W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Przepalona retorta, czym grozi, jak wymienić? Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona1 / 2Następna stronaOstatnia strona
2022-02-05 14:48
  Lester Posty: 58 Ostrzeżenie: 0
Po 6 latach używania pieca Ogniwo Eko Plus M 20kw przepaliła mi się retorta i płomień idzie bokiem jak na załączonym zdjęciu:


ZDJĘCIE



Obawiam się, że kierowany płomień na boczną ścianę pieca, może ją szybko przepalić, gdyż nie ma na niej szamotki. 
Proszę o radę, jak poradzić sobie z takim problemem?
Czy jest jakiś serwis tych pieców?
Gdzie kupić części zamienne?
Czy konieczne jest wymieniać całe ramię wraz z retortą?

2022-02-05 15:32
  MateoKoc Posty: 474 Ostrzeżenie: 0
Zdjęcie jest trochę niewyraźne. Jak dla mnie wygląda, jakby szamotka nie leżała na swoim miejscu, a coś pod nią było.  Na przykład spiek. Nie ma szpary między cegłą, a palnikiem? Jak to wygląda po wyjęciu tej szamotki?
2022-02-05 15:39
  leON22 Posty: 6508 Ostrzeżenie: 3
Dokładanie miałem to samo napisać , wygaś "dziada" zdemontuj szamotki , wyczyść palnik i obczaj co tam się z tyłu dzieje , dopiero wtedy wrzuć foty , bo retorta raczej by się tak nie przepaliła . Jak już to z drugiej strony korpus podajnika 
dodane 2022-02-05 15:39PS. Swoją drogą po płomieniu widać, że nieźle "hajcujesz" , faktycznie mogło się coś przepalić  pewny
2022-02-05 16:14
  Lester Posty: 58 Ostrzeżenie: 0
Niestety nie jest to szamotka, ale prawa strona retorty metalowa wypaliła się zaraz pod mocowaniem szamotki jakieś 2-3 cm otwór się  powiększył z prawej strony w dół i powiększa się w miarę spalania. 
Piec mocno grzeje bo się rozpalał, moja Żona lubi ciepło odczuwalne gdy się dom nagrzewa dlatego nie palimy w nocy, dopiero koło 12 piec się rozkręca i robi mocny płomień. Być może to jest powodem szybszego zużycia retorty?
Czy ktoś z Was już wymieniał w swoim OEPM retortę? 
Za bardzo nie wiem jak się do tego zabrać i ile to może kosztować?
Bardzo proszę o jakieś rady, ewentualnie telefon do serwisu, czy kogoś kto pomoże?
dodane 2022-02-05 16:14A tak wygląda dziura, zaznaczona na zjeciu:

ZDJĘCIE
2022-02-05 16:41
  leON22 Posty: 6508 Ostrzeżenie: 3
Zdjęcie dalej niewyraźne ale jak zdiagnozowałeś usterkę , dziurę no to nic nie poradzisz , trzeba to wymienić ale nie koniecznie cały palnik , może wystarczą tylko jeden albo dwa jego segmenty .
Można kupić w sklepie Ogniwa - > SEGMENT
2022-02-05 16:55
  Lester Posty: 58 Ostrzeżenie: 0
O dziękuję to już jakaś nadzieja jest. Przepalony został element ostatni który wieńczy te segmenty, a dokładnie który jest po segmencie zewnętrznym, czyli blacha z wypukleniem na ślimaka oraz otworami na śruby. Ostatni element retorty od strony zewnętrznej, gdzie nie ma wlotu od podajnika. Nie widzę tego elementu w sklepie. 
2022-02-05 16:58
  leON22 Posty: 6508 Ostrzeżenie: 3
Słabo patrzysz   - > Segment przedni retorty
2022-02-05 17:05
  Lester Posty: 58 Ostrzeżenie: 0
Masz rację przepraszam i dziękuję. Przepalony został element przedni palnika. Zastanawiam się czy uda mi się rozkręcić te śruby zapieczone, nie wyjmując całej retorty? Robił już ktoś z Was taką wymianę? Czeka mnie dużo bałaganu i pracy jak widzę. 
Lepiej, wygasić piec i  już wymieniać, czy może to jeszcze poczekać aż spali się cały zasobnik który mam świeżo załadowany? 
2022-02-05 18:07
  gwarek Posty: 582 Ostrzeżenie: 0

Witam.
To potwierdza moje słowa ... szamoty to samo zło.
Choć nie wiem czy one są tu akurat winne
Lepiej kupić od razu te śruby razem z segmentem przednim.
Śruby odciąć w razie problemów i wstawić nowe.
Pewnie trzeba też będzie wywalić groszek z ślimaka.
Pozdrawiam.
2022-02-05 18:11
  leON22 Posty: 6508 Ostrzeżenie: 3
@Lester nie masz za co przepraszać Spróbuj może założyć tymczasowo jakąś opaskę z blachy, może wytrzyma do końca sezonu, potem oczywiście przed Tobą remont kapitalny palnika, po 6 latach palenia trzaba zweryfikować wszystko. 
2022-02-05 18:20
  gwarek Posty: 582 Ostrzeżenie: 0

Witam.
Kawałek blachy z dwoma otworamy pewnie załatwi sprawę.
Odkręcić te dwie sróby z góry i dołożyć prostokąt z blachy ze 5mm.
Pozdrawiam.
2022-02-05 18:20
  Lester Posty: 58 Ostrzeżenie: 0
Szamotki miały by być powodem przepalenia się elementu przedniego palnika? Radzisz więc ich nie stosować? Nigdy nie próbowałem jak paliłoby się bez nich, oraz czy popiół wpadałby do szufladki. 
Dobra rada z przecięciem śrubę. Spróbuje wiec zrobić to bez wyjmowania retorty. Ślimak musi zostać wysunięty?
2022-02-05 18:23
  gwarek Posty: 582 Ostrzeżenie: 0

Witam.
Chcesz reperować czy kupić nowy element ( przedni element palnika ) ????

Pozdrawiam.
P.S.
Z winą szamotek trochę pojechałem po bandzie ....
Nie lubię ich bo spiekają paliwo a to mnie wkurza.
Bez nich i ich mocowań normalnie się pali i spoko co ma spadać to spada do popielnika.
2022-02-05 18:27
  leON22 Posty: 6508 Ostrzeżenie: 3
Ps. Nie znam Twojej instalacji i ustawień kotła  ale po co kupiłeś piec z podajmikiem automatycznym żeby hajcować w nim po południu ? Zamiast grzać równo i stabilnie przez 24h/d, ewentualnie obniżyć delikatnie temp.wew.w nocy. 
2022-02-05 19:05
  gwarek Posty: 582 Ostrzeżenie: 0

Ślimaka nie wyciągaj.
Tylko klapkę wymień.
No i pal bo znowu zima idzie ....
No a tak się pali bez szamotek.

2022-02-05 20:13
  Lester Posty: 58 Ostrzeżenie: 0
Palę tak po 12, bo czego się nie robi dla kobiety? Zamierzam jednak po wymianie, spróbować stałego grzania 24/h.
Zamierzam kupić komplet i wymienić całą retortę skoro już się za to biorę, gdyż zauważyłem przepalone otwory wlotu powietrza. Jeśli mam się brudzić tą robotą, to zrobię to porządnie. W sumie już 6 lat grzania wytrzymało. 

Widzę że bez szanotek fajnie się to pali. Zamierzałem kupić nowe, ale chyba z nich zrezygnuje. 
2022-02-06 21:50
  gwarek Posty: 582 Ostrzeżenie: 0

Włąsnie Ci miałem pisać że jak już rozbierasz to lepiej wymienić całość .....
Jak dwóch wpadnie na ten sam pomysł to musi być OK.
Z drugiej strony 6 lat .... to za dużo nie wytrzymał :(
2022-02-06 22:01
  leON22 Posty: 6508 Ostrzeżenie: 3
Nie chcę się chwalić, ale mój śmiga już 7 sezon i wygląda jak nówka  
2022-02-07 11:39
  Lester Posty: 58 Ostrzeżenie: 0
To wina mojego hajcownia dla żony. Już zmieniłem technikę na stałe grzanie.
2022-02-07 19:59
  MateoKoc Posty: 474 Ostrzeżenie: 0
Lester napisał » 2022-02-07 11:39

Przy okazji zapytam. Po co masz w sygnaturze adres swojego sterownika, skoro nie jest on publiczny
Pierwsza stronaPoprzednia strona1 / 2Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: Jacky, Martines, marus, ogniwo555, swacio