W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Sklep PGG i dostępność opału Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona47 / 52Następna stronaOstatnia strona
2023-04-17 16:36
  radsti Posty: 35 Ostrzeżenie: 0
Dzisiaj rano około godziny 8 w sklepie internetowym PGG pojawił się prawie cały asortyment z węglem luzem włącznie.
Udało mi się kupić 3t GREENPAL-a luzem po 1125PLN za tonę, z transportem do KDW w sumie za 3540PLN całość, także kolejny sezon grzewczy na spokojnie zabezpieczony. Od dzisiaj PGG ma wrzucać większe ilości całego asortymentu, jak patrzałem jeszcze przed chwilą był dość duży wybór węgla luzem niestety już bez GREENPAL-a, także osoby zainteresowane zakupem niech sprawdzają sobie stronę sklepu rano, w tej chwili jest jeszcze dostępnych 17 różnych gatunków i asortymentów
2023-04-17 21:06
  oxalis3 Posty: 305 Ostrzeżenie: 0
Czy teraz są jakieś określone godziny kiedy można kupować?
2023-04-17 21:51
  radsti Posty: 35 Ostrzeżenie: 0
Niestety jak zwykle jakakolwiek komunikacja z klientem na stronie PGG to dramat, z tego co zauważyłem to ostatnim czasem wrzutki towaru były około godziny 8.00, 11.00 , 16.00 i 18.00. Od pełnej godziny 5-6 minut odświeżać (oczywiście po wcześniejszym zalogowaniu) klikając na opcję SKLEP, wówczas masz szansę się "wstrzelić" jak wrzucą pełny asortyment, niestety GREENPAL się szybko rozchodzi, ale dzisiaj prawie wszystkie inne asortymenty były bardzo długo dostępne. Po pełnej godzinie odświeżać maksymalnie 7-8 minut, jak nie ma wybranego asortymentu próbować kolejny termin.
dodane 2023-04-17 21:51Kupować możesz całą dobę zakładając że towar jest dostępny.
2023-04-17 22:11
  oxalis3 Posty: 305 Ostrzeżenie: 0
dzięki
2023-04-18 19:54
  Djack Posty: 51 Ostrzeżenie: 0
Greenpal w big-bagu wcięło :/
Płacenie za Greenpal powyżej 1k za tonę uważam za przesadę, kupowało się za połowę ceny, więc wzrost o 100%, kogoś tam zdrowo pomerdało.
2023-04-18 20:21
  radsti Posty: 35 Ostrzeżenie: 0
Nie wiem jak w Twoim piecu, u mnie OE 16kW PLUS+ GREENPAL spala się najlepiej z dostępnych na PGG ekogroszków, sam jeszcze w zeszłym roku go kupowałem po 531PLN za tonę na PGG, fakt że podrożał od tamtego czasu ponad 100% ale w dalszym ciągu to chyba najlepsza opcja zakupu - no chyba że znasz jakąś tańszą.
Sprzedaż w BB to był duży problem dla kurierów POCZTY POLSKIEJ i podejrzewam że go wycofali już z oferty.
2023-04-18 21:05
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Najlepiej z nas Greenpala zna  @Bodziasty, osobiście byłem bardzo zadowolony z jego spalania w moim OEP16kW ( stosunek jakości do ceny ), kiedyś dostępny od ręki na PGG od ponad roku trudny do kupienia szczególnie w opcji BB 
2023-04-19 08:49
  Djack Posty: 51 Ostrzeżenie: 0
radsti napisał » 2023-04-18 20:21
Nie wiem jak w Twoim piecu, u mnie OE 16kW PLUS+ GREENPAL spala się najlepiej z dostępnych na PGG ekogroszków, sam jeszcze w zeszłym roku go kupowałem po 531PLN za tonę na PGG, fakt że podrożał od tamtego czasu ponad 100% ale w dalszym ciągu to chyba najlepsza opcja zakupu - no chyba że znasz jakąś tańszą.
Sprzedaż w BB to był duży problem dla kurierów POCZTY POLSKIEJ i podejrzewam że go wycofali już z oferty.



W Greenpal - na szczęście - jestem jeszcze na jakieś 2 sezony zabezpieczony.
Mam też trochę łubinu, to go zaczynam sypać do podajnika, w proporcji 1:1 z Greenpalem, to może jeszcze ze 3 sezony bez zakupu węgla dam rade. 
Kaloryczność Łubinu nie ta, ale jak zimy będą ciepłe, a sezon grzewczy wydłużony, to jak znalazł.




Ostatnio zamawiałem Green 1.5roku temu, to te big-bagi były jakoś tak niedbale na tych paletach poustawiane - jeden to wygląda jak by glebę zaliczył.
Natomiast z wcześniejszych zamówień, odnoszę takie wrażenie że jakoś lepiej to wyglądało
2023-04-19 10:53
  rj1972 Posty: 951 Ostrzeżenie: 0
Czytając o tym Greenpalu to aż zazdroszczę. Gdyby jednak z oferty PGG interesował kogoś Retopal to radzę dobrze to przemyśleć. To na pewno się pali i przepala w 100% ale produkuje taką kupę hasia że głowa boli. To wyglada po przepaleniu jak łupek na kopalnianej hałdzie. Dobre na lato do grzania CWU ale już jesień i zima strach się bać. Od marca jadę na tym czymś. Ból nie polega na tym ze dużo ale na tym że czesto czyli dziennie trzeba to wybierać. W mim przypadku tylko świadomość że to kupiłem w ubieglym roku po starych cenach rekompensuje problem. Nie polecam bo obecnie wszystkie ekogroszki są w tej samej cenie i warto wziąść inny a nawet tańszy Greenpal wg Waszych opinii. No ale też piszecie że fajnie się pali ale nie piszecie ile to daje hasia. Kaloryczność tak sama jak dla Retopala 24+. Może również dużo ale cena rekompensuje tę kwestię i temat jest przemilczany? 
dodane 2023-04-19 10:53Zapomniałem dodać że frakcja jest tak duża że tylko czekać aż łupnie zawleczka. 
2023-04-19 20:44
  radsti Posty: 35 Ostrzeżenie: 0
W moim przypadku ilość popiołu z GREENPAL-a jest porównywalna do KARLIKA- jedyna różnica to tylko to że dużo lepiej wygląda popiół - większość pyłu, trochę lekkich pustych spieków wielkości orzecha włoskiego. Generalnie szuflada popiołu co dwa dni - czyli szału nie ma , na KARLIK-u podobne ilości popiołu tylko więcej tych pustych spieków. Ale to i tak wypas w porównaniu do tego roku, paliłem miałem z PIASTA- spiekalność RI była podana od 0 do 55, pierwszy problem to był z porządnym osuszeniem tego miału, strasznie mokry przyjechał i wieszał się w podajniku. Po dokładnym wysuszeniu skończyły się problemy z podajnikiem ale za to: dwa razy dziennie szuflada popiołu, raz w tygodniu czyszczenie dokładne pieca plus co dwa tygodnie czyszczenie czopucha i komina - ilość sadzy dramat a kurzu na instalacji i w piwnicy duże ilości. Palenie GREENPALEM to w porównaniu z tym miałem to wczasy. Co do transportu - właśnie z powodu tych źle zabezpieczonych BB z GREENPALEM na paletach strasznie kurierzy narzekali, u mnie były w zeszłym roku dwa przechylone mocno BB, jeden dało się zapakować na paleciok i lekko go korygując wyładować, drugi BB musiałem wiadrami wyładować gdzieś do połowy żeby szło go skorygować do wyładunku.
dodane 2023-04-19 20:44Generalnie jakość KARLIKA spada gdzieś od dwóch lat - najprawdopodobniej schodzą z pokładem coraz niżej i zmienia się charakterystyka węgla - coraz więcej popiołu i delikatnych spieków.
2023-04-19 21:03
  oxalis3 Posty: 305 Ostrzeżenie: 0
radsti napisał » 2023-04-19 20:44
,Generalnie jakość KARLIKA spada gdzieś od dwóch lat - najprawdopodobniej schodzą z pokładem coraz niżej i zmienia się charakterystyka węgla - coraz więcej popiołu i delikatnych spieków.

Ja w tym sezonie jadę na Karliku, 2 tony spaliłem kupione latem, a teraz palę kupionym w lutym (oczywiście kupionym w roku ubiegłym). To kompletnie różny węgiel. Dla porównania podam ustawienia w grupowym, które wyglądały najlepiej. Ten z lata 8 kW 4 podania wiatr 39%, ten z lutego 3 podania wiatr 35%. 
2023-04-19 21:19
  radsti Posty: 35 Ostrzeżenie: 0
Dokładnie jest tak jak piszesz, mam porównanie. Miałem od syna parę worków Karlika luzem z 2020 - spalał się na pyłek. Zakup z 2021 i 2022 workowany oczywiście po przesuszeniu już inne ustawienia, problem ze zwiększoną ilością popiołu i lekkimi spiekami. Nie mam porównania z tegorocznym KARLIK-iem ale na forach ludzie narzekają właśnie na zwiększoną ilość popiołu i jego jakość - podejrzewam że zmienia się charakterystyka tego węgla. Tylko żeby było jasne - on nie jest zły tylko pogorszyła się jego jakość na przestrzeni kilku lat.
2023-04-22 08:31
  glowapio Posty: 1 Ostrzeżenie: 0
Coraz częściej i dłużej na PGG jest dostępny ten eko. Miałem cały sezon eko luzem z Piasta co było dramatem, no chyba że był kombinowany, nigdy tyle popiołu i spieków nie miałem. Tak z ciekawości, które eko workowane są najczęściej polecane i brane z PGG i Taurona? Ktoś coś poleci? Dziękuje.
2023-04-22 08:46
  Kdrabik Posty: 19 Ostrzeżenie: 0
Jak luzem ,  Tauron to tylko Ekogroszek ( ten w różowych workach ).   
Jaret ( żółte worki) też spoko ale on mi się bardziej sprawdza na lato gdy grzeje samo CWU 
2023-04-22 21:32
  rj1972 Posty: 951 Ostrzeżenie: 0
Taurona można kupić na kartki od górników luzem. Wiem, że są tacy co w ten sposób się zaopatrzyli.
2023-05-03 10:49
  macko72 Posty: 58 Ostrzeżenie: 0
od jutra zmiany na ppg przy zakupie 5 ton drugie 5 ton kupisz o 2000 tysie taniej
2023-05-03 12:11
  radsti Posty: 35 Ostrzeżenie: 0
Nie do końca tak, dokładnie to:

W e-sklepie PGG będziemy mogli włożyć do koszyka od 1 do 5 ton wybranego towaru z zaznaczeniem, że chcemy wziąć udział w promocji. Automatycznie wystawione zostanie drugie zamówienie na taką samą ilość towaru.    Zapłacimy za pierwsze zamówienie oraz 1 procent zaliczki za drugie i będziemy mogli odebrać pierwszy zakup w ciągu 30 dni. Po odbiorze otrzymamy w e-mailu link do drugiego, promocyjnego zamówienia.   Klikniemy w link i kupimy węgiel w cenie niższej o 400 złotych za tonę.  Będziemy mogli odebrać towar do 30 dni.
Jest jednak parę ALE. Generalnie jest to promocja do końca czerwca 2023 r. lub do wyczerpania zapasu.              PGG S.A. przeznaczy na promocję 300 tysięcy ton węgla. Nie obowiązują w niej limity, które stosowano wcześniej w e-sklepie. ALE będziesz musiał sobie zapłacić podwójny transport do KDW plus do miejsca zamieszkania a to konkretnie podraża koszt zakupu, lepszą opcją byłaby promocja że 50% zakupu jest objęta obniżką i trzeba zrealizować cały zakup - tak to tylko nabijanie kosztów dla pośredników.
P.S. TAURON już obniżył nieznaczie ceny - nadal drogo ale zawsze to obniżka cen - miejmy nadzieję że to dłuższy trend.
2023-05-03 12:53
  faco Posty: 830 Ostrzeżenie: 0
Tak czy siak za każdą tone trzeba zapłacić transport 2 krotnie a teraz jeszcze gdzieś upchać 10ton węgla.
1 odbiór do 30 dni a następny do 30 dni po odbiorze 1, czyli w trakcie 2 miesięcy masz 10 ton węgla i sobie to opłać.
Dziękuje, poczekam na lepsze zmiany   
2023-05-03 13:29
  radsti Posty: 35 Ostrzeżenie: 0
Możesz zamówić 1 tonę i taniej kupić po 30 dniach drugą ale to nie zmienia problemu że zamiast zapłacić za jeden transport do KDW i do domu płacisz dwa razy niepotrzebnie, a cały proces wydłuża się w czasie - w tym widzę niedogodności i brak sensu (ze strony nabywcy). 
2023-05-03 20:41
  faco Posty: 830 Ostrzeżenie: 0
Jak bym kupił teraz 4 tony na strzał to z transportem wychodzi mnie tona 1770.
Jak bym kupił 2x2 z transportem wychodzi mnie tona 1575 czyli nadal nic taniego.
Ogólnie transport 4 ton nie zależnie od wyboru, wychodzi mnie równy 1000 a kopalnie z wagą widzę praktycznie z okna 😁 
Tak 1300 z transportem to by była ciekawa opcja.
Pierwsza stronaPoprzednia strona47 / 52Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: ANDREAS, bartkas, CHIENA1234, DarekCiesla, Grzegorz64, rafmes9419