Od dnia 16.10.2024 zostały wyłączone stacjonarne numery telefonów. Zapraszamy do kontaktu pod numerem: 574 443 555.
Forum  eCoal.pl v3.5  ku przestrodze - czyszczenie kotła Subskrybuj
2024-09-24 08:26
  Irek7703 Posty: 5 Ostrzeżenie: 0
cześć,
dokładniej rzecz mówiąc czyszczenie palnika, ale po kolei

do tej pory gruntowne czyszczenie kotła robiłem na wiosna po zakończeniu sezonu grzewczego.Przed czyszczeniem rozgrzewałem piec do maksymalnej możliwej temperatury a potem po wystygnięciu było dokładne czyszczenie.
Ostatni sezon był inny. Piec w sezonie letnim pracował niemal cały czas grzejąc CWU. Wyłączyłem go gdzieś na początku sierpnia i wstyd się przyznać nie wyczyściłem porządnie.
Jakiś tydzień temu odpaliłem piec bo chciałem przetestować jak się pali opał,który kupiłem na próbę (miał w dobrej cenie).Efektem prób była kupa dymu w kotłowni, piec nie był w stanie osiągnąć zadanej temperatury bez żadnego obciążenia i sam wygasał po najwyżej trzech godzinach.
Oczywiście w domu wielka afera,żona krzyczała że gó.no kupiłem itp. Odbyłem nawet rozmowę z dostawcą miału myśląc że faktycznie przyczyną jest jakiś badziew.
Dopiero w piątek miałem na tyle czasu by przyjrzeć się lepiej sprawie. Opróżniłem palnik i zabrałem się za przegląd i czyszczenie. Zdjąłem nawet dmuchawę by sprawdzić czy tam czasem coś się nie zapchało. Okazało się,że mniej więcej połowa otworów nadmuchowych w palniku była zapchana starym popiołem zbitym w grudę. Wydłubanie tego przy pomocy wkręta zajęło mi prawie godzinę, ale w końcu piec ruszył jak trzeba.

Ja mam nauczkę na przyszłość, ale piszę żeby kogoś z Was lenistwo nie podkusiło

p.s.

przed pierwszym odpaleniem kotła czyściłem kocioł komin i rury łączące czopuch z kominem, nie przyszło mi do głowy sprawdzenie palnika
Użytkownicy online: AndrzejH, emaz, lukaszmk1, mancin16, maste, pershing83, ssiiwwyyy1992, tomaszstan, ViktorG