W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Jak ustawić piec, by dłużej pracował w podtrzymaniu. Subskrybuj
2022-11-18 20:21
  matuesz Posty: 31 Ostrzeżenie: 0
Tak jak w temacie. Czy ktoś mógłby spojrzeć w moje ustawienia i doradził jak wydłużyć czas pracy w podtrzymaniu.
Z góry dzięki! Pzdr.
2022-11-18 20:55
  gwarek Posty: 582 Ostrzeżenie: 0

Chyba trzeba zacząć od wyłączenia regulatora temperatury spalin.
Histereza kotła 2st.C.
Zobaczymy co będzie ...
2022-11-18 21:10
  matuesz Posty: 31 Ostrzeżenie: 0
Sprawdzamy
2022-11-18 21:19
  zemalord Posty: 5 Ostrzeżenie: 0
Witam dołączam się do pytania.
2022-11-19 15:03
  matuesz Posty: 31 Ostrzeżenie: 0
Niestety jak na razie efekt odwrotny, co widać na wykresach. Wydłużyłem czas pracy podajnika podczas grzania, ma to sens?
2022-11-19 15:11
  zemalord Posty: 5 Ostrzeżenie: 0
U mnie zostały zmienione parametry moc kotła z 12/16 kW na 16/20 kW, zauważyłe że czas podtrzymania nieznacznie się zmienił.
2022-11-22 05:30
  Przemekromet9242 Posty: 5 Ostrzeżenie: 0
A ja mam inną rozkminę co by było gdyby ustawić kocioł tak żeby wcale albo prawie wcale nie wchodził w podtrzymanie ?. Obecnie przy tej pogodzie długo dochodzi do zadanej przekracza ją o 1-2 stopnie i znowu grzeje wypluwając spalony w temp 150-180 stopni w komin. A co by się stało gdybym ustawił wentylator na bardzo niskie obroty uchawy ustawił (np30%) dość dużą przerwę podawania np 1 do 12 i kociołek by sobie cały czas pykał tak naprawdę tylko utrzymując temperaturę (czas podawania do przerwy taki żeby temp lekko rosła A nie spadała). Zrobiłem mały test z dmuchawą na 30% i spaliny nie przekroczyły 115stopni no ale nie miałem czasu i nie zmieniałem innych parametrów i baaardzo długo dochodził do zadanej spalając więcej. Podsumowując czy niska temperatura spalin ale wydmuchiwana w komin cały czas da lepszy efekt niż wysoka temp spalin ale wydmuchiwana krócej ?. Miał ktoś podobne myśli albo testował ?
2022-11-22 13:28
  faco Posty: 830 Ostrzeżenie: 0
Ja cały czas oczekuję czegoś w rodzaju korekty nadmuchu w sterowniku. Ale cisza w temacie. No to nie ma co czekać na ES i zrobiłem sobie Coronę V. 3.0, poznając budowę pieca Bardzo prosty typ ale myślę ze skuteczny.
Nie ma korekty dmuchawy więc skorzystałem z tego regulatora temperatur spalin. No powiem ze świetnie nawet się to sprawuje "verb krytykował" może to nie jest to czego oczekiwałem ale , jest dobre. 
Najlepszy sposób jest dać ognia a aby później nie tracić ciepła, włączyć hamulec - regulator.
Piec gdy przekroczy żądaną długo dochodzi do zatrzymania pędu, wtedy trzeba mu dać kopa z palnika. Gdy się już zatrzyma i temperatura idzie w górę w kominie, to regulator zaciąga mu hamulec.
Wysoki nadmuch to węgiel spala się błyskawicznie ale też dobrze grzeje kocioł, później zwolnienie z gazu i tworzy się kopiec a nie przesypuje, powiedzmy równowaga na palniku, najpierw znika a później rośnie przy jednym cyklu
Mam ten piec teraz drugą zimę ale chyba wiem jak go rozbujać z zastosowanym sterownikiem. Ma tam może małe braki, ale może coś z czasem dodają np. moją korektę nadmuchu.
Użytkownicy online: bohuslavice, Jan46