W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl  PORADNIK PALACZA - DYSKUSJA Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona100 / 109Następna stronaOstatnia strona
2017-11-30 08:42
  gmaj22 Posty: 2240 Ostrzeżenie: 0
Zasilanie z kotła jest z lewej. W takim położeniu zaworu górna rura powinna mieć temperaturę zbliżoną do temp. kotła.
2017-11-30 08:49
  maro Posty: 7 Ostrzeżenie: 0
Tak, zasilanie jest z lewej. Zbliżona tzn. jaka? Bo jak jest w takim położeniu to jest wyższa o jakieś 4st, czyli jest dobrze czy czujnik coś przekłamuje... Czujnik jest za pompą.
2017-11-30 08:52
  simko1 Posty: 421 Ostrzeżenie: 0
Odpowiedz sobie sam czy temp za zaworem może być wyższa niż na kotle?
Zbliżona tj. tak że max 2 stopnie niższa niż na kotle 
2017-11-30 09:04
  maro Posty: 7 Ostrzeżenie: 0
No własnie dlatego się pytam żeby się upewnić. Bo dla mnie to trochę dziwne że ta temp jest o tyle wyższa. W takim razie pewnie czujnik trzeba skalibrować. 
2017-12-02 17:35
  manista Posty: 22 Ostrzeżenie: 0
Witam wszystkich.Mam problem ze zmianą temperatury załączania pompy co. sterownik ecoal czujnik zewnetrzny i wewnetrzny nie podłączony. Czy jest wogóle możliwość regulacji w tym sterowniku .Może ktoś doradzi .DZIĘKUJE
2017-12-12 21:30
  AndiDrozd Posty: 10 Ostrzeżenie: 0

Mam problem ze swoim piecem RBR Ekouniwersal 16kW https://esterownik.pl/device/5666 login AndiDro ecoal 0.3.1.7 ecogroszek Pieklorz KWK Bobrek 28-29MJ.
Chodzi o to, że podajnik za dużo pobiera węgla i palnik nie zdąża go spalić i w efekcie spada do popielnika i jeszcze się pali (na dobę 2 popielniki niespalonego węgla z popiołem). Mam wrażenie, że dmuchawa jest za słaba - może się przytkał kanał wydmuchu ? 
Proszę o jakąś podpowiedź.
2017-12-13 10:13
  downhill Posty: 84 Ostrzeżenie: 0
AndiDrozd Zacznijmy od tego czy masz możliwość regulacji temperatury którą puszczasz na instalację centralnego ogrzewania? Posiadasz awór 4drożny, 3drożny? Termostaty na kaloryferach? Masz za niską temperaturę powrotu (36*C-39*C) Dobrze by było trzymać tutaj chociaż minimum 45*C. Jak nie masz zaworu 3drożnego lub 4droznego itp./możliwości dogrzania powrotu ciągłą pracą pompy CWU to po prostu podnieś temperaturę zadaną kotła tak aby utrzymywała się minimum 9*C wyżej niż teraz.(Zadaj 54*C,aktualnie masz 45*C). Nie obawiaj się że spalanie wzrośnie bo to mit. Nadmuchu nie podnoś. Zobaczymy jak sie bedzie zachowywal piec po osiągnięciu 54*C i 45*C na powrocie ale najpierw jak juz chcesz cos od razu zmieniac to bym zmiejszyl podawanie z 5 na 4podania na mocy 16kW. Jak Ci się przesypuje do popielnika to raczej ze względu na za dużą ilośc podawanego ekogroszku bo nadmuch 50% to juz dużo. Jaki metraż domu? Stara/nowa instalacja? Jaki moc /nazwa kotła?
2017-12-31 10:36
  Orzeszki Posty: 6 Ostrzeżenie: 0



 Witam pomoże ktoś jak ustawić piec z miału na pellet? Chciałbym porównać  (wypróbować ) palenie na jednym i drugim czy potrzebuje zmienić ustawienia? mam piec OEP16 wczoraj skończyl mi się miał w zasobniku qyczyscic em piec i zasypalem pellet 
2017-12-31 11:10
  bodziasty Posty: 1921 Ostrzeżenie: 0
Tu masz piec Marcinbb
On pali pelletem
A tu masz wątek o pellecie >>>click<<<
Czytaj i działaj.
Ustawienia podglądnij od niego, ewentualnie po jakimś czasie skorygujesz - będzie na forum Marcin to doradzi 
2017-12-31 11:45
  Orzeszki Posty: 6 Ostrzeżenie: 0
bodziasty napisał » 2017-12-31 11:10
Tu masz piec Marcinbb
On pali pelletem
A tu masz wątek o pellecie >>>click<<<
Czytaj i działaj.
Ustawienia podglądnij od niego, ewentualnie po jakimś czasie skorygujesz - będzie na forum Marcin to doradzi 



Dziękuję - będę działać
2018-01-02 13:39
  k-nar Posty: 10 Ostrzeżenie: 0
Witojcie w nowym roku!
pytanie zerknie ktos na ustawienia?
kociol ogniwo ekoplus16
póki co grzejemy tylko dół +/- 80m2 wszedzie podłogówka prócz garażu.
https://esterownik.pl/device/16042
pompy póki co dwie co i cwu
cyrkulacyjna wyłczona- niewiem czy dobrze?

2018-02-01 18:53
  tadekj46 Posty: 59 Ostrzeżenie: 0
Mam ogniwo eco plus 10kw kupiony w 2012 roku,zablokował mi się ślimak,hydraulik próbował odblokować i urwało się kawałek śruby od ślimaka, obok zawleczki, ma wyjmować ślimak, czy po tylu latach powinienem wymienić ślimak, piec nigdy nie był rozbierany. Mieszkam w bloku, ogrzewam mieszkanie 60m2, piec w piwnicy. Jestem emerytem,mam 72 lata.Może trzeba będzie mysleć o wymianie pieca-proszę o radę.gdzie kupić slimak.
2018-02-01 19:15
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Gdzie pan Tadeusz mieszka?
Czy hydraulik zerwał tylko zawleczkę czy wykruszył tuleję motoreduktora?
Z wyciągnięciem ślimaka nie będzie problemu ale problem będzie z wyciągnięciem zabieraka z tulei przekładni jeśli kocioł tak długo nie był konserwowany, rozbierany.
Jeśli zabierak nie będzie wyrobiony i nie będzie przymusu jego wymiany to może to zostać zapieczone i czekać na jego koniec, zabieraka lub motoreduktora.
2018-02-01 19:30
  bodziasty Posty: 1921 Ostrzeżenie: 0
A wyciągnęliście ten ślimak w końcu ?
Jak da rady zalożyć zawleczkę żeby działało to pal dalej, no chyba że urwaliście z dziurą na zawleczkę to już sprzęgło do wymiany w sklepie ogniwa sprzęgło 90 zeta.
Gorzej jak tuleja.

Tadeusz podpiąłeś w końcu internet do pieca ? to już chyba ze dwa lata temu było o ile pamiętam jak miałeś podpinać 
2018-02-01 19:40
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Widać ze był chyba podpięty ale teraz nie podłączony.
2018-02-01 21:50
  tadekj46 Posty: 59 Ostrzeżenie: 0
 mieszkam w woj.Swiętokrzyskim w Jędrzejowie ,zerwana zawleczka,kluczem chciał odblokować ślimak i wykruszył chyba tuleję motoreduktora lub uchwyt ślimaka,moco cisnął nogą klucz ,on mówi że to ślimak, czy musi być wyciagany zabierak, wybrałem groszek ze zbiornika, nie ma nic w otworze.  









dodane 2018-02-01 21:33wysłałem zdjęcie miejsce wykruszenia
dodane 2018-02-01 21:42mam internet, światłowód, mam doprowadzony przewód - do sterownika , mam podgląd i sterowanie z laptopa i komórki. teraz wyłączony sterownik. ślimak zablokowany , silnik buczy jak włączę na próbę.
dodane 2018-02-01 21:50hydraulik mówi że przyjdzie jutro rano, to zobaczę co zrobi,
2018-02-01 21:50
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Panie Tadeuszu to był rzeźnik a nie fachowiec. Cisnął girą z zawleczką przekładnię ślimakową.
Na pewno trzeba nowy zabierak, dalej trzeba zobaczyć czy ślimak aby nie jest ukręcony czy tylko coś go zblokowało.
Może być duży problem z wyciągnieciem tego zabieraka bo pewnie będzie "zaspawany" w tulei.
Robiłem nie dawno coś takiego ale trzeba było rozebrać całą przekładnię bo wyciskając mocna prasą można wycisnąć zabierak z częścią obudowy przekładni a wtedy zrobią się jeszcze większe koszty.
Zauważyłem że Jędrzejów ale nie wiedziałem który bo koło mnoie jest miejscowość o takiej samej nazwie nie dalej jak 15km.
2018-02-01 21:51
  zetbal Posty: 71 Ostrzeżenie: 0
To tylko końcówka zabieraka się ukruszyła. Skoro musiał się zapierać żeby obrócić ślimak to musi on być nielicho zapieczony. Pewnie i bez zawleczki będzie chodził. 
Jeśli odblokowałeś ślimak to może pracować dalej. Nie musisz go wymieniać.
Jęśli nie udało ci się go odblokować to musisz odkręcić 4 śruby mocujące napęd do korpusu podajnika i wyjąć z niego ślimak razem z motoreduktorem. Wyczyścić rurę w środku i wszystko włożyć z powrotem i poskręcać.
Najlepiej poproś sąsiada o pomoc bo to trochę waży.
2018-02-01 21:53
  tadekj46 Posty: 59 Ostrzeżenie: 0
czytałem że silnik podajnika ma obroty prawo,lewo, może przestawić obroty w lewo i właczyć podajnik, może odblokuje slimak
2018-02-01 21:55
  zetbal Posty: 71 Ostrzeżenie: 0
Niech Pan spróbuje docisnąć wtyczki wychodzące w spodzie skrzynki sterownika i wtyczkę napędu. Jeśli coś nie łączy to też będzie buczał.
Pierwsza stronaPoprzednia strona100 / 109Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: Djack, Hajnel, kacper13, roman19, wwaassyyll