W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Użytkowanie głowic TH2 M30 Subskrybuj
2021-10-09 15:10
  leon Posty: 624 Ostrzeżenie: 0
Proszę tu jest skrin mojego 2 letniego palenia eko Plus 16.2019 roku 0 głowic,2020r.głowic 6 a 2021 głowic 9 na stanie instalacji CO

dodane 2021-10-09 15:10
2021-10-09 21:56
  faron4 Posty: 30 Ostrzeżenie: 0
Producenci głowic reklamują, że można zauszczędzić do 30%. u ciebie chyba większa jest róznica.
2021-10-10 12:39
  Paczesiek Posty: 7 Ostrzeżenie: 0
Ciekawa informacja. Jak oceniasz pracę tych głowic, nie są głośne? Jakie jest zużycie baterii, wystarczają na sezon? Pytam bo właśnie zastanawiam się nad kupnem głowic. Waham się między głowicami ze sklepu Esterownik, a tańszymi zamiennikami np. ZigBee Tuya. Różnica cenowa jest dość znaczna, dlatego chciałbym wiedzieć czy warto dopłacać. 
2021-10-13 16:53
  leon Posty: 624 Ostrzeżenie: 0
Paczesiek ja jestem bardzo zadowolony, jestem gdzie kolwiek o ile mam neta, mam pełny wgląd w reakcję głowicy i tem danego pokoju. U mnie WIELKI + Wiem cena zwala z kolan ale, zauważysz na ilości opału. Baterię wymieniam 1 na rok
2021-10-13 17:53
  mamut Posty: 352 Ostrzeżenie: 0
@Paczesiek przy tych od Esterownik masz komunikację z piecem i jeśli wszystkie przypisane do obwodu się zamkną, to wyłączy się pompa. No i na plus możliwość sparowania w pokoju z bezprzewodowym czujnikiem temperatury umieszczonym w miejscu bardziej reprezentatywnym dla pomieszczenia. 

Może na black friday będą fajne ceny w sklepie.
2021-10-13 19:52
  leon Posty: 624 Ostrzeżenie: 0
mamut Cyt "     
@Paczesiek przy tych od Esterownik masz komunikację z piecem i jeśli wszystkie przypisane do obwodu się zamkną, to wyłączy się pompa. No i na plus możliwość sparowania w pokoju z bezprzewodowym czujnikiem temperatury umieszczonym w miejscu bardziej reprezentatywnym dla pomieszczenia. 

Może na black friday będą fajne ceny w sklepie." Nie posyłaj błędnych danych! Pompa CO musi pracować cały czas
2021-10-14 10:09
  mamut Posty: 352 Ostrzeżenie: 0
@leon mam wszędzie głowice i po ustawieniu typu obwodu bez regulatora pokojowego pompa spina się z głowicami. Jeśli wszystkie są zamknięte to idzie w odstawkę. 
Nie wiem dlaczego miała by chodzić cały czas przy zamkniętych głowicach. I tak w momencie ich otwarcia piec dostanie zimną wodą z grzejnika. A tak jeśli nie masz Alphy 3 z wykrywaniem zamknięcia przepływu, to pompa mieli w miejscu lub musisz robić bypass.
Dla komfortu regulujesz temperaturę zasilania na zaworze n-drożnym, nie koniecznie siłownikiem, może być temperaturą kotła opartym o pogodówkę. Głowicę z tego co zauważyłem nie działają zero-jedynkowo, więc i tak przy temperaturach bliskich 0 i poniżej któraś z nich jest chociażby lekko otwarta, więc pompa nie jest co chwila wyłączana i włączana. Efekt połączenia temperatury zasilania i głowic, to zadana temperatura w każdym pomieszczeniu bez skoków i nie przesuszanie powietrza spowodowane zbyt wysoką temperaturą zasilania na grzejnikach.

2021-10-15 21:46
  leon Posty: 624 Ostrzeżenie: 0
mamut w jakiejś kwestii się zgodzę z Tobą ale to tylko w 10%, napisałeś koledze o grzejnikach ale nie wspomniałeś że masz i podłogowe grzanie. U Ciebie grzejniki to drugorzędne ogrzewanie które może się włączyć raz na dzień miesiąc czy rok. Cyt" bezprzewodowym czujnikiem temperatury umieszczonym w miejscu bardziej reprezentatywnym dla pomieszczenia" Hmm czujnik temperatury głowice i jeszcze do tego pompka która wyłapuje zamknięcie zaworu Sam dajesz strzała w kolano swojemu piecu,Co wobec Ciebie daje sygnał sterownikowi by otworzył zawór?? czujnik w pokoju?? Głowica?? A może pompka która czeka aż się zawór otworzy szkoda że piec nie może tego pokazać Pompa nie mieli w miejscu, wystarczy w łazience umieścić zwykłą głowicę i ustawić na 2 lub 3. Mam ciepło w łazience i minimalny obieg.To wszystko...

dodane 2021-10-15 20:37mamut po co Ci głowice za takie pieniądze skoro masz tak ustawione

                        
                                                        Programator temp. wewnętrznej                            
                                                                                                                                                                                                                                                                             
                        
                                                        Temperatura wewn. niska                            
                                                                                                23,0 °C                                                                                                                                                                            
                        
                                                        Temperatura wewn. normalna                            
                                                                                                20,0 °C                                                                                                                                                                            
                        
                                                        Temperatura wewn. komfortowa                            
                                                                                                20,0 °C
??????
                                                                                                                                    
dodane 2021-10-15 20:46Czy zawór jest dobrze ustawiony???

                                        
                        
                                                        Czas otwarcia zaworu                            
                                                                                                90 sek                                                                                                                                                                            
                        
                                                        Wsp. wzmocnienia                            
                                                                                                1,1                                                                                                                                                                             
                        
                                                        Czas reakcji                            
                                                                                                135 sek                                                                                                                                                                            
                        
                                                        Histereza pracy zaworu                            
                                                                                                1 °C                                                                                                                                                                            
                        
                                                        Kierunek otwierania zaworu                            
                                                                                                W lewo                                                                                                                                                                         
dodane 2021-10-15 21:46Paczesiek Jeśli się zdecydowałeś na zakup głowic od eSterownik lub Karoka, nie zapomnij o module radiowym Bez tego modułu głowice nie będą miały komunikacji ze sterownikiem Pozdrawiam
2021-10-22 11:08
  mamut Posty: 352 Ostrzeżenie: 0
@leon, podłogówkę mam na parterze i to tam gdzie są płytki, całe poddasze jest na grzejnikach.

Całość jest od Es, głowica i czujnik spięte są w jednym pokoju, a pokój ten podpięty pod obwód. Sam widzę że masz jeden taki pokój z czujnikiem i głowicami. Otwarciem głowic i załączeniem pompy "zarządza" czujnik, bo to z niego brana jest temperatura, w rzeczywistości piec, bo tam jest logika systemu. 
Dlaczego piec miałby dostawać w kolano? Mam 4D + ochronę powrotu na 200 litrowym CWU i piec pracuje bardzo równo.
Jeśli ustawisz zwykłą głowicę na 2 lub 3 i temperatura zostanie osiągnięta czyli circa 20 stopni, to głowica także się zamknie.
Użytkownicy online: izsuener, Keimll, marek13, michcioole, mkoprowski, Monk, peter14ekoplus