W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Ogniwo Eko Plus M 14kw. Kilka pytań Subskrybuj
2022-10-24 14:30
  Przemekromet9242 Posty: 5 Ostrzeżenie: 0
Witam mam do was dziś dwa pytania. Pierwsze czy ktoś orientuje się ile podaje na minutę pracy mój podajnik w kg ? Ewentualnie gdzie można to sprawdzić bo w całej dokumentacji  do kotła jaką posiadam nie ma takich danych. A drugie pytanie. Obecnie grzeję w Retortowy E-Coal i tam do wyboru jest kilkanaście typów kotłów ustawione mam EKO PLUS M 14E czy ten kocioł co ja mam ale może ktoś próbował w tym kotle palić na innym typie kotła i miał lepsze wyniki spalania i mniejsze wahania temperatur ?
Dzięki za odpowiedzi.
2022-10-24 14:42
  PrzemekP Posty: 1518 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM / ADMIN
Raczej nie znajdziesz danych o współczynniku podajnika. Musisz sobie wartość wyliczyć sam. Pomaga w tym czas pracy podajnika.
2022-10-24 16:11
  faco Posty: 830 Ostrzeżenie: 0
Na pierwsze pytanie: https://esterownik.pl/forum/posty,3438/ustawienia-bruli-kociol-tekla-?m=106687#106687


Na drugie pytanie hmmm... kocioł jest na węgiel a nie na powietrze ze swoje potrzebuje spalić, też kombinuję na różne sposoby i uwierz swoje musi spalić. Zawsze średnia jest podobna oć wszystko lepiej wygląda na wykresach, jedynie przejście na letni, da pozytywny efekt mniejszego spalania  
2022-10-31 18:38
  gwarek Posty: 582 Ostrzeżenie: 0

To jest bardzo proste ... najlepiej na początek "zgapić" od innych.
Wyszukujesz na zdalnym dostępie kotły 14kW.
Potem klikasz na statystyki i zdarzenia.
Wybiersza zakres np. dwa lata i odczytujesz kolejne rekordy zasypu.
Szukasz stanu zakup paliwa i tam jest parametr który szukasz ...
Oczywiście każdy opał może mieć inną wartość więc najlepiej włączyć podajnik na 10min i zważyć ile przesypał.



Użytkownicy online: krzysiekw54