W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Pompa ciepła w zastępstwie OEP Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona20 / 21Następna stronaOstatnia strona
2022-11-02 19:26
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Gdzieś tu pisałem, że mi światłowód padł. Przyjechali w końcu i naprawili, tzn. wymienili cały "kabel". Był przegryziony tuż przy dachu, przy uchwycie. Chyba wiem co za menda to zrobiła... od kilkunastu dni czarna wiewiórka mi po domu lata - po ścianach lata jak po płaskim hehe Przypuszczam że to ona przegryzła ten kabel. Się zachwycałem, bo wiewiórka na parapecie na piętrze siedzi hehe, a to taka mała menda
dodane 2022-11-02 19:26
faco napisał » 2022-11-02 19:21
A no działa , robi swoją robotę 
I dobrze, ja się męczyłem z ekoenergią prawie dwa sezony zanim zrobiłem dobry palnik 130x130. Działaj, dziel się z innymi, super

2022-11-02 20:19
  oxalis3 Posty: 304 Ostrzeżenie: 0
Panowie dobrze, że trup (czyt. forum) ożył, ale tak skaczecie po tych2 wątkach, że trudno się połapać. Ja tam chcę się czegoś dowiedzieć. Mam kilkuletnie doświadczenie na tym forum i na szczęście miedzy tymi głupkami, baranami,  płaczkami, chamami, hipokrytami, gownami, pierdami itp. można się czegoś dowiedzieć.  Lepiej tak niż wcale.
 PS. faco chwała Tobie, ale to wątek o PC.
2022-11-02 20:37
  energotop Posty: 95 Ostrzeżenie: 0
verb napisał » 2022-11-02 19:13
Kurde, to jak teraz będzie. Będziemy się wymieniać info, czy wszyscy zaś obrażeni ? Dla mnie info jest ważne, bo mogę się zastanawiać czy wszystko jest jak trzeba. Lubiłem siedzieć przy OE, paliłem fajkę, kombinowałem. Będzie mi tego brakować hehe

ja się nie pozbyłem. Czeka na lepsze czasy w okrojonej wersji 🤣. Palnik i nowy wyspawany zasobnik leżakują w stodole. 

dodane 2022-11-02 20:37
verb napisał » 2022-11-02 19:26
Gdzieś tu pisałem, że mi światłowód padł. Przyjechali w końcu i naprawili, tzn. wymienili cały "kabel". Był przegryziony tuż przy dachu, przy uchwycie. Chyba wiem co za menda to zrobiła... od kilkunastu dni czarna wiewiórka mi po domu lata - po ścianach lata jak po płaskim hehe Przypuszczam że to ona przegryzła ten kabel. Się zachwycałem, bo wiewiórka na parapecie na piętrze siedzi hehe, a to taka mała menda
dodane 2022-11-02 19:26
faco napisał » 2022-11-02 19:21
A no działa , robi swoją robotę 
I dobrze, ja się męczyłem z ekoenergią prawie dwa sezony zanim zrobiłem dobry palnik 130x130. Działaj, dziel się z innymi, super


Z tego co widzę i czytam to nie tylko wiewiórka chętnie światłowód by Ci pogryzła 🤣
2022-11-02 20:43
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0


Hej Waco. OE wywaliłem na złom, choć nic mu nie było. Wkurzyłem się, że nie mogę zrobić zapasu opału na kolejny rok. A dostęp do neta.... hehe, mnie to już mało rusza, że ktoś podgryza Pozdrawiam serdecznie kolego.
Aaaa widzisz, kiedyś chciałeś ster dla ojca, wtedy nie miałem, ale teraz mam z mojego grata. Jak chcesz to nima problema.
2022-11-02 20:53
  energotop Posty: 95 Ostrzeżenie: 0
U mnie węgla też "niet". Narobiłem trochę drewna więc OEP został jako awaryjny zasilacz z UPSem w razie W. Mam nadzieję że zimy srogiej nie będzie i voltów wszystkim wystarczy. 
2022-11-02 20:59
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Zobaczymy, Wy tam w Turowie na razie dajecie radę.
2022-11-02 21:04
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

U mnie OEP też leży nie podłączony. Nie planuje wracać do niego październik z pompy ciepła wyszedł 200zł za ogrzewanie i CWU.
Fakt jest taki że pogoda na zewnątrz jednego dnia zachęca do palenia innego już nie. Dziś w nocy u mnie ma być 2*C jutro w okolicach 14*C  dawno takiego listopada nie było.
Generalnie pompa ciepła to zupełnie inna bajka niż OEP, żałuję że w 2015r nie kupiłem pompy nawet gówna Haiera. Ile tego prądu zje 5000kWh * 0,7zł/kWh 3500zł. Mając PV za prąd bym może zapłacił 1000zł - żadne pieniądze.
2022-11-02 21:12
  radsti Posty: 35 Ostrzeżenie: 0
No i tak trzymać panowie. Naprawdę wielki szacunek dla wszystkich, którzy się dzielą z resztą użytkowników swoimi doświadczeniami, wiedzą, przemyśleniami, jest bowiem duża szansa że ich spostrzeżenia dopomogą w dobraniu optymalnego nowego żródła ciepła. Osobiście nie zamierzam w najbliższym czasie zamieniać swojego "niebieskiego" na nic innego, dopóki chodzi bezawaryjnie i mam jeszcze tanio kupiony węgiel to nic nie zmieniam, ale naprawdę z dużą ciekawością czytam Wasze posty i spostrzeżenia, mam wywalone na to kto spali pół tony mniej czy zużyje o 100KW prądu więcej, to nie są zawody tylko liczę na Wasze szczere wpisy, bo podejrzewam że większa część tego forum za rok, dwa, pięć czy dziesięć lat stanie przed decyzją co wybrać i te wasze doświadzczenia pomogą w dobrym wyborze. Szacunek dla verba za chęć podzielenia się swoimi problemami , choć sam instaluje, nie ściemnia, pisze jak jest i o to chodzi. Ameno, karoka,leon22 i wielu innych niewymienionych, naprawdę z przyjemością czyta się Wasze fachowe posty, dzieki Wam to forum istnieje i naprawdę ono żyje. To nie jest konkurs na najlepszego palacza, tylko forum gdzie tacy goście jak ja uczą się na Waszych poradach błedach i różnych pomysłach. I o to chodzi. I za to Wam serdecznie dziękuję, jako nieliczni macie czas coś napisać, pomyśleć ,dopomóc.
Tak trzymać
2022-11-02 21:16
  mamut Posty: 352 Ostrzeżenie: 0
@Ameno25 przy podłogówce i siłownikach zero-jeden jest jak piszesz. Przy grzejnikach jest trochę inaczej, bo tu głowice z bero modulują z mocą i przy dobrym ustawieniu krzywej na PC, mogą całkiem fajnie wprowadzić korektę w danym pomieszczeniu gdy coś tam jeszcze wpływa mocno na temperaturę (nasłonecznienie, jakaś aktywność)

@karoka65 z tymi dziłaniami ES w kierunku pomp, to właśnie chodziło mi o to, że można wskazać jaki "czajnik" grzeje i np zmienia się charakter pracy głowic w kierunku zwiększania przepływu na grzejniku do pracy na małej delcie.
2022-11-02 21:17
  energotop Posty: 95 Ostrzeżenie: 0
 
verb napisał » 2022-11-02 20:59
Zobaczymy, Wy tam w Turowie na razie dajecie radę.
My"kopacze torfu"(zwani górnikami) zawsze dajemy radę 🤣. 
2022-11-02 21:24
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
radsti napisał » 2022-11-02 21:12
...I za to Wam serdecznie dziękuję, jako nieliczni macie czas coś napisać, pomyśleć ,dopomóc.
.Hehe, już raz dostałem medal od szoguna Komorowskiego. Teraz kolejny, chyba bardziej wartościowy. Cieszę się, że moje info pomaga. Dalej będę pisał jak jest naprawdę, ale musisz wziąć pod uwagę, że to prawda, która niekoniecznie przekłada się na szeroko rozumiany ogół. Już dawno pisaliśmy, że nie idzie porównywać zużycia (wtedy grochu) wg schematu 120m to 120m. Każdy budynek jest inny, inni ludzie go zamieszkują, inne są potrzeby. Ale.... można wyrobić sobie jakieś zdanie, poszukać co można poprawić - o to chodzi na forach. Pozdrawiam serdecznie
2022-11-02 21:31
  faco Posty: 823 Ostrzeżenie: 0
verb napisał » 2022-11-02 21:24
 Każdy budynek jest inny, inni ludzie go zamieszkują, inne są potrzeby.

I tego trzeba się trzymać 
2022-11-02 21:31
  energotop Posty: 95 Ostrzeżenie: 0
I to święta prawda. Trzeba brać poprawkę. Niestety. Sporo jest "słodkiego pierdzenia" po forach. Jak to mało spalam, jak mało zużywam, jak dużo produkuję, jak tanio kupiłem... Trzeba brać poprawkę, mieć zdrowy rozsądek i trzeźwo na wszystko patrzeć. A Tobie Romek nie jeden medal się należy. 
2022-11-02 21:35
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Nie mam Waco takich potrzeb hehe Jak mi się udało komuś pomóc, to się cieszę.
2022-11-02 21:41
  oxalis3 Posty: 304 Ostrzeżenie: 0
Ameno25 napisał » 2022-11-02 18:55
Verb , mam swoją wiedzę, mam swoją szkole i wykształcenie i chociażby nie wiadomo co kto tutaj pisał swoją wartość znam  
Przepraszam (faco), że nie w temacie. Energotop pojawił się na forum, ten, który z kolegami (bobas, grisza) wyśmiewali i szydzili kiedyś . Przepowiadali, że mój kocioł to ze 3 lata nie pociągnie. Kociołek 8 rok azpierdala.
2022-11-02 21:49
  energotop Posty: 95 Ostrzeżenie: 0
oxalis3 napisał » 2022-11-02 21:41
Ameno25 napisał » 2022-11-02 18:55
Verb , mam swoją wiedzę, mam swoją szkole i wykształcenie i chociażby nie wiadomo co kto tutaj pisał swoją wartość znam  
Przepraszam (faco), że nie w temacie. Energotop pojawił się na forum, ten, który z kolegami (bobas, grisza) wyśmiewali i szydzili kiedyś . Przepowiadali, że mój kocioł to ze 3 lata nie pociągnie. Kociołek 8 rok azpierdala.
Odszczekuje. Nie wiedziałem że są takie pancerne. Pozdrawiam 
2022-11-02 21:50
  faco Posty: 823 Ostrzeżenie: 0
Niektórzy mają domy jak typowe termosy i pisze ile on nie spali czy nie zużyje prądu. Ja mam na południe jedno okno, reszta tylko północ, ocieplę chatę styropianem i co, w lato będę w niej chodził w golfie To teraz dla mnie sztuką w gołej budzie jaką mam, jak najmniej przerobić.
2022-11-02 22:02
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
I to mi się podoba, bo nikt nie mówi jak jest po ociepleniu, a jest zupełnie inaczej Szkoda strzępić języka. Może znajdą się tacy, co napiszą prawdę.
2022-11-02 22:18
  oxalis3 Posty: 304 Ostrzeżenie: 0
Dlatego zadałem, gdzieś wcześniej, pytanie czy jest przełożenie ze spalania eko na PC. W praktyce, a nie teorii i w przybliżeniu. Dzięki Ameno, napisałeś, że spalałeś ok. 300 kg ekomiału , a w tym sam okresie (zupełnie nieporównywalny) PC wzięła ok. 200kW. Mi takie info wystarczy i proszę o więcej innych użytkowników PC i tych co przeszli na gaz.
2022-11-02 22:23
  energotop Posty: 95 Ostrzeżenie: 0
I jakie wyciągnąłeś wnioski? Bo okresy jak sam mówisz są nieporównywalne. 
Pierwsza stronaPoprzednia strona20 / 21Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: