W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  temp kotla i poziom paliwa Subskrybuj
2022-02-10 18:24
  gbr14 Posty: 6 Ostrzeżenie: 0
Hej,
Mógłby ktoś zerknąć na moje ustawienia?
Często jest tak, że temperatura kotła do 45 stopni rozgrzewa się z 2h... a bez tego nie załącza się pompa więc mi nie grzeje. Da radę to jakoś przyśpieszyć?
I jak dosypie węgiel w poziomie paliwa w zasobniku to mi się nic nie dzieje, nie dodaje go do statystyk. Pomoże ktoś?
2022-02-10 19:24
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Można wiedzieć kto Ci tak namieszał w ustawieniach 
 1.Po pierwsze wyłącz pogodówkę temp.kotła ustaw na stałe temp.zadaną np.55st, chyba że nie masz czym sterować komfortem cieplnym w pomieszczeniach stąd ta opcja, to OK. 
2.Temp. załączania pomp ustaw na 40st, fabryczne ustawienie 42st.
3.Wyłącz priorytet CWU ( histereza#2 =30st) u Ciebie 1st dlatego cały czas grzeje Ci baniak jak temp.zadana w nim spadnie o 1st, pozostałe pompy zostają wtedy wyłączone 
Jak szukasz pomocy, to najpierw opisz swoją instalację: co to za kociołek, ile m2 grzejesz, czym palisz, czy dom ocieplony   itd.
4.Na początek polecam lekturę instrukcji obsługi sterownika i Poradnik Palacza dostępny na tym Forum, użyj szukajki
5.Na temat poziomu paliwa poszukaj i poczytaj w temacie Statystyki. 
2022-02-10 20:06
  gwarek Posty: 579 Ostrzeżenie: 0

315st.C na kominie .... no przynajmniej nie będziesz miał problemu z "zimnym kominem".
Ciekawe ile kocioł pożera paliwa przy takim paleniu.
Wszystko w gwizdek ....
2022-02-10 21:25
  gbr14 Posty: 6 Ostrzeżenie: 0

Dzięki za odp.Kupiłem nieruchomość i tak już było. Moje ogniwo to Eko plus 16 kW na ekogroszek, dom ocieplony. 
Łącznie mam 134 m2 i nie ogrzewam garażu który ma ok 20 m2. Ogrzewanie podłogowe, mam dwa czujniki: na dole na otwartej przestrzeni oraz na górze w sypialni (co jest trochę dziwne dlaczego tam bo jak w sypialni mam zadaną temperaturę to pompa się nie uruchamia i nie grzeje mi pokoi..) 

więc:
1. chyba nie mogę tak zrobić.
2. ok to wtedy zmniejszam (obecnie mam ustawione na 45 stopni)
3. z CWU to mam tak ustawione w programatorze, że o każdej porze mam ustawioną aktywną temp obniżoną (tj. 30 stopni) a np. wieczorem na pół godziny włączam sobie temp. zadaną (tj. 45 stopni) - jest ok?
4 i 5. Poszukam.

Staram sie w domu utrzymywac 22 stopnie jak jesteśmy. A co do pożerania to przy mrozach -5 idzie około worka i trochę na dzień (25 kg), przy +5 worek na półtora dnia, może ciut więcej starcza.

Dzięki za porady
dodane 2022-02-10 21:25Zapomniałem dodać, że ostatnio dogrzewam sobie klimą także...
2022-02-11 00:04
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Chyba czegoś nie rozumiesz, skoro praktycznie nie grzejesz CWU, to w jakim celu masz aktywny priorytet ? Wyłącz go, ustaw histereze #2 na 30st, to jest warunek. 
dodane 2022-02-11 00:04Ps. Jak masz podłogówkę to raczej powinieneś grzać ją non-stop odpowiednio zadaną temp.żeby nie przegrzewać pomieszczeń, a nie pompa CO on/off  wg mnie nie jest to ekonomiczne rozwiązanie, potem widać efekty w postaci ponad 300st w komin  Mam nadzieję że do regulacji temp.podłogi masz zamontowane jakieś zwory termostatyczne pewny
2022-02-12 13:22
  gbr14 Posty: 6 Ostrzeżenie: 0
To mam w programatorze CWU w kalendarzu ustawić na "wyłączone" wszystko a godziny w których chcę grzać wodę ustawić na temperature zadaną?
Histereza1 jest 1 stopien, histereza2 jest 1 stopien ustawione, temp zadana 45 a obnizona 15. Możesz zerknąc? Udostepnilem.

Ogólnie podłogówka długo się nagrzewa, a kiedy czujniki ogarną zadaną temp. to wiadomo nie grzeje. A mam w programatorze temp. normalna na 21,5 a komfortowa na 22 w niektórych godzinach. Te 300 stopni to jakoś ostatnio tylko było, tak to 270 jest max. i przez chwile.
W kotłowni mam 4 pompy i na każde pomieszczenie zawór (czerwony i niebieski).
2022-02-23 21:46
  pedros-20 Posty: 11 Ostrzeżenie: 0
A ta temperatura 300 czy 270 na kominie to nie wynika przypadkiem z tego, że masz zdjętą tą blachę zasłaniającą przepływ powietrza z paleniska prosto w komin aby powietrze przechodziło przez kanały pionowe? Bo takie temperatury na to wskazują
Użytkownicy online: jerzyw99, Piecgrosz, volf64