W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Listwa HB2 podłogowka + siłowniki i regulator BT5 nie załącza się pompa Subskrybuj
2022-10-29 13:46
  szulczyk Posty: 211 Ostrzeżenie: 0
Witam,

Podpiąłem pod listwę HB2 pompę podłogowa , oraz siłowniki .

Sprawdziłem przyciskiem "test" komunikacje i jest z pompą komunikacja  na chwilę załączają się prawidłowo wg instrukcji diody tzn czerwona i pomarańczowa   a potem załącza się pierwsza dioda czerwona i ostatnia pomarańczowa co by wskazywało ze pompa jest zablokowana.

Pompa którą posiadam to Grunfos UPM3 AUTO L ,

Ustawiłem temperaturę przykładowo na 23 stopnie na danym pokoju do którego przypisałem 3 siłowniki z mojego rozdzielacza do podłogówki  a na termostacie BT5 mam nadal 21 , rozumiem że listwa HB2 powinna włączyć pompę podłogowa i na tych pętlach dogrzać temperaturę?

Może coś źle ustawiłem albo coś nie tak z zasilaniem tej pompy?




2022-10-29 14:22
  seba Posty: 1423 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM
Cześć.
Z tego co widzę to czujniki temp. masz sparowane bezpośrednio do obwodów CO, które możesz wykorzystać do sterowania pompami CO (ON/OFF) jako termostaty.
Jeśli chcesz sterować w pokoju przypisanymi obwodami podłogówki to musisz sparować czujniki temperatury w pokoju gdzie są przypisane wyjścia z listwy HB2. Wtedy gdy pokój będzie żądał ciepła wtedy załączy odpowiednie wyjście w listwie HB2, do tego załączy wyjście pompy w HB2 i jeśli również przypiszesz do odpowiedniego obwodu COx również pompę COx.
W pierwszej kolejności odparuj czujniki z obwodów CO i sparuj w pokojach.
2022-10-29 23:03
  szulczyk Posty: 211 Ostrzeżenie: 0
Pompa mi juz działa okazało się że była zablokowana


Ok przypisałem czujniki do pokoi , a jak się do tego ma temperatura wewnętrza CO1? na schemacie?





dodane 2022-10-29 15:46I mam pytanie co da lub nie da zaznaczenie opcji "przekaźnik " przy danych siłownikach?
dodane 2022-10-29 15:47
dodane 2022-10-29 16:10Kiedy pompa podłogowa się uruchomi ?

W sensie czy jest jakaś różnica jeśli sparuje czujnik BT5 do pokoju tylko a jaka jesli jeszcze w konfiguracji pokoju w obwody CO  wybiorę obwód CO1?
dodane 2022-10-29 22:49Testuje od paru godzin i nie moze mi dobic do temperatury takiej jak zadałem.. na danym pokoju..
dodane 2022-10-29 23:03Dodatkowo zauwazylem ze na kilku siłownikach ten górny grzybek jest wysunięty czy tak powinno byc i rozumiem  ze wszystkie powinny być ustawione w trybie automat?
2022-12-14 11:05
  Pajus76 Posty: 50 Ostrzeżenie: 0
Witam
Mam pytanie dlaczego jak podepniemy pompę bezpośrednio do listwy HB2, to znika w schemacie obwód podłogówki. Gdy pompa była podpięta bezpośrednio pod sterownik, to w schemacie był widoczny obwód podłogówki, ale pompa pracowała cały czas bez względu czy siłowniki były otwarte czy zamknięte. Po podpięciu do listwy, pompa włącza się dopiero wtedy, gdy jakiś siłownik się otworzy ale brak tego obiegu w schemacie.
Użytkownicy online: darekwalczuch, Jp1976, jphen, Mariuszdom5, OEPM26-Marcin, ogniwo1981, Piecstrumykowa