejniki to nigdy nie osiągnął by temperatury na powrocie z grzejników. Czy dobrze zrobiłem przerzucając ten czujnik pod zawór 4d? Na zdjęciu widać czujnik przyklejony zieloną taśmą jeszcze przez hydraulika przed przełożeniem przeze mnie na rurę obok pod kolankiem powrotu z CWU. 

2) Temperatura na piecu dochodzi do 70 stopni pomimo zadanej 55 stopni, czy moje ustawienia można jakoś zmienić żeby jednak była ok 60? W tej chwili piec wygasiłem bo za gorąco za oknem i lepiej korzystać z solarów ale chciałbym mieć możliwość uruchomienia pieca na samą CWU jak więcej rodziny się zjedzie

3) jak włączyć powiadomienia o alarmach żeby dostawać je na maila? Można coś takiego zrobić?

4) Przez przypadek nadałem złą nazwę urządzenia "Juzo_Eilgner_14KW_150m2" Zamiast "Juzo_Tilgner_14KW_150m2" - można to gdzieś zmienić bo jeśli ktoś szuka po producencie kotła to jednak mnie nie odnajdzie

Z góry dziękuję za cierpliwość do mojej osoby - człowiek mieszkał całe życie w bloku a teraz musi jakoś zadbać o to "ognisko domowe"

Zdjęcie instalacji:2019-08-23 09:33 Topic: eCoal.pl v3.5 » Termometry bezprzewodowe jako termostaty
  juzo Posts: 102
Witam wszystkich!

Jestem nowy na forum, dodatkowo jestem początkującym "palaczem" przed którym pierwsza zima z obsługą pieca. Kocioł który zakupiłem to Tilgner 14KW wspierany przez sterownik Ecoal v3.5, zawór 4D z siłownikiem, pompa CO oraz pompa CWU. Piec dopiero będzie miał swój rozruch - stoi podłączony i hydraulikowi pozostało uzupełnić wodę w instalacji i wykonać próby.

A więc drodzy forumowicze - czy macie jakieś zalecane nastawy dla tego kotła? Czy w automacie mam jakoś korygować podawania/dmuchawy?

I drugie pytanie - chciałbym zakupić moduł radiowy oraz dwa czujniki temperatury. Jeden z czujników będzie na piętrze, drugi w salonie. Czy zadziała to na zasadzie - zadaję temperatury na czujnikach i po spadku temperatury na jednym z czujników poniżej zadanej piec włączy pompę i zacznie dogrzewać (czyli jak typowy zwarciowy termostat)? Chciałbym wiedzieć czy lepiej kupić te czujniki czy też normalny bezprzewodowy termostat (chociaż osobiście wolał bym czujniki jeśli zasada działania będzie taka sama).

Z góry dziękuję za odpowiedź
Po rozruchu udostępnię sterownik. 

First pagePrevious page6 / 6Next pageLast page