W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Kąt otwarcia zaworu 3-drogowego Afriso i opał z składu elba Katowice Subskrybuj
2023-01-25 12:55
  jandomm Posty: 15 Ostrzeżenie: 0
Witam
Maksymalny kąt otwarcia zaworu w układzie C.O. ustawiłam na max tj. 100 %
Praktycznie dopiero przy kącie otwarcia 70 % następuję podanie ciepłej wody w układ zasilania grzejnikowego.
Zawór to:
ARRISO zawór 3-DR ARV 384 ProClick z siłownikiem ARM 343 (3-punktowy)
Może jest to spowodowane pompą mieszającą w układzie zabezpieczenia temp. powrotu ???

Ponadto mam pytanie czy ktoś grzeje groszkiem zakupionym od:
Kacper Ferdyn

Broda Trans Bartłomiej Broda

sklad.elba@interia.pl

510851784

Wartość opałowa tak niska iż musze dorzucać do pieca dobrego ekogroszku aby uzyskać temp na piecu co najmniej dochodzącą do 50 stopni.
Grzane groszkiem z składu elba to max temp na piecu około 38 - 42 stopni przy obrotach wentylatora 75 %.
Tak więc obniżyłem obroty (spieki) lecz dorzucam do pieca dobry groszek od innego dostawcy.
Czy ktoś ma doświadczenie i opala groszkiem od w/w dostawcy ?
2023-01-25 13:08
  faco Posty: 830 Ostrzeżenie: 0
A Ty co powietrzem chcesz grzać? Zmniejsz przerwę postoju podajnika do 20s i zobaczymy.
2023-01-25 13:58
  rj1972 Posty: 951 Ostrzeżenie: 0
Zgadza się.  Tylko wentylator śmiga. Może potrafisz pokazać fotki jak ten zawór zabudowano ? 
dodane 2023-01-25 13:57Zeby silownik pracował na niższym kącie otwarcia musi mieć z czego pobrać temp.  U Ciebie jest trochę niezdrowe proporcja temp. 58st na kotle 47 na grzejniki i dwa obiegi oraz CWU i powrót.  Sumarycznie kocioł nie wydoli. Dobrze jest ten kociołek podbić do 60st a grzejniki może ciut niżej. Wystarczy dopracować ustawienia i nie koniecznie więcej opału zje jak się szybciej dogrzeje. Pewnie też i z dmuchawą można będzie zjechać bo teraz to jest dużo dla mki. Może to nie koniecznie być opał słaby tylko za mała dawka? 
2023-01-25 16:58
  faco Posty: 830 Ostrzeżenie: 0
Piec powinien mieć rezerwę tzw. piłę Ten leży i kwiczy jak zarzynana świnia 
Użytkownicy online: kryskotu123, MarekWAGANIEC, pikol7, Sulkowice131