W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Problem z poprawnym ustawieniem pieca EKO OGNIWO PLUS M 20KW Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona24 / 24Następna stronaOstatnia strona
2023-02-20 22:40
  gwarek Posty: 579 Ostrzeżenie: 0

Model17 napisał » 2023-02-20 18:01
Problem z ustawieniem rozwiązany kociołek nie ma już problemu z dobiciem temperatury ani jej utrzymaniem pracuje poprawnie spalanie w miarę dobre jak na taki dom. Już nie robią się kalafiory spalanie jest w poprawne jak na ten opał




No i właśnie od tego jest to forum .....
Jednak jak temp. zewn. mocno spadnie to trzeba będzie podnieść obroty dmuchawy aby zwiększyć moc kotła.
Niestety za tą malutką "niby" zmianą idzie cały ciąg zmian ....

2023-02-21 14:52
  faco Posty: 823 Ostrzeżenie: 0
Mi tylko o to chodzi ze grzebią i grzebią, jak już nie wiedzą co boli ze nie działa, to koledze mówią ze jest ok i kolega jest przekonany ze jest ok, bo to powiedział ten i ten. Nie ma kalafiorów i termometr mu pokaże z trudem 21 stopni przy piecu 20kW. Piec ma zero dynamiki a węgla łyka jak 40kW.
Tylko jest jedna sprawa, sterownik to nie całe ogrzewanie i trzeba wiedzieć co leży po za nim. Chyba tyle  
2023-02-22 21:34
  gwarek Posty: 579 Ostrzeżenie: 0

Akurat ten sposób działania rozumiem bo sam tak mam .... niestety.
Trochę jak niewierny Tomasz .... nie włożę palca to nie uwierzę.
Wiem że ktoś to już robił i sprawdził ale i tak muszę zobaczyć bo może coś przeoczył ....
Pierwsza stronaPoprzednia strona24 / 24Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: arkadioosz, Arturro, gsolarski, harrypajak, januszabram, jurkus, Kotel275, tomaszstan, Tusiu898989