W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  wymiana płyty głównej i podłączenie do internetu Subskrybuj
2022-04-28 08:19
  ondrasz Posty: 4 Ostrzeżenie: 0

Witajcie
Miałem zdarzenie po burzy i wymieniłem płytę główną sterownika.
Po wymianie kocioł działa itd, ustawiłem prawie wszystko jak trzeba ale chciałem podłączyć z powrotem do internetu.
Zauważyłem, że teraz ID sterownika wyświetla mi się jako 0 (zero).
WIecie może co i jak mam zrobić żeby jakiś nr ID pojawił się i dało się go podłączyć do netu?

Obawiam się, że np aktualizacja może mi nie przejść jeśli będę miał jako zero nr ID sterownika. Wyświetlacz i czujki wszystkie pozostały stare, wymieniałem samą płytę główną.
Tutaj należą się podziękowania dla firmy Elektrosystemza błyskawiczną wysyłkę i dostawę płyty - zamówienie telefoniczne i w24godz i miałem w domu płytę i mogłem działać.
Karty sd nie przekładałem ze starej płyty na nową, na nowej płycie była już zamontowana karta.
Sterowni ecoal v3.5, kocioł ogniwo eko plus M
2022-04-28 08:25
  mnich Posty: 268 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM /SERWIS
Witam
Po wymianie PCB należy na nowo dodać sterownik do swojego konta.
Instrukcja dodawania sterownika do platformy znajduje się w plikach do pobrania na esterownik.pl
https://esterownik.pl/_files/eSterownik_podlaczenie.pdf
2022-04-28 08:41
  ondrasz Posty: 4 Ostrzeżenie: 0
mnich napisał » 2022-04-28 08:25
Witam
Po wymianie PCB należy na nowo dodać sterownik do swojego konta.

/quote]


I wtedy pojawi się jakieś ID sterownika na panelu na kotle ?
Pytam bo aktualnie mam 0 a nie chciałbym zrobić coś źle bo zwykle odkręcanie błędów użytkownika trwa dłużej niż psucie
2022-04-28 09:16
  mnich Posty: 268 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM /SERWIS
ID pojawi się po sparowaniu urządzenia z kontem.
Użytkownicy online: ALFA159, kociolek14, mpotasznik, mwozniak, pg57, rj1972