W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  ustawienia grupowy=PID? Subskrybuj
2024-01-07 16:38
  marceli Posty: 74 Ostrzeżenie: 0
Cześć, 
Skoro temperatura spadła grubo poniżej 0 i w najbliższych dniach ma być jeszcze zimniej zastanawiam się czy nie przejść z trybu auto na spalanie grupowe. To jest jakaś wariacja na temat PID?
Czy zamiast grzać z przerwami jest szansa na niższe spalanie (i lepszy popiół) na grupowym ?
Tylko minimalną moc mam 8kW a to nie wiem czy nie za dużo...
2024-01-07 23:35
  gwarek Posty: 582 Ostrzeżenie: 0
Szkoda że nie masz udostępnionego sterownika bo to zdecydowanie pomaga w ustawieniu kotła.
Jeżeli ecoal ci dobrze działa ( kopczyk i popiół OK ) to nie ma co kombinować.
Przechodzimy na grupowy lub ręczny jak automat sobie całkowice nie radzi lub jak ktoś ma dużo wolego czasu.
Tryb ecoal sam podniesie moc ( obroty dmuchawy i podawanie ) jak będzie zapotrzebowanie na energię.
Jest taka teoria że palenie cały czas z odpowiednią mocą jest najefektywniejsze.
2024-01-08 08:45
  marceli Posty: 74 Ostrzeżenie: 0
Palę węglem z Ziemowita. Aktualnie dmuchawa na -6 i trochę spieki się robią. Wcześniej miałem -8 i generalnie bez dużych spieków ale dużo popiołu. 
https://esterownik.pl/device/20133
2024-01-08 12:25
  gwarek Posty: 582 Ostrzeżenie: 0
@marceli Chciałbym mieć przy -6st.C tak lekko pracujący kocioł jak u Ciebie.
Według mnie zysk na ręcznym czy grupowym jest tylko taki że ograniczasz maksymalną moc.
Wtedy kocioł nagrzewa się trochę dłużej ale stabilnie pracuje.
Ecoal na zimnym kotle od razu daje z mocą pełny palnik i pewnie z tego biorą się spieki.
Może może może jest jakaś oszczędność z tego tytułu ...
Użytkownicy online: jamma, ogniwo555, Zeb223F