W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Alarm "zerwana zawleczka" kilka razy w tygodniu, co jest nie tak? Subskrybuj
2022-09-20 12:22
  Mateusz91 Posty: 84 Ostrzeżenie: 0
Witam,
od pewnego momentu co chwilę na kotle wyskakuje alarm zerwanej zawleczki. Przykładowo alarm wczoraj wieczorem i dziś rano, ale zdarza się też rzadziej, ale często ostatnio 2 razy w tygodniu. Zawleczka się nie zrywa i często po zejściu do kotła i ręcznego włączenia podajnika ślimak się kręci bez problemu, a czasem jest tak, że po ręcznym włączeniu ślimaka silnik buczy, ale ślimak się nie obraca. Kiedy już jest sytuacja druga, że silnik buczy ale nie obraca ślimaka to wystarczy odkręcić magnez i minimalnie kluczem poruszać go ręcznie i działa bez problemu. Wczoraj wyciągałem ślimak, żeby sprawdzić czy się przerwał (rok temu wymieniałem na nowy), ale jest cały. Zamówiłem sobie endoskop, żeby zobaczyć czy nie ma dziury co byłoby dziwne bo podajnik i palenisko też nowe z tamtego roku, ale zobaczymy. 
Jak włożyłem ślimak i włączyłem po pustu to zaobserwowałem że 2 razy jakby przy obracaniu się zawiesił i przeskoczył nagle i 3 razy było słychać jakby się gdzieś ocierał i później cisza. Sprawdzałem czy ślimak nie jest krzywy, ale nic takiego nie widziałem.
W czym może być problem? Ktoś miał podobnie? 
Przed wymianą paleniska i podajnika rok temu też był co chwilę alarm zawleczki, okazało się wtedy że złamał się ślimak, wymiana nic nie dała i wyszło że przekładnia też strzeliła i później dopiero okazało się (alarm dalej nie ustępował, co kilka dni zawleczka) że w podajniku przy palenisku  była dziura. Wszystko więc nowe z tamtego roku, jedynie silnik został stary bo ciągle pracuje i nie słychać żeby coś mu się działo.
2022-09-20 13:05
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Kondensator  jeśli ślinik buczy , jelsi silnik i slimak sie obraca a wywala alarm sprawdź magnesy i odległość czujnika 
2022-10-10 20:49
  gwarek Posty: 579 Ostrzeżenie: 0

Potwierdzam.
Zdemontuj zawleczkę i pokręć ręcznie.
Musi iść dość lekko a czerwona dida z czujnika zawleczki musi co pół obrotu zaświecić.
Potem to samo ale z zawleczką i na samym silniku.
Problemy z silnikiem to kondensator.
Fatalnie jak przekłądnia lepiej jak ślimak.
2022-10-16 11:34
  boojak Posty: 8 Ostrzeżenie: 0
ja mialem uszkodzony magnes. kupiłem nowy (10 szt za 5 zł) i wymieniłem. 3 miesiące pracowałem też na wyłączonym czujniku i też było ok
Użytkownicy online: