W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  "Dodatek węglowy" czyli 3tys. PLN na cokolwiek :) Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 3Następna stronaOstatnia strona
2022-07-31 13:32
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Niektórzy już zmieniają swoje deklaracje złożone do CEEB, zmieniają źródło ogrzewania żeby dostać 3tys na wungiel, masowo omijając system. Polak potrafi
https://www.onet.pl/informacje/onetkrakow/polacy-omijaja-system-jak-dziura-w-deklaracji-ceeb-pozwala-ubiegac-sie-o-pieniadze/xzvm4f1,79cfc278
2022-07-31 16:25
  Pink01 Posty: 198 Ostrzeżenie: 0
Zdenek napisał » 2022-07-30 21:26
Pink01 napisał » 2022-07-29 15:50

Najprościej jest krzyczeć o manipulantach, spekulantach. O badylarzach i prywaciarzach. Proszę Cię, wyłącz TVP. Włącz myślenie. 



Właśnie przełączyłem TVN na Polsat 😁
No i wydało się 😁
Najważniejszy jest biznes i zarobek 🤣
A co tam! Ludziska zapłacą! co nie?
I koło się zamyka 👍🏻 Inflacja rośnie!
Mam w rodzinie, jak to nazwałeś "prywaciarza" i jedynie czym się nie przejmuje to jego pracownicy!
Ja na niego nie narzekam i nie krzyczę 😁 a jego pracownicy z reguły boją się na niego narzekać a krzyczą chyba tylko we śnie 🤣
On sam, od dwóch lat pandemii, tylko narzekał że ma ograniczone możliwości zagranicznych wyjazdów wypoczynkowych 😎 a od roboty to ma ludzi!

Że też Ciebie tak drażni, że ktoś ma lepiej niż Ty. A nie zastanawia Cię na przykład, jak to jest, że górnicy i inni uprawnieni do deputatu węglowego masowo przestali pobierać w tym roku ekwiwalenty pieniężne za te deputaty. I w tym roku " odbierają " węgiel w naturze. To znaczy - sprzedają swój deputat. Prywatnemu po 2 - 2,5 tysiąca za tonę. A rekinowi taniej. Potem ten węgiel trafia do obrotu. Na całkowitym nielegalu oczywiście, nikt nigdy i na żadnym etapie nie zapłaci od tego obrotu grosza PIT-u ani VAT-u. Górnik co zarobił 10 - 15 klocków lewizny, rekin co z każdej tony ma spory zysk i na końcu handlarz który to bez papieru sprzeda klientowi. Ale to nie spekulacja, no nie? To tylko zaradność Sutenera ( tfu - suwerena miało być ).
Zastanowiłeś się jaka ilość węgla tym sposobem paruje z legalnego obrotu? Ile więcej mogłoby być na przykład  wystawiane na sklepie PGG?
2022-07-31 22:30
  Zdenek Posty: 34 Ostrzeżenie: 0
Pink01 napisał » 2022-07-31 16:25

Że też Ciebie tak drażni, że ktoś ma lepiej niż Ty. A nie zastanawia Cię na przykład, jak to jest, że górnicy i inni uprawnieni do deputatu węglowego masowo przestali pobierać w tym roku ekwiwalenty pieniężne za te deputaty. I w tym roku " odbierają " węgiel w naturze. To znaczy - sprzedają swój deputat. Prywatnemu po 2 - 2,5 tysiąca za tonę. A rekinowi taniej. Potem ten węgiel trafia do obrotu. Na całkowitym nielegalu oczywiście, nikt nigdy i na żadnym etapie nie zapłaci od tego obrotu grosza PIT-u ani VAT-u. Górnik co zarobił 10 - 15 klocków lewizny, rekin co z każdej tony ma spory zysk i na końcu handlarz który to bez papieru sprzeda klientowi. Ale to nie spekulacja, no nie? To tylko zaradność Sutenera ( tfu - suwerena miało być ).
Zastanowiłeś się jaka ilość węgla tym sposobem paruje z legalnego obrotu? Ile więcej mogłoby być na przykład  wystawiane na sklepie PGG?




I tu następny dowód, prawie że putinowskiej, a może sponsorowanej przez putina i ekologów, PROPADANDY!
Chłopie! Możesz wierzyć w cuda i oPOzycję! A le ja po 30 latach roboty w GÓRNICTWIE 😎  na dole! Dla Twojej informacji. 😎 Pod ziemią! Teraz jestem na pyndzyji 👍 
Czy mi jest gorzej od kogoś innego? 🤣 Nie chcę być złośliwy, więc Sam Sobie odpowiedz!
 W JSW, a tam pracowałem 👍🏻 deputat węglowy od WIELU lat jest wypłacany w gotówce, a w tym roku za deputat wypłacony w kwietniu, dostał byś na dzień dzisiejszy, jakieś półtorej tony ekogroszku 🤣
Sprzedaż indywidualna zwykłego węgla, jest już od paru miesięcy zawieszona! 
A jeśli chodzi o emerytów górniczych to deputatu węglowego w JSW już NIE MA OD PARU LAT
Tak że górnictwo znam od samego "dołu" 😁 i wiem że ludzi nie znających podstaw górnictwa, nie przekonam!
A tak z przekąsem Ci powiem że ten "prywaciarz" z mojej rodziny, wziął i zwolnił i po 6 latach z kopalni, bo stwierdził że "na dole to cza za....alać, a on ma od tego roboli"
Ma roboli i ich wykorzystuje do maxa, to jego i pracowników życie i sprawa! 
A jeśli chodzi o "kolegę" michas1978.
Też masz takie pomysły na "roboli"?
Bo ja wolę sam za....dalać a nie wykorzystywać innych!
Złośliwości i teksty o "nieudaczniku"? 🤣 to "kolego" michas1978!
Jak widzę 🤣 mnie, w przeciwieństwie do niektórych, stać na pellet 👍 A Ciebie nie stać na rozsądek i poszanowanie INNYCH!
Tak po ludzku, pozdrawiam i życzę zdrowia i spokoju. 😉 
2022-07-31 23:25
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Nie pisałem że cię nie stać na pellet tylko kotły słabe tak jak Twoje myślenie
2022-08-01 08:36
  Pink01 Posty: 198 Ostrzeżenie: 0
No to widocznie agenci Putina sprzedają talony na deputaty węglowe w internetach i pod kopalniami, nie górnicy. I widocznie tacy sami agenci wpuszczają ciężarówki po odbiór tego węgla z deputatów poza kolejką oczekujących odbiorców. I ci sami agenci powstrzymują służby skarbowe od kontroli tego nielegalnego obrotu, chociaż na kopalni rejestrowane jest każde podstawiane pod załadunek auto datą, godziną, tonażem, numerem rejestracyjnym i danymi osobowymi kierowcy i gdyby ktoś chciał ten proceder ukrócić to starczy skontrolować papiery na kopalni  
Nie ośmieszaj się. Handlowałem węglem na własnym składzie opału przez blisko 20 lat, znam wszystkie kanały jego dystrybucji.   
2022-08-01 10:39
  Walter Posty: 169 Ostrzeżenie: 0
Pink01 napisał » 2022-08-01 08:36
No to widocznie agenci Putina sprzedają talony na deputaty węglowe w internetach i pod kopalniami, nie górnicy. I widocznie tacy sami agenci wpuszczają ciężarówki po odbiór tego węgla z deputatów poza kolejką oczekujących odbiorców. I ci sami agenci powstrzymują służby skarbowe od kontroli tego nielegalnego obrotu, chociaż na kopalni rejestrowane jest każde podstawiane pod załadunek auto datą, godziną, tonażem, numerem rejestracyjnym i danymi osobowymi kierowcy i gdyby ktoś chciał ten proceder ukrócić to starczy skontrolować papiery na kopalni  
Nie ośmieszaj się. Handlowałem węglem na własnym składzie opału przez blisko 20 lat, znam wszystkie kanały jeg


o dystrybucji.   


Zadzwoń na kopalnię i spytaj jak jest z dystrybucjä, bo mimo jednej spółki w każdej jest inaczej i skończ wylewanie życiowych frustracji człowieku. Tak samo jak z kupowaniem węgla ze strony PGG, można go kupić potwierdzam, bo sam zamawiałem dla sąsiada w podeszłym wieku 5t, odbiór z transportem  na odległość 15km wyszedł 950zł tona. 
2022-08-01 10:58
  Zdenek Posty: 34 Ostrzeżenie: 0
Walter daj spokój. Zaraz ogłoszą że jesteś węglowym agentem putina!
Celowo napisałem putin z małej bo w przeciwieństwie od innych, taki mam szacunek do zbrodniarza!
Wszędzie robią przekręty, kanty i złodziejstwo! Tak jak na kopalniach, tak i na składach opału!
Ale jeśli zaczniesz te "przekręty" krytykować to zaraz tu zaczną wylewać hejt!
Ciekawe, co nie?
2022-08-13 10:50
  GREG1983 Posty: 40 Ostrzeżenie: 0
We faktach coś pisali ze jeżeli w "gospodarstwie" są dwie rodzinylub więcej i każda wykłada pieniądze a zakup opału to podobno każda moze składać wniosek na dodatek węglowy, prawda to? 
2022-08-13 11:44
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Wg ustawy, kto pierwszy ten lepszy
Cyt. :
"Zgodnie z opublikowanym w środę projektem rozporządzenia, wniosek o wypłatę dodatku węglowego zawiera dane dotyczące wnioskodawcy. , w tym dane konieczne do jednoznacznej identyfikacji (imię, nazwisko, PESEL, dane dokumentu potwierdzającego tożsamość), i jego gospodarstwa domowego. Jak podkreślono, weryfikacja tych danych przez gminę jest konieczna, w szczególności z uwagi na fakt, że jednemu gospodarstwu domowemu przysługuje jeden dodatek węglowy. W przypadku złożenia wniosku przez więcej niż jednego członka gospodarstwa, przyznawany on będzie pierwszemu z wnioskodawców."
2022-08-15 09:41
  anaana Posty: 649 Ostrzeżenie: 0
Leon każde gospodarstwo domowe dostanie 3tyś.
Może być jeden kocioł a dwa gospodarstwa.
Dom piętrowy, u góry mieszkają dzieci na dole rodzice, są to dwa oddzielne gospodarstwa domowe, każdy żyje za swoje pieniądze , jeśli podasz że stanowicie jedno gospodarstwo to dostaniecie 3tys, jeśli zgłosicie 2 gospodarstwa dostanie góra 3tyś i dół 3tyś.
Nie ma dodatku węglowego do kotła na paliwo stałe tylko do gospodarstwa domowego w którym głównym czynnikiem grzewczym jest węgiel.
Teraz chyba już jasne? 🤔
dodane 2022-08-15 09:41Kto pierwszy ten lepszy ale z jednego gospodarstwa domowego np. mąż złoży żona nie dostanie. 🤣🤣👍
2022-08-15 11:28
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
@anaana doczytałem i faktycznie masz rację   Pytanie czy oba gospodarstwa złożyły osobne deklaracje? Trochę to jest wszystko zagmatwane, czas zweryfikuje jak to będzie wypłacane? Jak widać są luki na korzyść gospodarstw palących węglem.

CYT. :
Pytanie: 
Mieszkam z mężem i dzieckiem na parterze domu. Piętro jest zamieszkałe przez teścia i teściową. Obie rodziny żyją osobno w zakresie rachunków, zakupów. W domu jest piec na węgiel zgłoszony do CEEB. Dom należy do teściów. Kto ma prawo do dodatku węglowego?


Odpowiedź :
"Dodatek węglowy 3000 zł otrzymają jako osobne świadczenia obie rodziny. Bez znaczenia prawnego jest to, że dom (w tym piec) należy do teściów. Dodatek nie jest wypłacany według formuły „3000 zł na piec”, a według formuły "Każda rodzina korzystająca z węgla do ogrzewania otrzyma 3000 zł"
2022-08-15 11:45
  anaana Posty: 649 Ostrzeżenie: 0
Znowu się zapędziłeś, deklaracje składa właściciel lub zarządca budynku, na jeden adres jest jedna deklaracja.
Jeśli jest w deklaracji zaznaczony węgiel to będzie dodatek węglowy.
Tak jak wyżej jeden kocioł dwie rodziny 2*3tyś.
2022-08-15 14:26
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Nie zapędziłem, tylko czegoś tu nie rozumiem, dodatek wg mnie powinien dostać tylko właściciel budynku reszta to dla mnie przekręt za który wszyscy zapłacimy  
2022-08-15 14:35
  przemekoep10kw Posty: 232 Ostrzeżenie: 0
Ja tam wolę żeby opał był po normalnej cenie nie chce dodatku. A ten węgiel z pgg  nadaje daje się na kamienie ozdobne a nie do palenia 
2022-08-15 17:30
  anaana Posty: 649 Ostrzeżenie: 0
Leon jeśli mieszkają dwie rodziny to zapewne składają się na węgiel góra dół czyli ogrzewają się węglem i jedni i drudzy.
 Chyba że tylko właściciel kupuje węgiel ale zapewne w czynszu dolicza koszt ogrzewania, jeśli dolicza to druga rodzina musi więcej zapłacić. 🤔
dodane 2022-08-15 17:30Przemek nie musisz kupować z PGG kupuj ruski jak do tej pory, ja bardzo chwaliłem Bartex gold gdy był po 960zł, malutko popiołu świetna kaloryczność.
Teraz mam 5t Karlika zmodyfikowałem palnik i nawet nie ma dużych kalafiorów, zobaczymy jak będzie zimą, teraz na Cwu idzie ok 2,5kg eko czyli wynik jak najbardziej ok gdy eko kosztuje ok. 1000zł w innym przypadku grzałka lepsza.
2022-08-15 19:59
  przemekoep10kw Posty: 232 Ostrzeżenie: 0
To nie wiem to zdradz jakie masz nastawy by paliło się dobrze mi to nie spała na pyłek jak dawniej 
2022-08-15 21:02
  anaana Posty: 649 Ostrzeżenie: 0
Pyłek jest możliwy przy małym powietrzu, ale nie spalam go w Ogniwie tylko na retorcie okrągłej, dociąłem otworów w koronie od góry a nacięcia od dołu zakleilem sylikonem.
Dzięki takiej modyfikacji brak wielkich kalafiorów i co najważniejsze brak sadzy. Mniejszy nadmuch mniejsze ciśnienie i ogień jest spokojny, zupełnie jak na starym Brucerze.
dodane 2022-08-15 21:01Dodatkowo nie każdy eko pozwoli na pyłek jak z papierosa. 
Tak miałem na Bartexie lub Sobianku. Nasz eko jest gorszy i dlatego nikt go nie chciał👍
dodane 2022-08-15 21:02P.S. Musi być pyłek? Eeeeej chyba chleba z tej mąki nie będzie 🤣🤣👍
2022-08-15 22:32
  romnix Posty: 49 Ostrzeżenie: 0

Podobno większość firm które trudniły się importem węgla z Rosji miały zakontraktowane i większości zapłacone setki tysięcy ton węgla, także genialny strateg z nowogrodzkiej znowu zabłysnął. Jakich mamy polityków właśnie na tym przykładzie widać wystarczyło policzyć jaką mamy własną produkcję ile sprowadzamy i gdzie ten węgiel jest jeżeli nie zalega i został zużyty, mieli w marcu dostęp do częściowej już bazy CEEB i można było z bardzo dużą dokładnością policzyć jakie będą konsekwencje embarga na rosyjski węgiel. W tej chwili wydają 12 mld na dodatek węglowy który tak faktycznie nic nie pomoże bo to zaledwie 1 tona do tego automatycznie zaczęli płakać osoby które ogrzewają domy innymi źródłami to kolejne miliardy. To wszystko pewnie w marcu genialny strateg wymyślił, czekaj pokażemy ruskim, Pinokio dawaj embargo za brata, no to się odgryźli Putinowi nie dość że zachował już zapłacony węgiel to jeszcze sprzeda go Chińczykom. Co mądrego zrobili z gazem, my nie bierzemy gazu z Rosji ! ale biorą z re-konektora w Niemczech (Niemiecki gaz ) oczywiście ten gaz kupujemy dużo drożej, następny wałek to pełne magazyny czyli 1/4 rocznego zapotrzebowania na gaz. Czego nie umiem zrozumieć to dlaczego trociny vel Pellet zdrożały o 100 %.


Oczywiście jak większość wezmę dodatek węglowy ale szczerze mogą sobie go w 4litery włożyć tylko niech znowu węgiel kosztuje 1000 zł. Nie mam dobrego zdania o tym rządzie ale obawiam się że rudy i jego załoga powiedziała by coś w stylu "taki mamy klimat" i całkowicie olali by sprawę wybór jest trudny albo genialni stratedzy z drukarnią w czterobrygadówce albo radźcie sobie sami.


Jeszcze coś napiszę o Ukrainie, idiotyzmem było robić nadzieję Ukraińcom na członkostwo w NATO, ruscy wpuszczą sobie wrogi sojusz 1000km od Moskwy no na pewno, kiedyś do Polski przyjeżdżali Ukraińcy którzy chcieli pracować i podnieść sobie swój poziom życia cóż Polacy robili tak samo i nie ma w tym nic dziwnego i złego. Niestety wraz z wojną do Polski napływają również ci którzy wykorzystują systemy socjalne tak było w Niemczech tak jest teraz w Polsce. Najgorsze jest to że napływają coraz bardziej roszczeniowi Ukraińcy a genialni stratedzy na nowogrodzkiej oczywiście zaczęli jeszcze przyciągać ich 500+ itp. zamiast zachęcić do pracy i tak jadąc obok centrum kulturalnego w mojej miejscowości gdzie mieszkają Ukraińcy widzę jak młode matki siedzą na ławkach piją piwko i palą fajki huśtając podwójne wózki z dzieciaczkami. Tak to jest jak rządzą genialni stratedzy !        
2022-08-15 23:19
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Dlatego dziwi mnie fakt, że 3tys na gospodarstwo,  a nie na źródło spalania zgłoszone w CEEB, teraz właściciel może mieć jeden kociołek, a w domu 3 rodziny np.z Ukrainy i każda z nich dostanie po 3k, ale co tam jak dają to trza brać, przecież nas stać 
2022-08-15 23:25
  anaana Posty: 649 Ostrzeżenie: 0
Leon nie chciałbyś mieć w domu 3 rodzin z Ukrainy i tych marnych 3tyś.
Albo dokoptuj sobie 3 rodziny i sobie dorobisz do wungla 🤣🤣👍
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 3Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: arturro2112, domimik, Kiler5, LeszekZ, Tomkant