W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Opał na sezon 2021/22 r , czyli czym najlepiej palić i co polecacie ??? Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona10 / 11Następna stronaOstatnia strona
2022-01-25 15:13
  wlasti Posty: 96 Ostrzeżenie: 0

Z braku laku kupiłem HUSKY - i wszystko ok,

dość szybko przyszło, dobre worki, spala się dość nieźle, choć spieka się przy wyższych temperaturach;
.

ale

ALE

ALEEE z kalorycznością to chyba nieźle przesadzili zapisując 24-25MJ

- nigdy nie miałem spalania ponad 25 kg,

a teraz spokojnie i 30 i nawet ponad 30 kilo na dobę wylatuje...
2022-01-25 18:56
  BBasiek32a Posty: 93 Ostrzeżenie: 0
Czym do tej pory Wlasti paliłeś?
2022-01-25 20:41
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Ja przestałem polować. na węgiel z PGG.
szkoda na to czasu i poświęcań związanego z wstawaniem przed 6 aby kupić coś taniej. Każdy z nas zarabia więcej lub mniej ale kupno węgla w PGG można porównać do zakupu zdrapki w sklepie wydasz 2 zł i wygrasz 2 zł casami.

Wydasz więcej na pensje dla górników (podatki) a już teraz zarabiają średnio 8200 brutto + wcześniejsze emerytury i inne profity. Dlaczego mamy ich wspierać? Aby ich związki zawodowe dyktowały warunki ich warunki bo jak nie to strajk - no zarząd pod ścianą dajta wincej to pracujemny nie dacie strajk i nic nie zarobimy. Zróbcie to w prywatnej firmie


OK tani węgiel jest fajny zupełnie jak tanie pieczywo z Biedronki 1,79zł za bochenek ale czy równie wartościowe? Nie zamierzam wspierać PGG kosztem własnego czasu. 130 zł transport za 1T wungla za 531 zł - śmiech... Transport kosztuje około 250 kg wungla... i to węgiel w PGG jest tani hahahah


Czy mamy wpływ na cenę? Tak brak popytu = niższe ceny. Nakupujcie wungla ile się da, polujcie na niego to węgiel będzie droższy. Wszyscy będą mieli zapas na 10 lat i popyt spadnie do poziomu braku opłacalności. I co się wtedy stanie...?
2022-01-26 08:31
  faron4 Posty: 30 Ostrzeżenie: 0
marcinbb ty myślisz, że na składach do węgiel skąd jest? Z PGG właśnie, tylko kilkaset złotych drożej. Dlatego siedzą na tym sklepie.

Oczywiście zgadzam się z tym, że to polowanie na węgiel to szaleństwo. PGG chwali się, że pracują na 100%. Jeśli tak to dlaczego są takie problemy z dostępnością węgla?
PGG nakręca niby aferę aby zgarnąc kolejne miliardy zł od państwa czy od nas.

2022-01-26 08:45
  Djack Posty: 51 Ostrzeżenie: 0
Myślę, że jak ktoś pali grochem i nie potrzebuje na już, to spokojnie może poczekać.
Ja palę greenpalem, więc się obkupiłem na lekki zapas, bo wiadomo ile będzie w ofercie - przecież rok temu go wycofali.

Poczekam sobie teraz spokojnie, żeby się w jakieś 2 tony karolinki jeszcze zaopatrzyć
2022-01-26 08:53
  EYE1961 Posty: 59 Ostrzeżenie: 0
Najlepiej by było gdyby dawali za darmo , za darmo by przywieźli i znieśli do piwnicy , no ale tak nawet za dobrych gierkowskich czasów nie było .
Wiadomo , sklep z tanim i dobrym towarem cieszy się bardzo dużą popularnością , i wiadomo że nie dla wszystkich starczy . Wierzę że zaraz po sezonie towar będzie bardziej dostępny. Pozdrawiam !
2022-01-26 09:39
  oxalis3 Posty: 304 Ostrzeżenie: 0
EYE1961 napisał » 2022-01-26 08:53
Najlepiej by było gdyby dawali za darmo , za darmo by przywieźli i znieśli do piwnicy , no ale tak nawet za dobrych gierkowskich czasów nie było .

Wiadomo , sklep z tanim i dobrym towarem cieszy się bardzo dużą popularnością , i wiadomo że nie dla wszystkich starczy . Wierzę że zaraz po sezonie towar będzie bardziej dostępny. Pozdrawiam !

Czy gdzieś przeczytałeś, że ktoś chce za darmo??? Każdy widzi jaka jest obecnie sytuacja z zakupami na sklepie PGG,  normalny klient sklepu nie powinien mieć nic przeciwko temu żeby został wprowadzony limit na sezon. OLXsowcy mieli by trudniej, a tak to takie ogłoszenia znajdziesz "Kupiliśmy troszkę za dużo z bratem, tata i szwagrem i została nam tona. "
 Ja tam się nie napinam, nie kupie tu, to kupię coś innego, ale na 100% nie będę się katował siedząc godzinami  przed monitorem i klikając F5.  Ja już swoje w życiu w kolejach odstałem.

2022-01-26 10:32
  EYE1961 Posty: 59 Ostrzeżenie: 0
oxalis3 , nigdzie nie przeczytałem  , jakby powiedział Antek Policmajster - skrót myślowy . 
Powiem tak , jakby nie powstały sklepy PGG czy Taurona to powiedziałbyś że 1600 zl za tone w Bartexie czy gdzieś indziej jest ceną normalną . Przez niewiedzę . Ale jest jak jest a życie płynie dalej.

Co do zasad sprzedaży na eSklepie - limit 2t na łebka -OK - ale powinno byc przynajmniej na miesiąc a nie na dzień.
Dla lepszego samopoczucia proponuje omijać OLX itp.
2022-01-26 12:32
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Nie interesuje mnie po ile jest na składzie wungiel i też skąd on jest podejrzewam że Ruski, Chiński, Białoruski pomieszany z piaskiem dla wagi z odrobiną Polskiego z PGG w cenie 1600 zł/t.
Podobnie jak Polskie ziemniaki w cenie pomarańczy z Hiszpanii/Turcji czy innego RPA.

Taniej kupić pellet czy zborze które też się spali w naszych kopciuchach niż pakowanie kasy w PGG.  Zrębki do wędzenia Olchowo/Bukowe mogę kupić taniej niż węgiel na składach a to znaczy że komuś się w dopach poprzewracało od dobrobytu.
2022-01-26 12:40
  EYE1961 Posty: 59 Ostrzeżenie: 0
Czyli cena w PGG  powinna być taka jak wszędzie ???  Bo już nie wiem o co ludziom chodzi . Czepiacie sie najtańszego sprzedawcy w PL . 
2022-01-26 13:31
  -adek Posty: 41 Ostrzeżenie: 0
EYE1961 napisał » 2022-01-26 12:40
Czyli cena w PGG  powinna być taka jak wszędzie ???  Bo już nie wiem o co ludziom chodzi . Czepiacie sie najtańszego sprzedawcy w PL . 



No dokładnie i nie przesadzajcie, że nie da się kupić kwestia przypilnowania rano między 6 a 8 i codziennie można kupić, mi przynajmniej codziennie się udaje obkupiłem już siebie znajomych i teraz z ciekawości nieraz wchodzę i widzę że codziennie się pojawia i można kupić....
2022-01-26 13:59
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Jak pisałem nie interesuje mnie po ile PGG sprzedaje węgiel ponieważ sprzedaje dokładnie za tyle ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić. Taniej ściągnąć tonę węgla statkiem z Chin/Ameryki Pd. niż wysłać ze Śląska nad Polskie morze a to już coś mówi o państwie z kartonu i stawkach jakie PGG ma za swój węgiel. No ale co się dziwić skoro 47% Polaków twierdzi że nie płaci podatków i teraz jeszcze wszędzie krzyczą że obniżą VAt na węgiel.

Polityka rozdawnictwa 500+ kosztowało nas 153mld. złotych a jedna elektrownia atomowa to koszt max 40 mld. zł. 500+ dostajemy od lat a pierwsza elektrownia ma być za około 17 lat.
2022-01-26 19:42
  oxalis3 Posty: 304 Ostrzeżenie: 0
EYE1961 napisał » 2022-01-26 10:32
oxalis3 , nigdzie nie przeczytałem  , jakby powiedział Antek Policmajster - skrót myślowy . 
Powiem tak , jakby nie powstały sklepy PGG czy Taurona to powiedziałbyś że 1600 zl za tone w Bartexie czy gdzieś indziej jest ceną normalną . 

Proszę nie przesadzaj, "świat" się nie kończy na PGG, Tauronie czy Bartexie. Można np. za 1199 kupić husky i dodać do tego ekomiał dostępny za 860.
2022-01-26 21:31
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Ej przecież dla wszystkich świat kończy się na green z PGG po 531 zł. Bo tanio ale zwykle niedostępne.
1T pelletu kosztuje 400 słaby, lepszy 700zł. i spokojnie można to dziergać w 1t węgla. Myślę że 2t pelletu + 1t wungla spokojnie ogarnie każdy dom.
2022-01-27 20:23
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Ganisz górników... a coś kupował przez ostanie lata ? Ruski węgiel po dumpingowych cenach ?
Nie było zbytu, to polskie górniczki nie miały co robić, wygaszano wydobycie. I naraz co ? Naraz rusek przestał posyłać tani węgiel, i zaczęło brakować energetyce. I co ? I to: brudne, zasrane górniczki zaczęli robić 7dni w tygodniu, coby zasranemu klaunowi nie brakło prądu. Możesz nadal udawać że  nie czytasz ale i tak klownem forumowym będziesz. Pędź, i pij, pozdrawiam.
2022-01-27 21:09
  energotop Posty: 95 Ostrzeżenie: 0
Dziwi mnie tylko jedno... Tyle już tej zielonej energii a "wyłączony" Turów od lata jedzie pełną pi...dą, a zapasu mocy w krajowym systemie czy to latem czy zima na styk. I dlaczego ci od Czarnej Perły i bartexow  nagle na pgg trafili przecież nie spiekaly i takie amerykańskie były. 
2022-01-27 22:07
  Tommyle Posty: 129 Ostrzeżenie: 0
faron4 napisał » 2022-01-26 08:31
marcinbb ty myślisz, że na składach do węgiel skąd jest? Z PGG właśnie, tylko kilkaset złotych drożej. Dlatego siedzą na tym sklepie.

Oczywiście zgadzam się z tym, że to polowanie na węgiel to szaleństwo. PGG chwali się, że pracują na 100%. Jeśli tak to dlaczego są takie problemy z dostępnością węgla?
PGG nakręca niby aferę aby zgarnąc kolejne miliardy zł od państwa czy od nas.

Kupiłem Retopal z PGG. Większego szajsu w życiu nie miałem. Mała kaloryczność, wysokie spalanie, popiołu ponad 15%, ale suchy
2022-01-28 09:22
  Mateo139 Posty: 27 Ostrzeżenie: 0
A co sądzicie o grochu GENERAŁ, PUŁKOWNIK?? Palił ktoś tym?? 
2022-01-28 10:11
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Tommyle napisał » 2022-01-27 22:07
Kupiłem Retopal z PGG. Większego szajsu w życiu nie miałem. Mała kaloryczność, wysokie spalanie, popiołu ponad 15%, ale suchy
Niestety, choć przez wiele lat paliłem Retopalem i go polecałem, to ten który kupiłem w kwietniu zeszłego roku jest taki jak piszesz.
2022-01-28 10:46
  gmaj22 Posty: 2240 Ostrzeżenie: 0
Pewnie dlatego go wycofali ze sklepu PGG.
Pytanie, czy to on po dodaniu "Błękitnego Plus" przepoczwarzył sie w Karolinkę?

Pierwsza stronaPoprzednia strona10 / 11Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: grzeg88, pg57