W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Proszę o pomoc z ustawieniem ogniwo 14 kW Subskrybuj
2021-12-31 08:18
  Seba667 Posty: 6 Ostrzeżenie: 0
Witam wszystkich
Tak jak w temacie potrzebuje pomocy z ustawieniem  pieca ogniwo 14, niestety nie mogę go podłączyć do internetu, ponieważ jest to pięć zamontowany u starszych osób które nie posiadają internetu. Piec jak narazie jest na spalaniu grupowym 8min max 12kW
8kW 3 podania i dmuchawa 36
12kW 3 podania i dmuchawa 37
Niestety przy tych ustawieniach robią się duże spieki jednak jak obniże nadmuch to niedopala węgla, wczoraj piec nie potrafił uzyskać zadanej temperatury 62° mimo8° temperatury na zewnątrz, zrobiłem mu powrót do ustawień fabrycznych i na nowo poustawialem te parametry i znowu dogrzewa do zadanej temperatury.
Dom ma ok 80m² jest to stary dom nie ocieplony z betonowym płaskim dachem. Instalator założył ten piec wraz z czterodroznym zaworem, dodatkowo jest pompa mieszająca i oczywiście jeszcze e dwie pompy jedna na ogrzewanie domu druga bojlera
2021-12-31 08:49
  gmaj22 Posty: 2240 Ostrzeżenie: 0
Przede wszystkim to przy 3 podaniach masz moc minimalną niespełna 5 kW a maksymalną nieco powyżej  6 kW.
Masz małą moc, kocioł nie dochodzi do zadanej i chcesz napalić "wiatrem". A to droga do spieków i dziury na palniku.
Naszkicuj schemat instalacji albo pokaz zdjęcia, bo "teleporady" sa mało skuteczne.


2021-12-31 09:16
  Seba667 Posty: 6 Ostrzeżenie: 0
W tym problem ze nie potrafię dodać zdjec z telefonu niby dodaje a ich niema, co do ilości podań to jak miałem na 12kW 4 podania to w popielniku miałem spore ilości węgla więc dlatego nie wiem co robić 
Użytkownicy online: czerskiandrzej, Martivw, petrzycha, piecnasosnowej5, Sahy