W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  Pello v3.5  Evopell 8kW nie osiąga temp Subskrybuj
2024-05-12 05:39
  koliuk Posty: 0 Ostrzeżenie: 0

Witam 

Przy przeważaniu pelletu wychodzi 570g na 6 minut lecz później w podawaniu wartości nie ma opcji zejść poniżej 1100g gdzie według instrukcji powinno zaczynać się od 500g.

Efekt jest taki że kocioł nie może dobić do zadanej temp.
Czy ma ktoś wiedzę jak zmienić ta wartość?

Układ zbudowany z zaworu 4d i za nim pompka na grzejniki oraz osobno pompa na cwu. 
Ochronę powrotu włączyłem przez cwu bo gdy była przez 4d to nie otwierał się wogole. 
Mimo tej zmiany na powrocie jest max 36 stopni. 
Temperatura kotła ustawiona na 60stopni. 
2024-05-13 09:48
  mnich Posty: 281 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM /SERWIS
Witam
Konieczna jest aktualizacja oprogramowania sterownika, można to zrobić zdalnie po podłączeniu sterownika do sieci lub z wykorzystaniem karty mikro SD. Pliki możemy wysłać na podany adres mailowy
Pozdrawiam   
2024-07-25 23:15
  shizzer Posty: 11 Ostrzeżenie: 0
Ogólnie, także posiadam ten piec i przy kalibracji podajnika w przypadku peletu sylvy(nie wiem czy tak to się pisze) na czas 6 minut wysypało mi ok 1650g, a tutaj doczytałem się że przez 6 minut wysypało tylko 500g. Według mnie jest źle skalibrowany podajnik i być może otrzymujesz złą dawkę peletu wiec wiąże się to z tym, że piec ma problem z dobiciem temperatury. 
Użytkownicy online: