W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Ustawienie sterownika eCoal 3,5 piec Eko Plus+ 38kw Subskrybuj
2021-11-17 15:25
  Danielgraca Posty: 0 Ostrzeżenie: 0
Witam. Mam problem z ustawieniami mianowicie kiedy dom nagrzeje się do odpowiedniej temperatury i grzejniki miały by już nie grzać to w jednym pionie grzejniki nadal zostają gorące co potem daje w kość jak się włącza pompa rozprowadzająca na cały dom bo w jednych pokojach skwar a w drugich zaczyna się dogrzewać. Co może byc problemem? Dom 360m2 instalacja: grzejniki żeliwne orurowanie miedziane. Z góry dziękuje za pomoc 
2021-11-17 15:30
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Toś pojechał z tym kotłem A co do tego co i  dlaczego to wróżki tu nie znajdziesz, ktoś coś zmaścił, znaczy się zrobił jak umiał.
2021-11-17 16:59
  Zawiaty Posty: 63 Ostrzeżenie: 0
Prawdopodobnie należy zmniejszyć przepływ wody w przegrzewanych pomieszczeniach. Słowo, klucz: Kryzowanie grzejnika.
2021-11-17 17:07
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Słowo klucz, to ciągła praca pomy CO i odpowiednio zadana temp.za zaworem 4D, tym bardziej, że w instalacji są grzejniki żeliwne. Chyba, że 4D brak to może termostaty na grzejnikach i stała temp.na kotle ale nikt tu wróżyć nie będzie 
2021-11-17 20:08
  gwarek Posty: 582 Ostrzeżenie: 0

Heyka.
Lepiej cały czas mieć załączoną pompę na instalacji ale ustawić niską temp. za 4D.
W moim przypadku miałem na noc zmniejszoną temp. o 3 stopnie a rano podbicie o te 3 st.C.
Kocioł dogrzewał instalację parę godzin z wysoką temp. na kotle i małą na powrocie.

Kocioł zanim się ustabilizował znowu zmniejszałem temp. na noc i znowu to samo .... bez sensu.
Teraz mam cały czas 39st. C. ustawione za 4D no i kocioł pracuje stabilnie i przewidywalnie.

Grzejniki żeliwne i stara instalacja grawitacyjna z pompą wspomagającą 300m2 z piwnicą.
Pozdrawiam.


Użytkownicy online: arek, Blantator, Dbodniak, jerzyw99, wiesiekk1, Zibek1