W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Sprzedaż sterownika eCoal v3.5 Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona1 / 5Następna stronaOstatnia strona
2021-02-28 13:17
  renekm Posty: 293 Ostrzeżenie: 0
Z racji tego, że w swoim Ogniwo Eko Plus 16 wkrótce zakładam palnik na pellet + inny sterownik to będę miał do sprzedania cały zestaw sterownika v3.5. Czy ktoś z Was się orientuje czy mam wyresetować sterownik w jakiś sposób żeby mogła korzystać z niego inna osoba (nabywca) ? Czy raczej muszę przekazać dotychczasowe login i hasło ? Czy już raz dodany do eSterownik.pl moduł sterownika można dodać ponownie na nowym koncie ?
2021-02-28 13:24
  leON22 Posty: 6493 Ostrzeżenie: 3
Pewnie reset karty SD i sterownika do ustawień fabrycznych wystarczy Przy okazji zapytam , skąd pomysł tej zmiany na pellet 
2021-02-28 13:41
  renekm Posty: 293 Ostrzeżenie: 0
Mam już dosyć węgla i syfu z nim związanego. Przez ostatnie 3 lata paliłem Varmo, które w ciągu ostatniego roku strasznie się pogorszyło. Robią się spieki i jest dużo więcej popiołu. Mam też dostęp do taniego pelletu.
2021-02-28 14:03
  leON22 Posty: 6493 Ostrzeżenie: 3
Można wiedzieć jaki sterownik w zamian za poczciwego eCoala 
2021-02-28 15:05
  renekm Posty: 293 Ostrzeżenie: 0
Palnik Viper + Timel SKZP-04
2021-02-28 17:49
  leON22 Posty: 6493 Ostrzeżenie: 3
Dzięki za info, napisz jeszcze jak możesz ile będzie Cię kosztowała taka przeróbka z "klamotami" 
2021-02-28 18:10
  renekm Posty: 293 Ostrzeżenie: 0
Około 5000 zł. Zasobnik mam na razie z beczki 200l metalowej. Później coś pomyślę jak sprzedam obecny kosz z Ogniwa z palnikiem i podajnikiem (o ile).
2021-02-28 20:06
  sebsa Posty: 766 Ostrzeżenie: 0
renekm - zdaje się w ubiegłym tygodniu dyskutowaliśmy na fejsie odnośnie planowanej przez Ciebie wymiany. Jeśli mogę podpowiedzieć. Na sprzedaż podajnika i zbiornika raczej bym nie liczył. Jednak nie o tym. Wydaje mi się, że możesz przystosować zbiornik Ogniwa pod pellet w niewielkich pieniądzach. Proponuję perforowany kątownik 3mb w liczbie 2 szt. Pociąć na równe części. Powiercić otwory w zbiorniku i zamocować odpowiednio śrubami. Dla większej sztywności można tak powstałe nogi skręcić jeszcze w poziomie jakimś płaskownikiem. Spokojnie idzie też zrobić odpowiednie zejście pod extruder. Jeśli nie Ty to na pewno w okolicy masz kogoś z podstawową umiejętnością obsługi spawarki. Ja tak przynajmniej zakładałem kiedy miałem podobną wymianę w zamyśle.
2021-02-28 20:17
  slaw007 Posty: 238 Ostrzeżenie: 0
A może zapytać producenta o SKZP-05 z tego co wiem ma być to wersja dwupaliwowa. Na pewno jest przygotowany pod pellet. Nie wiem czy soft, który tam jest już go poprawnie obsługuje.. Choć na razie jest w wersji ekogroszkowej.
Najlepiej zadzwonić do producenta.
Ma obsługę bufora i zarządza trzema zaworami. Cena podobna. 
BCA-02 też będziesz do tego dokupować?
2021-02-28 21:00
  renekm Posty: 293 Ostrzeżenie: 0
Myślisz, że tego nie liczyłem ? Matematyki i fizyki nie da się oszukać. Wiem, że zapłacę więcej i dalej będę nosić ale powiem Ci jedno. Mam od tygodnia w piwnicy 600 kg pelletu i aż miło jest wejść bo roznosi się przyjemny zapach a nie ten smród. Z Pelletu jest co najmniej 10x popiołu mniej niż z węgla. Czyści się piec też dużo rzadziej. Moje wnioski to nie są jakieś teorie nie poparte faktami. Wielu moich znajomych pali pelletem a kilku ma zamontowane palniki pelletowe - nawet do zasypowców. I każdy jest zadowolony.

Mam dostęp do w miarę dobrego pelletu w cenie 650-700 zł za tonę - robią to 2 km od mojego domu. Do tej pory za ekogroszek lub Varmo płaciłem 1000 zł za tonę. Gazu u mnie nie ma i za mojego życia nie będzie. Pompy ciepła kosztują bardzo dużo, zwłaszcza te które mają działać normalnie i nie zrujnować portfela na mrozach. Poza tym są urządzeniami nie sprawdzonymi, krótko na rynku. Wbrew Twoim domysłom to przemyślałem temat montażu palnika na pellet bardzo dobrze. Ja już przechodziłem etap: Zasypowiec ---> Piec na Ekogroszek z podajnikiem. I powiem Ci tyle, że różnica między śmieciuchem a kotłem na węgiel z podajnikiem jest taka, że nie musisz rozpalać i i dokładać, masz też automatykę. Natomiast kwestia popiołu i syfu w kotłowni tutaj się nie zmienia. Znajomi co palą pelletem mogą jeść w kotłowni i postawić leżankę - tak jest czysto. U mnie przy jednym czyszczeniu z popiołu wszystko jest w syfie i pyle - mimo pomocy odkurzacza przemysłowego.
2021-02-28 21:09
  leON22 Posty: 6493 Ostrzeżenie: 3
@renekm dzięki Tobie zacząłem przygodę z Varmo P i byłem z jego spalania bardzo zadowolony Szkoda, że się popsuło aż nie chce mi się wierzyć i będę musiał to sprawdzić  pewny  Z VP też nie było takiego smrodu jak z wungla ale ta cena w okolicy 1 tys. zmusiła mnie w tym sezonie do palenia Greenpalem 
2021-02-28 21:32
  renekm Posty: 293 Ostrzeżenie: 0
Heh bo Varmo było naprawdę bardzo dobre i przez jakieś 2 lata palenia byłem mega zadowolony. Można było narzekać na pylenie przy zasypywaniu i to w zasadzie tyle do czego można było się przyczepić. Popiół był sypki i było go bardzo mało. Dopiero jakoś we Wrześniu 2020 zauważyłem że coś zaczęło się psuć ale sądziłem, że to kwestia partii na jaką trafiłem. Później było trochę poprawy a później na przełomie roku znów pogorszenie. Niestety pojawiają się spieki i trzeba co kilka dni je usuwać. Nawet próbowałem zmieniać coś w ustawieniach spalania ale niewiele to dało. Mogę powiedzieć, że to był jeden z argumentów do zmian. Przez 2 lata miałem spokój a jak sobie pomyślę znów o tym syfnym węglu w zestawie z wodą w workach to dziękuję.
dodane 2021-02-28 21:26
slaw007 napisał » 2021-02-28 20:17
A może zapytać producenta o SKZP-05 z tego co wiem ma być to wersja dwupaliwowa. Na pewno jest przygotowany pod pellet. Nie wiem czy soft, który tam jest już go poprawnie obsługuje.. Choć na razie jest w wersji ekogroszkowej.
Najlepiej zadzwonić do producenta.
Ma obsługę bufora i zarządza trzema zaworami. Cena podobna. 
BCA-02 też będziesz do tego dokupować?


Nie no na razie nie planuję się bawić w inne paliwa jak pellet + to co wyląduje na ruszcie żeliwnym. Ja mam prostą instalację w domu. Grzejniki + CWU. Myślenie o analizatorze spalin myślę, że na razie jest zbyt wczesne dla mnie. Najpierw muszę się wdrożyć i zobaczymy. Nie chcę też wchodzić w większe koszty. I tak dużo ludzi, których się radziłem odradzało mi przeróbkę, podając argumenty, że kocioł zaraz padnie i będę musiał wydać kasę na kolejny. Ale sorry, mój piec ma 5 lat i według przepisów ma być zezłomowany do 2027 roku. Planuję go eksploatować do tego czasu. Na palnik pelletowy + sterownik wydałem 5000 zł. Na dobry kocioł pelletowy trzeba wyłożyć co najmniej 15 tys. zł. Ogniwo 16kW ma dosyć dobrą sprawność i trwałość tak więc nie zamierzam wyrzucać na złom pieca po 5 sezonach. A jak padnie przed 2027 to kupię sam wymiennik w klasie 5 i przełożę palnik
dodane 2021-02-28 21:32
sebsa napisał » 2021-02-28 20:06
renekm - zdaje się w ubiegłym tygodniu dyskutowaliśmy na fejsie odnośnie planowanej przez Ciebie wymiany. Jeśli mogę podpowiedzieć. Na sprzedaż podajnika i zbiornika raczej bym nie liczył. Jednak nie o tym. Wydaje mi się, że możesz przystosować zbiornik Ogniwa pod pellet w niewielkich pieniądzach. Proponuję perforowany kątownik 3mb w liczbie 2 szt. Pociąć na równe części. Powiercić otwory w zbiorniku i zamocować odpowiednio śrubami. Dla większej sztywności można tak powstałe nogi skręcić jeszcze w poziomie jakimś płaskownikiem. Spokojnie idzie też zrobić odpowiednie zejście pod extruder. Jeśli nie Ty to na pewno w okolicy masz kogoś z podstawową umiejętnością obsługi spawarki. Ja tak przynajmniej zakładałem kiedy miałem podobną wymianę w zamyśle.


Myślałem nad tym ale pojemność zasobnika z Ogniwa jest trochę za mała. Z beczki uzyskam więcej, a jeszcze bardziej jeśli odetnę połowę drugiej beczki i nadstawię. Jednak ostatecznie nie wykluczam takiego rozwiązania, że zasobnik z Ogniwa przerobię. Jeszcze się zastanowię. Oczywiście znane mi są sposoby przeróbek. Cztery kątowniki + flansza na tzw. zsyp i buta. Zobaczymy. Co do sprzedaży to śledzę olx i czasem ludzie sprzedają takie zasobniki. Jeśli chodzi o palnik, podajnik i ślimak to nic mi nie szkodzi wystawić ogłoszenie. A może komuś zrobi się dziura bo palił mokrym węglem albo padnie ślimak i będzie mu szkoda wydawać na nowe ? Co do sterownika to myślę, że tu pójdzie najłatwiej. Zobaczymy w praniu.
2021-02-28 22:03
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

renekm napisał » 2021-02-28 15:05
Palnik Viper + Timel SKZP-04

Zajebista decyzja ale droga, palnik może zejść nawet do 2kW mocy. Tylko szkoda komina bo przy takiej mocy z komina będzie się lało wiadrami.
2021-02-28 22:12
  renekm Posty: 293 Ostrzeżenie: 0
marcinbb napisał » 2021-02-28 22:03

renekm napisał » 2021-02-28 15:05
Palnik Viper + Timel SKZP-04

Zajebista decyzja ale droga, palnik może zejść nawet do 2kW mocy. Tylko szkoda komina bo przy takiej mocy z komina będzie się lało wiadrami.



Myślę, że nie będę schodzić tak często aż tak nisko Z kominem muszę i tak robić w najbliższym czasie, więc coś się wstawi do środka


Czy tak drogo ? Za wszędzie uwielbiany jedyny słuszny Kipi trzeba dać mniej więcej tyle samo jeśli chce się mieć słuszny sterownik
2021-02-28 22:25
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
że tak zapytam dlaczego modernizacja kotła a zmiana na inne źródło ciepła bezobsługowe. Palę pelletem więc wiem że jest o wiele czyściej jednak nadal musimy mieć miejsce na opał, nadal trzeba nosić popiół do śmietnika. Co prawda łatwiej się rozpala nawet bezobsługowo ale nadal to kocioł na paliwo stałe.
2021-02-28 22:31
  renekm Posty: 293 Ostrzeżenie: 0
Wyżej napisałem co sądzę o PC. Gazu u mnie nie ma. Nie chcę tego ze zbiornika. Piec na olej opałowy miałem i wiem jakie jest zużycie oraz koszty. O fotowoltaice nie chcę polemizować bo się pokłócimy na 100% - mam wyrobione zdanie na ten temat poparte doświadczeniami innych. To co zostaje innego ?
2021-02-28 22:43
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Wiesz ja mam dostęp do darmowego pelletu, jadę biorę ile chcę i kiedy chcę nikt o nic nie pyta. I jakoś nie planuję przesiadki z kotła na ekogroszek w którym palone jest pelletem, na palinik pelletowy czy kocioł na pellet. O PV kłóciłem się 6 lat temu jak mi mówili że "nawet wody na tym nie ugotuje" a teraz pół wsi stoi PV jakieś 120-150kWp czy ja wiem czy się pokłócimy myślę że nie ponieważ nawet bez PV o którym masz wyrobione zdanie zakładając ciepłą pompę zje jakieś 25kWh/doba czyli około  12 zł. doba * 30 dni = 400 zł bez komina, palnika i Twojej roboty.
Nie musisz kupować Panasonica za 30k zł, ale LG Therme V za około 15k zł. Nawet monobloka Haiera za 10k zł i masz wywalone ciepło bez żadnej roboty.
2021-02-28 22:57
  renekm Posty: 293 Ostrzeżenie: 0
Co do pomp to może kiedyś. Zobaczymy najpierw jaką żywotność będą miały te urządzenia montowane obecnie. Po tej zimie jest dosyć dużo bardzo ciekawych relacji od użytkowników PC - można z tego wyciągnąć ciekawe wnioski. Nie wykluczam jednak kiedyś pompy ciepła - po ociepleniu domu itd. Pellet paliłem na retorcie w Ogniwie i nie mogłem z tym dać rady bo kocioł oblepiał się smołą a dwa wychodziło to nieekonomicznie. Trzecia sprawa - łączy się z drugą to był problem z podtrzymaniem i wygasaniem. Reasumując, dałem sobie spokój. Co do fotowoltaiki to podsumuję krótko - nie ten kraj i nie ten klimat. Zarabiają na tym tylko firmy co pozyskują dotacje i sprzedają sprzęt. Nie chcę wchodzić w dłuższą polemikę bo to nie temat o fotowoltaice.
2021-03-01 00:56
  slaw007 Posty: 238 Ostrzeżenie: 0
Jak kupujesz groszek po 1000zł, to rzeczywiście przy pellecie za 650-700 zł wychodzi podobnie. U mnie w miarę dobry groszek kosztuje tak 800-850 zł. W tym roku zakupiłem też greenpala w tej promocji za 650zł. Jednak ten syf w kotłowni powoli mi przeszkadza. Samo wsypanie 6 ton opału do kotłowni generuje dość duży kurz na wszystkim.


Chyba Varmo, które kupiłem po raz pierwszy w tym roku przesądziło postanowienie u mnie do zmiany źródła ogrzewania na gaz. Przy tej cenie Varmo co zapłaciłem 1030zł, to ogrzewanie gazem powinno być ciut tańsze. 
Wkurzyło mnie to, że płacę więcej niż gazem i jeszcze góra co dwa dni (najlepiej codziennie) musiałem chodzić i usuwać spieki z palnika.
Tak przy cenie groszku 26-27MJ w cenie 900-950 zł, to gazem wychodzi w tej samej cenie. Ja mam ten plus, że gaz już mam, a w miarę fajny kocioł kupi się do 4 tys. + jakiś sterownik do tego. w sumie wyjdzie 5 tys. Z modulacją palnika będę mógł zejść na 3kW.
2021-03-01 01:14
  renekm Posty: 293 Ostrzeżenie: 0
No niestety ja nie mam gazu w okolicy i mieć nie będę. Gdybym miał to byłby to mój pierwszy wybór. A tak na razie zostaje mi pellet jako jeden słuszny wybór jeśli chcę żeby było czyściej.
Pierwsza stronaPoprzednia strona1 / 5Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: DarekCiesla, Godzinowice123, jack18, JanSan, malina321