W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl  ustawienie pieca Subskrybuj
2023-04-25 19:38
  baseball81 Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
https://esterownik.pl/device/4170 
Witam i proszę o pomoc w ustawieniu mojego pieca. Jak nie za gorąco to mi się wygasza. Przestaje ogarniać co tu zmieniać. CO ogarnia wszystkie grzejniki 150m mieszkanie domek piętrowy. CWU ogarnia ciepłą wodę. Co mam jeszcze podać??
2023-04-26 09:02
  mnich Posty: 263 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM /SERWIS
Witam, z istotnych informacji jaka jest kaloryczność opału ? Wprowadziliśmy korekty w ustawieniach spalania dla średniej kaloryczności, proszę poobserwować i dać znać co się dzieje na palenisku. 
Najlepiej zrobić zdjęcia palnika po kilku godzinach pracy i wysłać do nas na maila serwis@elektro-system.com lub Whatsapp 605780882.   
2023-05-07 17:06
  baseball81 Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
Wielkie dzięki za interwencję od chwili ustawienia pieca jest wszystko ok. Jeszcze raz dzięki!
2023-05-10 19:34
  Jan727usz Posty: 119 Ostrzeżenie: 0
mnich napisał » 2023-04-26 09:02
Witam, z istotnych informacji jaka jest kaloryczność opału ? Wprowadziliśmy korekty w ustawieniach spalania dla średniej kaloryczności, proszę poobserwować i dać znać co się dzieje na palenisku. 
   

Może fajnie by było gdyby taka opcja była dostępna w naszych sterownikach. Raz węgiel jest lepszy , raz gorszy i można by samemu ustawić tę srednią kaloryczność a tak ciągle ludzie piszą że się kopczyk zapada albo coś tam ,coś tam. Są sterowniki w których można ustawić parametry do ziarnka węgla a tu tylko powietrzem chcecie nagrzać. W ecoalu można zredukować lub zwiększyć nawiew. Ale nie można ustawić minimalnego i max nawiewu, co też jest kiepskie. Jeżeli jest korekta nawiewu to powinna też być korekta przerwy między podawaniami , tak jak z nawiewem. W grupowym już trochę lepiej ale nie mamy wpływu na czas przedmuchu po ostatnim podaniu a w przypadku mojego węgla ( w sumie całkiem dobry tylko szybko się spala, typ31,) dmuch i dmucha , węgla nie ma na palniku a dalej dmucha. Dajcie ludziskom trochę więcej możliwości ustawień. Pozdrawiam.
2023-12-11 08:06
  baseball81 Posty: 2 Ostrzeżenie: 0

Dzień dobry. Rozumiem iż teraz aby przełączyć na zimę wystarczy przerzucić tryb CWU na zima. tak??
Lato wszystko było ok od momentu jak mi ustawiliście wszystko.
Nie chciałbym namieszać.

Pozdrawiam

dodane 2023-12-11 08:06Słuchajcie przerzuciłem na tryb zima i nie mogę dogrzać domu. Piec niby cały czas chodzi ale sporą część tego idzie na bojler bo mam w tym domu koło 8 osób. Rzucicie okiem pewnie po wykresach temperatur będziecie wiedzieć co zrobić. W tamtym roku było ok a teraz coś nie tak nie wiem może to też ekogroszek. Dzięki z góry.
Użytkownicy online: arosa, BBasiek32a, Kava610401, malina321, ogniwopelletjurek, wajnerj