Forum  eCoal.pl v3.5  Opał na sezon 2021/22 r , czyli czym najlepiej palić i co polecacie ??? Subskrybuj
First pagePrevious page2 / 3Next pageLast page
2021-09-17 09:40
  Irek7703 Posts: 27 Ostrzeżenie: 0
Walter napisał » 2021-09-16 19:58
karoka65 napisał » 2021-09-16 19:29
pg57 napisał » 2021-08-23 20:40
Paliłem karlikiem i pieklorzem.Pieklorz w/g wykresów był lepszy. Miał wyższe temperatury spalin.
Workowany -karlik 870
Workowany- pieklorz 900
ceny na dzień 23/08/2021
powiat rybnicki

Widać taniość węgla, mówili chłopaki ze Śląska że na węglu śpią a wychodzi na to że już po tysiaczku będą płacić za tonę.





Cena węgla na kopalniach nie zmienia się conajmniej od 4lat, kupowałem na Wesołej luzem 630zł.




W maju był po 537tona.





To ciekawostka.
W sierpniu zadzwoniłem bezpośrednio na kopalnie - Bobrek
Podali mi cenę wyższą niż na lokalnym składzie, konkretnie było to 910 PLN za tonę luzem
2021-09-17 15:12
  pg57 Posts: 2 Ostrzeżenie: 0
Bobrek przywieziony 16/09/ 900zł tona luz lokalny sprzedawca.
Pieklorz przywieziony  10/09 820zł tona luz { reszta na składzie] 
Brak potwierdzenia nowej dostawy z kopalni na skład.
2021-10-08 08:14
  zbigniewmarek Posts: 7 Ostrzeżenie: 0
 Witam zamówiłem ekogroszek varmo prosze o opinie tego produktu 
2021-10-08 10:59
  faron4 Posts: 21 Ostrzeżenie: 0
U mnie Retopal przywieziony samodzielnie luzem z kopalni 650zł/t
Niestety jest coraz gorszej jakości. Ten z ostatniej dostawy spieka się niesamowicie.
Trzeba by się rozejrzeć za czymś innych, tylko te ceny przerażają

P.S.
zbigniewmarek napisał » 2021-10-08 08:14
 Witam zamówiłem ekogroszek varmo prosze o opinie tego produktu 
Varmo to nie ekogroszek tylko pelet. Co do opini to jest kilka wątków na forum 
https://esterownik.pl/szukaj?q=varmo
2021-10-18 07:25
  simko1 Posts: 403 Ostrzeżenie: 0
Mi się najlepiej paliło i pali greenpalem. Niestety ten w big bagach został wycofany. Więc ... Wezmę greenpala luzem prosto z ZPE Wola 5ton w cenie 472zł za tonę. Jak już będę miał to wrzucę foty jak wygląda.  Będzie sobie na polu leżał przykryty plandeką. W piwnicy nie chce już wegla luzem. Za duży syf potem  z tego. 
2021-10-18 11:08
  wiktoriano Posts: 277 Ostrzeżenie: 0
U mnie Karlik luzem na składzie po 1370 zł/tona, w sierpniu był po 850 zł/tona
2021-10-18 13:48
  marcinbb Posts: 1612 Ostrzeżenie: 1
Oczywiście na PGG sklep wungla brak:/ Kiedyś wrzucają coś, czy zawinęli działalność?
2021-10-18 18:23
  wiktoriano Posts: 277 Ostrzeżenie: 0
No nie ma, bo pitolą jedni, że elektrownie wykupiły, kopalnie twierdzą, że nie ma węgla, a tak naprawdę kopalnie trzymają węgiel lub celowo wstrzymują wydobycie by podnieść cenę.
 
2021-10-18 23:15
  marcinbb Posts: 1612 Ostrzeżenie: 1

To prawda... ploty chodzą różne.

Ja profilaktycznie zamówiłem 100 kg mąki z młyna.

Jak mam iść kupić 1kg chleb za 6,5 zł zwykły pszenny to wolę piec 2 razy w tygodniu, koszty (0,5l maślanki 1,1 zł, 6 szklanek mąki powiedzmy 0,7kg = 1,5zł, drożdże/zakwas, soli pozwólcie że nie policzę bo to aż 2 łyżeczki... i trochę prądu z PV). Mnie realnie wypiek chleba 1,5kg (pomijając moją pracę kosztuje max 4zł ) w restauracji "Polka" (tej pani z TVN co zmienia restauracje) "ten sam" chleb kosztuje 48zł/kg (bez pestek dyni, słonecznika i na wodzie).


Wędliny... bo nie samym chlebem człowiek żyje: już peklują się: 10 kg (schab, szynka, polędwiczki), jutro do odbioru kolejne 6 kg. żeberek i będziemy wędzić: Pod koniec października przyjeżdża szwagier ze stanów z rodziną zaś znów popłyniemy... na zajebistym swojskim żarciu, picie też będzie swojskie bo za wielką wodą 50$/1l różnej jakości produktu.
2021-10-19 06:22
  verb Posts: 187 Ostrzeżenie: 1
faron4 napisał » 2021-10-08 10:59
U mnie Retopal przywieziony samodzielnie luzem z kopalni 650zł/t

Niestety jest coraz gorszej jakości. Ten z ostatniej dostawy spieka się niesamowicie.

Też mam z tego roku i pali się OK, Żadnych spieków nie ma, choć wsypuję z worków, w których nie jest suchy



















2021-10-19 09:49
  faron4 Posts: 21 Ostrzeżenie: 0
wiktoriano napisał » 2021-10-18 18:23
No nie ma, bo pitolą jedni, że elektrownie wykupiły, kopalnie twierdzą, że nie ma węgla, a tak naprawdę kopalnie trzymają węgiel lub celowo wstrzymują wydobycie by podnieść cenę.
 
Ciekawe co się stało z zeszłoroczną nadprodukcją węgla. Aż ARM kupiła setki tysięcy ton.

2021-10-22 09:28
  leON22 Posts: 4973 Ostrzeżenie: 1
Wczoraj kupiłem tonę Varmo Premium na lokalnym składzie . Cena z 19.50zł za worek 20kg , poszybowała w tym sezonie na 23PLN , razem z dostawą 1200pln  i chyba taniej już nie będzie  
dodane 2021-10-22 09:28
2021-10-22 14:18
  Sandokan Posts: 1 Ostrzeżenie: 0
leON22 napisał » 2021-10-22 09:28
Wczoraj kupiłem tonę Varmo Premium na lokalnym składzie . Cena z 19.50zł za worek 20kg , poszybowała w tym sezonie na 23PLN , razem z dostawą 1200pln  i chyba taniej już nie będzie  



Jak toto się spala w porównaniu do np.Karlika i jak duże zmiany w ustawieniach trza zrobić ?

2021-10-22 14:53
  leON22 Posts: 4973 Ostrzeżenie: 1
Poszukaj na forum jest wątek o tym opale . W porównaniu do Karlika - póki co spaliłem go dopiero 400kg , ale na duży plus jakość spalania dla Varmo . Po VP mam czysto w kociołku i wymienniku pionowym , pozostaje jedynie szary pył , a niestety Karlik i inne groszki generują sadzę w mniejszym lub większym stopniu  
2021-10-22 15:12
  karoka65 Posts: 3121 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
leON22 napisał » 2021-10-22 09:28
Wczoraj kupiłem tonę Varmo Premium na lokalnym składzie . Cena z 19.50zł za worek 20kg , poszybowała w tym sezonie na 23PLN , razem z dostawą 1200pln  i chyba taniej już nie będzie  
dodane 2021-10-22 09:28

Niestety Leon ale będzie tylko drożej i oby ludzie mieli  czym dopalić zimę i to nie jest żart.
Nie chciałeś do mnie przyjechać po Varmo za 900 tona to teraz po 1200 jest dobre ( żart ) nie pisać mi ani nie dzwonić czytelnicy bo nie wysyłam kurierami a zostało tylko 1,5 palety na stanie. Smrodogroszek w marketach już po 1600 z groszem a i ponad 1700 z groszem i jak na razie to zanosi się że będzie jeszcze droższy i oby był.
2021-10-22 15:42
  leON22 Posts: 4973 Ostrzeżenie: 1
Wiesław , ten punkt z Varmo mam rzut beretem od domu Najlepsze jest to , że u nas w Cz-wie na jednym z punktów dystrybucji tego "paliwa" , jedna pani powiedziała , że nie wiadomo, czy VP będzie dalej produkowane , czy z powodu że jest bee i podobnie jak eko-smrodo-groszki pewny  Czy tylko zmieni nazwę na "inny groszek" i dalej będzie się tym palić ale po wyższej cenie  

PS. Pytanie , dlaczego na PGG brak wungla  
dodane 2021-10-22 15:42
2021-10-22 20:03
  zbigniewmarek Posts: 7 Ostrzeżenie: 0
leON22 co do VARMO chciałem palić tym pelletem kupiłem  teraz 2 razy po 100 kg i paliłem 8 dni i nie poradziłem sobie z ustawieniami i dałem sobie spokoj  co do varmo u mnie we wrocławiu cena juz 1400 za tone
2021-10-22 20:50
  anaana Posts: 606 Ostrzeżenie: 0
leON22 jest węgiel kupiłem 2t tylko trudno go ustrzelić, o 7 jest ale o 7.03 już nie , potem koło 11 a mi się udało kupić o 13.30😁👍
dodane 2021-10-22 20:50Nawet fakturę przysłali, z dostawą za 2t mniej niż 2tyś to jest dobra cena.



2021-10-22 23:55
  leON22 Posts: 4973 Ostrzeżenie: 1
TXH @anaana, czyli tak jak kiedyś na Greenpalla zaczynamy polowanie w sklepie PGG   Za Karlika 815pln/t + 130pln transport razem 945PLN , jakby nie było w porównaniu z VP 255 PLN w kieszeni 
2021-10-23 13:43
  gmaj22 Posts: 2094 Ostrzeżenie: 0
karoka65 napisał » 2021-10-22 15:12
leON22 napisał » 2021-10-22 09:28
Wczoraj kupiłem tonę Varmo Premium na lokalnym składzie . Cena z 19.50zł za worek 20kg , poszybowała w tym sezonie na 23PLN , razem z dostawą 1200pln  i chyba taniej już nie będzie  
dodane 2021-10-22 09:28

Niestety Leon ale będzie tylko drożej i oby ludzie mieli  czym dopalić zimę i to nie jest żart.
Nie chciałeś do mnie przyjechać po Varmo za 900 tona to teraz po 1200 jest dobre ( żart ) nie pisać mi ani nie dzwonić czytelnicy bo nie wysyłam kurierami a zostało tylko 1,5 palety na stanie. Smrodogroszek w marketach już po 1600 z groszem a i ponad 1700 z groszem i jak na razie to zanosi się że będzie jeszcze droższy i oby był.



Będzie tańszy, jak sie skończy wojna cenowa Chin z Australią. Skończy się podobnie jak z cukrem kilka lat temu - ludzie zaczna kupować na zapas, rynek sie nasyci, kilku cwaniaków na tym zarobi i za rok ceny wróca do niespełna 800,- za tonę
First pagePrevious page2 / 3Next pageLast page
Users on-line: 7492, alicjas4, BYSTRASIDZINA158, Fabian87, Jaro81, jnevrela, Kiler5, maja1533, marchew168, marco755, mark53