W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Czujnik temperatury wylotu spalin Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona9 / 9Następna stronaOstatnia strona
2021-12-30 21:18
  faco Posty: 823 Ostrzeżenie: 0
No tak Twoim okiem szklanym co byś padoł jest to lepsze czy ni? Bo ciekawi mnie Twoja opinia ?
2021-12-30 21:21
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
No, Grzesiek to tuz i na pewno Ci wydo wyrok. Ale jak jo moga pedzieć to powiym: mosz to lepsze.
2021-12-30 21:33
  faco Posty: 823 Ostrzeżenie: 0
verb jak zes to Ty pochwolol to zech sie az łotwar browca i ze soczkiem wleja go do pysku jak do zlywu  
A jeszcze to pochwili expert 22 to normalnie whisky z pepsi tyz zalicza  
2021-12-30 21:39
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Ja , ciulnij se. Yno tu już niy pisz dzisio...
2021-12-30 22:18
  gmaj22 Posty: 2240 Ostrzeżenie: 0
A jak już ta pepsi wyparuje, to zmniejsz jeszcze temperaturę za zaworem do ok. 40-42, żeby grzejniki się nie zamykały całkowicie tylko przymykały.. A w grzejnikach, najlepiej tych które baby najczęściej dotykają ii się drą, że zimne oraz w łazienkach odkręć głowice na full.
2021-12-30 22:47
  faco Posty: 823 Ostrzeżenie: 0
No właśnie lata temu zech robioł za instalatora ale ze juz nie robia to te dzisiejsze wynalazki do mnie som czorna magia bo zech nie ma na biezonco
No to tak na poczatku zech ustawioł zawór 4D tak jak sterownik pokazuje. Potym sie przyjrzołech Ty instalacji, aby  zgłybić  ten młynek - 4D 
No właśnie staty stawiają opór na isntalacji wiec przepływ wody jest ograniczony jak sie przymykaja. Pompa jak wiadomo, na hama nie wpompuje ciepły wody tam kaj nie poradzi, wiync automatycznie mo T1 nizszo temperatura niż  czujnik na kotle. Zrobiolech sie test ze otworzołech wszystkie staty na full aby zrobić w instalacji przeciąg i łoboczyć czy temperatury kotla i T1 sie w miara wyrównają. Wiadomo kociol próbowoł dogrzoc i róznica była chyba 3 stopnie. Jest git 
No dobra to momy, teraz trzeba ustabilizowac praca kotła. Trzeba stabilizatora. Więc właczołech pompa CWU na 1 biegu bez sterownika prosto do gniazdka ze nie widać ze swieci na schemacie. Szarpaka się skonczyła i pomalu kociał bydzie równoł praca ... czym stopniowo bydzie sie nagrzywol bojler. Wiadomo to trocha potrwo, nawet pora godzin. Szło by dać Pompa na 2 bieg ale szkoda pradu  
Co za tym idzie czym cieplejszy powrót tym kocioł idzie stabilniej. Mioł by zech ta 3 pompa to kurcze nie mom tyj zabawy co tera. 
Jest jeszcze jedyn feler ze jak piec przejdzie na potrzymywanie to jak idzie pompa CWU non stop to go za szybko zchłodzo. Ale myśla ze to tyz idzie obejść dodając osobny termostat pompie CWU ze na czas podtrzymywnia sie wyłaczy a włączy yny jak bydzie zas kocioł grzoł. Co za tym idzie zas nagrzeje bojler przy okazji.

Jakie wnioski hmm. Mom tyn piec nie cały miesiac i sadza ze idzie mu wykres zrobic jak struny z gitary.
Dokładnie tak jak piszesz w łazience otworzony mom grzejnik na full ze jak by sie wszystkie grzejniki pozamykały na cacy to pompa C.O mo obieg , a łazienka dogrzewo antryj.

No to ida nasypac co do podajnika i pyrsk whisky  

 

2021-12-31 08:34
  gmaj22 Posty: 2240 Ostrzeżenie: 0
Ty się przyjrzyj lepiej, że masz kreski prawie jak "struny od gitary"  jak nic nie grzebiesz w sterowniku. Może deczko rozstrojone....
Zostaw już ten "telewizorek" w spokoju.
2021-12-31 08:57
  faco Posty: 823 Ostrzeżenie: 0
Hehehe Tys jeszcze nie widzioł u mnie kresek jakie mom ,ale nie wiedziołech ze ni mom sterownika na publicznym.
To była pieciolinia u pianisty   Yny bol jeden problem ze za wielki mioł apetyt  
Wypija kawa i dorobia mu ten termostat na pompa CWU co mi nie bydzie go schłodzoł na podtrzymaniu. Jest plan tera została yny realizacja.
2021-12-31 09:01
  gmaj22 Posty: 2240 Ostrzeżenie: 0
Pięciolinię u pianisty to ja zawsze mam, jak patrzę na wykres krótko po północy ))))
2021-12-31 09:40
  faco Posty: 823 Ostrzeżenie: 0
No tak może być, a jak jeszcze obczaisz tu tyle postów i naoglandosz się tyla wykresów, jako lokalny expert to sie nie dziwia.
Zmiana planów widza ze aby ten termostat dać, to by musioł go miec w dziesietnych na róznica 2,5°C to lon mi nawet nie wlezie w reakcja hehehe. To nie mo większego sensu jak się teraz piec ustabilizowol i na dworze dość ciepło . 
2021-12-31 09:59
  gmaj22 Posty: 2240 Ostrzeżenie: 0
Tu mój wykres.... Ino patrz na kreski a nie na czas :
2021-12-31 10:12
  faco Posty: 823 Ostrzeżenie: 0
No tyz takie miolech yno za duzo mi zar. Ze tak mysląc niech się tam trocha pofaluje a niech myni za wongiel dom.
2022-01-01 06:59
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
No to się chłopie zdecyduj. Dobrze zarło ale zdechło 
2022-01-01 07:44
  faco Posty: 823 Ostrzeżenie: 0
No widzisz tak to je ze po czasie ustalosz priorytety co wazniejsze proste linie czy myni na łopacie. Mnie jak na razie bardzi zalezy jak wiesz w ty stary budzie miec myni na łopacie ze pal licho z kreskami, za nie nie placa. Co z tego ze były jak pokozoł gmaj wyzy jak wongiel szybci zniko. Jak na razie optymistycznie patrza na statystyki widza ze mom trend opadajacy  
2022-01-04 08:31
  PAndrzej Posty: 54 Ostrzeżenie: 0
Myślę że wszystko zależy od temperatury jaka jest na zewnątrz, tak ubywa opału wewnątrz.  
2022-01-04 10:17
  faco Posty: 823 Ostrzeżenie: 0
PAndrzej napisał » 2022-01-04 08:31
Myślę że wszystko zależy od temperatury jaka jest na zewnątrz, tak ubywa opału wewnątrz.  



Albert Einstein by tego lepiej nie wymyślił   


Ale wiesz z drugiej strony żarówka może mieć żarnik wolframowy i przy 500lm pobierać 100W a może być led i przy 500lm pobierać 15W, taki odnośnik lm - pogoda W - ilość węgla 
Tak samo na piec trzeba znaleźć rozwiązanie i nad nim pracuję  
Pierwsza stronaPoprzednia strona9 / 9Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: emaz, Maruniu, max2, ondrej00