W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Deflektor Subskrybuj
2021-12-18 02:18
  hadamsz44 Posty: 5 Ostrzeżenie: 0
Witam. Mam pytanie odnośnie deflektora. Czy ma ktoś zamontowany w Ogniwo eko plus m 20kw, czy wgle da się zamontować w takim piecu, jeśli tak jak to się sprawdza? 
2021-12-18 10:34
  gwarek Posty: 579 Ostrzeżenie: 0

Witam.
Oglądałem filmik na youtube z kotłem ogniwo M gdzie są montowane cegły szamotowe.
Modyfikacja polegała na tym iż cegły były dużo wyższe i "przykryte" dodatkową cegłą od góry.
Realizacja w ten sposób deflektora miała poprawiać spalanie przez wyższą temperaturę.
U kotłach ogniwa odbiór ciepła jest realizowany przez ogromny płaszcz wodny nad paleniskiem.
Niestety obawiam się o spieki które i tak już są problemem.
Pozdrawiam.
2021-12-18 14:26
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
hadamsz44 napisał » 2021-12-18 02:18
Witam. Mam pytanie odnośnie deflektora. Czy ma ktoś zamontowany w Ogniwo eko plus m 20kw, czy wgle da się zamontować w takim piecu, jeśli tak jak to się sprawdza? 

Nie mam M-ki tylko OEP i zamontowałem w nim zamiast oryginalnego "rusztodeflektora" deflektor ceramiczny . Oczywiście spaliny bardziej dopalone , a ich temp.niższa w kotle czyściej Jak to zamontować ? Musiałem zdemontować płytę szamotową u góry wymiennika , wywiercić w niej otwór w odpowiednim miejscu pod haczyk do deflektora i to wszystko
2021-12-18 15:20
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Nie każdy ma OEP leon, nie wiem po co mu ta informacja?
Gwarek przykrywanie tych  dwóch cegielek kolejną z góry spowoduje tylko większe spieki, w M-ce masz przykręconą płytę szamotową do dachu kotła.
2021-12-18 15:34
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Wiesław myślałem, że Mka ma podobnie podwieszaną płytę jak OEP. Jak jest przykręcona do dachu to komplikuje sprawę ale skoro jest przykręcona to można ją odkręcić i wtedy wywiercić otwór pod haczyk trochę więcej roboty, dla chcącego nic trudnego  
2021-12-18 17:08
  marco755 Posty: 135 Ostrzeżenie: 0
w "dachu" komory są dwie szpilki do nich jest przykręcona płyta , dwie podkładki dwie nakrętki i tyle . Wystarczy kawałek płaskownika w nim dwa otwory zgodne z rozstawem szpilek i na środku jakiś haczyk , płaskownik od razu pełni rolę podkładek ,nawet tej płyty nie trzeba by było wyjmować i wieszasz co chcesz . Do płyty raczej bym nic nie kręcił , może pęknie może nie .
2021-12-18 18:37
  hadamsz44 Posty: 5 Ostrzeżenie: 0
Dziękuję za porady. Raczej odpuszcze montaż deflektora ze względu na płaszcz wodny który jest także nad paleniskiem, także musi być ogrzewany. 
Użytkownicy online: dolczak01, liquir, muchy, wiblewan